Головна Головна -> Реферати українською -> Технологія виробництва -> Збирання виляглих хлібів можливе

Збирання виляглих хлібів можливе

Назва:
Збирання виляглих хлібів можливе
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
3,99 KB
Завантажень:
266
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 
Реферат на тему:
Збирання виляглих хлібів можливе


Упродовж багатьох років в Україні, як, зрештою, і в інших країнах СНД, на момент жнив або незадовго до них як на зло проходять дощі й постає та сама виробнича проблема — вилягання хлібів. Через це в найкращому разі швидкість збирання врожаю знижується на 30–50% і збільшуються втрати, а в найгіршому — тривалий вплив вологості призводить до проростання зерна і втрати його хлібопекарських властивостей. Така ситуація — “головний біль” керівників господарства і серйозні випробування для хліборобів. Певні втрати врожаю тут неминучі, але існують все-таки дієві заходи, спрямовані на їх скорочення. За продуманого підходу зібрати зернову масу можна доволі повно і зі стебел, що вилягли. Однак ще краще вжити запобіжних заходів щодо підтримки хлібостою.
По-перше, слід подбати про вирощування стійких проти вилягання, стабільних щодо врожайності короткостеблових сортів зернових. Агропідприємства, розташовані в зонах частого випадання опадів у передзбиральний (збиральний) період, насамперед, мають дотримуватися цієї вимоги, тим більше, що за минуле десятиріччя у сфері виробництва жита, тритикале та й пшениці у цьому напрямі спостерігається значний селекційний прогрес. Певна річ, такий насіннєвий матеріал обходиться рільникам недешево, але завдяки приростові врожаю його використання, справді, виправдовує себе. Науково-дослідні селекційні станції нині пропонують до продажу й сорти ріпаку, показники стійкості проти вилягання й висипання яких вищі за середні. Консультанти з рослинництва можуть дати рекомендації щодо обгрунтованого вибору певних сортів культур, що характеризуються цими якостями. Вичерпну інформацію з цього питання надають також галузеві НДІ та регіональні селекційні й дослідні станції та, зрозуміло, зарубіжні фірми чи їхні дистрибутори, які розповсюджують такий насіннєвий матеріал.
По-друге, у рамках управління посівами існують різні можливості й засоби запобігання виляганню хлібів. Першим кроком у цьому напрямі є виважене внесення азотних добрив. Надлишок азоту в грунті призводить до вилягання хлібостою. Певне, для господарств країн СНД через недостатнє внесення останнім часом у грунт поживних елементів названа проблема і не є вирішальною, втім на високопродуктивних посівах чинник азотних добрив потребує особливої уваги.
Крім того, протистояти виляганню хлібів можна й за допомогою регуляторів росту рослин. На агрохімічному ринку країн СНД представлено велику кількість регуляторів росту, що мають різні властивості. Застосування таких препаратів дає змогу вкоротити стебла, але зробити їх більш стійкими. Однак рішення щодо можливого використання одного з препаратів має бути технологічно продуманим та економічно обгрунтованим. Слід пам’ятати також, що застосування регуляторів росту ефективно окуповується тільки у разі забезпечення всього комплексу потрібних умов і вимог, що впливають на формування врожаю. Так, цілком можливо, що обробка посівів малоцінних сортів дорогим регулятором росту за браку поживних елементів у грунті або високого ступеня забур’яненості не виправдовує себе.
Цікаво, а які методи збирання виляглого стеблостою практикують хлібороби-фермери на доглянутих землях у Західній Європі? Адже, скажімо, у тій самій Німеччині у передзбиральний період також часто йдуть дощі. Такий досвід є. Якщо, попри всі спроби, запобігти виляганню хлібостою не вдалося, то там дотримуються особливої стратегії й прагнуть до повної концентрації дій у процесі збирання врожаю.
Найважливіші правила цієї стратегії сформулювала на сторінках журналу Neue Landwirtschaft агроконсультант із міста Зондерхаузен (Німеччина) Андреа Фейффер:
1. Треба врятувати те, що ще можливо. Передусім слід обмолочувати ті ділянки посівів, де якість хлібостою ще добра, але існує велика загроза проростання зерна. Так можна скоротити втрати якості зібраного врожаю.
2. Виляглі хліба слід збирати в другій половині дня. Виляглий хлібостій підсихає повільніше, ніж прямостоячий. Тому зранку (особливо якщо немає дощу) доцільно молотити на ділянках, що не схильні до вилягання.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 Реферат на тему: Збирання виляглих хлібів можливе

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок