Головна Головна -> Реферати українською -> Технологія виробництва -> Фуражне зерно

Фуражне зерно

Назва:
Фуражне зерно
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
4,31 KB
Завантажень:
219
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 
Реферат на тему:
Фуражне зерно


Затрати на доведення фуражного зерна до кондиційної вологи, яка гарантує його збереженість, надто великі. Саме тому першочерговим завданням сьогодні є пошук шляхів їх зниження.
У процесі збирання та зберігання кормових культур і кормів із них видовий і кількісний склад мікроорганізмів змінюється. Це стосується й зерна кукурудзи, яке зазвичай збирають з вологістю не нижче 25%. Кондиційною вологістю зерна, що підлягає довготривалому зберіганню, вважають 14–15%. За вищої вологості зерно псується, що обумовлено його самозігріванням, яке, своєю чергою, пов’язане з розвитком пліснявих грибів та гнильних бактерій.
Вологе зерно є сприятливим середовищем для розвитку різних мікроорганізмів, бо містить цукри, білкові сполуки, інші поживні речовини та вітаміни, потрібні для їхнього розвитку. Залежно від вологості сировини й тривалості аеробного дихання, в зерні може втрачатись понад 20% органічних поживних речовин. Вологе зерно починає самозігріватися вже з першого дня зберігання, а з третього-четвертого починає проростати, пліснявіти, псуватися. Кількість пліснявих грибів протягом 2–3-х днів після збирання збільшується майже вдвічі. Всі ці процеси супроводжуються втратою поживності зерна, погіршенням якості та засвоєння його тваринами, що негативно впливає на їхню продуктивність і здоров’я.
Щоб запобігти самозігріванню й псуванню вологого зерна, а відповідно, й зниженню втрат поживних речовин, треба якомога швидше його законсервувати. В наукових установах розроблено й упроваджено різні способи консервування вологого зерна фуражних культур, основними з яких є: висушування, силосування, хімічне та біологічне консервування тощо.
Найбільш відомим і поширеним способом консервування, який забезпечує високу збереженість поживних речовин, є висушування зерна, оскільки, в разі зниження вологості зернофуражу до 15%, майже повністю припиняють свою діяльність ферменти зародка й шкідливі мікроорганізми. Тому таке зерно можна зберігати протягом тривалого часу. Однак процес сушіння зерна потребує великих витрат енергії. Залежно від вологості, на висушування однієї тонни вологого зерна потрібно 30–36 кг палива, а на висушування однієї тонни качанів — 60–80 кг, що становить 35–45% енерговитрат на їх виробництво. Для зменшення вологості зерна кукурудзи — від 35 до 14,5% — на кожну його тонну витрачають 43 кг рідкого палива. Витрати ж енергії на зниження вологості зерна від 25 до 15% у 1,3 раза вищі, ніж на його виробництво. Саме тому в більшості господарств, окрім висушування, вологе зерно консервують у траншеях та баштах, у тому числі з використанням консервантів.
За рахунок їх використання досягається підвищення виходу кормів протягом року до 15–20% порівняно зі звичайним силосуванням. 1 кг консерванту, в середньому, додатково забезпечує збереження близько 10–15 к. о. та 1 кг протеїну, за рахунок яких можна додатково одержати 6–10 кг молока, або 1,5–2 кг приросту живої маси тварин.
За будовою молекул та характером дії на мікрофлору й сировину консерванти поділяють на біологічні та хімічні. В основу хімічного консервування вологого зерна покладено використання рідких (органічні кислоти: пропіонова, мурашина, оцтова та їхні суміші, а також концентрат низькомолекулярних кислот — КНМК); сипких (сечовина, кальцієві та натрієві солі пропіонової кислоти, піросульфат натрію) і газоподібних (безводний аміак) консервантів.
Механізм дії органічних кислот під час консервування вологого зерна зводиться до блокування ферментів, які регулюють вуглеводний обмін у клітинах пліснявих грибів та гнильних бактерій. Тому використання кислот для консервування вологого зерна сприяє швидкому гальмуванню окислювальних процесів. Проте слід зазначити, що кислоти викликають невідновну втрату життєздатності зерна, що зумовлює їх використання лише для консервування зернофуражу. Доза внесення органічних кислот залежить від вологості зерна, тривалості та умов його зберігання.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 Реферат на тему: Фуражне зерно

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок