Головна Головна -> Реферати українською -> Технологія виробництва -> Основний принцип — не зупинятися на досягнутому

Основний принцип — не зупинятися на досягнутому

Назва:
Основний принцип — не зупинятися на досягнутому
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
4,90 KB
Завантажень:
37
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 
Реферат на тему:
Основний принцип — не зупинятися на досягнутому


СВК “Агрофірма “Оршівська” Кіцманського району Чернівецької області є базовим господарством Буковинського інституту агропромислового виробництва. Автори розповідають про результати кооперації науковців із практиками, про сьогоденні завдання та плани на майбутнє.
Розташована СВК “Агрофірма “Оршівська” у західній частині лісостепової зони Чернівецької області та межує з типовим передгір’ям Карпат.
Наукові відділи інституту щорічно укладають з агрофірмою договори на освоєння наукових розробок та інноваційних проектів.
Агрофірма “Оршівська” — господарство високої культури землеробства й тваринництва, що є спільним досягненням керівників і спеціалістів кооперативу та наукових працівників інституту. На її базі проводять науково-практичні семінари з участю голів адміністрацій, начальників управлінь сільського господарства районів, керівників та спеціалістів агроформувань області.
Очолює кооператив Микола Чередарик, інженер за освітою. Рослинництвом, тваринництвом, економічною та фінансовою службами, цехом механізації, виробничими підрозділами управляють досвідчені висококваліфіковані спеціалісти.
За кооперативом на початку його реформування було закріплено 1281 га сільгоспугідь, у тому числі 1189 га ріллі. Останніми роками площа земель, зокрема орних, невпинно зростала. 2004 року площа сільськогосподарських угідь становила 3107 га, а ріллі, в тому числі, — 2864 га. У 2005 році агрофірма приєднала до своїх володінь на правах оренди ще 812 га сільгоспугідь сусідніх збанкрутілих господарств. Тепер СВК “Агрофірма “Оршівська” успішно справляється з обробітком та вирощуванням високих урожаїв сільськогосподарських культур. Щоправда, приєднання в 2005 році сусідніх земель, які останніми роками “не бачили” органічних та мінеральних добрив і втратили свою родючу силу, спричинило, певною мірою, зниження врожайності основних культур у цілому по господарству. Та це й зрозуміло, оскільки неможливо за один рік відновити родючість грунту, яка знижувалася протягом багатьох років.
Господарство й раніше вирізнялося високою продуктивністю земель і тварин як у районі, так і в області. Дальшим поштовхом у його розвитку став перехід із 2004 року на інноваційну модель розвитку.
Інноваційним проектом передбачено:
- відтворення високорепродукційного насіння зернових культур та оздоровленого матеріалу картоплі елітної репродукції на основі біотехнології;
- відтворення насіння реєстрованих сортів сої селекції Буковинського інституту АПВ;
- залуження схилових земель для створення високопродуктивних сіножатей і пасовищ;
- освоєння енерго- і ресурсозберігаючих технологій вирощування зернових колосових культур, кукурудзи та цукрових буряків;
- упровадження ефективних методів розведення молочної худоби та створення високопродуктивного стада прикарпатського типу української червоно-рябої породи за рівнем надою молока 6,5–7,0 тис. кг за лактацію;
- освоєння економічно й екологічно обгрунтованих систем удобрення та захисту сільськогосподарських культур від бур’янів і шкодочинних організмів;
- забезпечення інформаційно-консультативного обслуговування керівників і спеціалістів господарства, ознайомлення їх із найновішими досягненнями вітчизняної та зарубіжної науки й передової практики.
У господарстві по-науковому вирішують проблему збереження та підвищення родючості грунтів як основи високопродуктивного землеробства і тваринництва. Щорічно виробляють і вносять 16–17,7 тис. т органічних добрив, що становить на 1 га ріллі в межах 8–10 т. На 1 га сільгоспугідь вносять по 150–160 кг д. р. мінеральних добрив. Щорічно 250–300 га збагачують вапняковими матеріалами. Разом на 1 га ріллі в перерахунку на діючу речовину останніми роками вносять по 350–370 кг N, Р, К, Са. Комплексне застосування органічних і вапнякових добрив сприяє підвищенню ефективності використання мінеральних туків та поліпшенню якості зерна, цукрових буряків, кормів.
У структурі посівних площ багаторічні бобові трави, бобово-злакові сумішки, зернобобові культури (соя, горох), ріпак займають близько 30% посівної площі, що є важливим чинником поповнення грунту органічною масою, фіксованим із повітря азотом, поліпшення структури та водно-повітряного режиму грунту, створення сприятливих умов для життєдіяльності рослин.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 Реферат на тему: Основний принцип — не зупинятися на досягнутому

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок