Головна Головна -> Реферати українською -> Технологія виробництва -> Два підходи до передпосівної підготовки грунту

Два підходи до передпосівної підготовки грунту

Назва:
Два підходи до передпосівної підготовки грунту
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
7,03 KB
Завантажень:
7
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 
Реферат на тему:
Два підходи до передпосівної підготовки грунту


Лише та технологія вирощування сільськогосподарської культури може бути виправданою, в якій усі операції агротехніки спрямовано на максимальне врахування біологічних особливостей рослини. Саме в цьому разі від вирощуваної рослини можна одержати максимальну продуктивність, а отже, — й віддачу. Сказане, насамперед, означає, що для кожного сорту чи гібрида є важливими такі параметри, як температура грунту на глибині загортання насіння; вологість під час проростання; термін висівання з погляду тривалості дня; щільність грунту; здатність рослини протистояти бур’янам у гербокритичний період, а також шкідникам та хворобам; потреба у волозі в різні фази онтогенезу; стійкість до грунтової та повітряної посухи або надмірної температури; зимостійкість та ціла низка інших чинників біогенного чи абіогенного походження. Для прикладу, різні культури неоднаково реагують на активність сонячної радіації: ячмінь та горох треба сіяти лише рано навесні, коли стрімко наростає тривалість дня.
Лише та технологія вирощування сільськогосподарської культури може бути виправданою, в якій усі операції агротехніки спрямовано на максимальне врахування біологічних особливостей рослини. Саме в цьому разі від вирощуваної рослини можна одержати максимальну продуктивність, а отже, — й віддачу. Сказане, насамперед, означає, що для кожного сорту чи гібрида є важливими такі параметри, як температура грунту на глибині загортання насіння; вологість під час проростання; термін висівання з погляду тривалості дня; щільність грунту; здатність рослини протистояти бур’янам у гербокритичний період, а також шкідникам та хворобам; потреба у волозі в різні фази онтогенезу; стійкість до грунтової та повітряної посухи або надмірної температури; зимостійкість та ціла низка інших чинників біогенного чи абіогенного походження. Для прикладу, різні культури неоднаково реагують на активність сонячної радіації: ячмінь та горох треба сіяти лише рано навесні, коли стрімко наростає тривалість дня. Саме ця обставина “запускає” біологічний годинник рослини, і вона повноцінно проходить фази онтогенезу, вчасно закладаючи репродуктивні органи, що, зрештою, й формує врожай. Якщо таку рослину висіяти пізніше, то основні фази онтогенезу здійснюватимуться зі зміщеннями, швидшими темпами, кількість репродуктивних органів буде меншою. Більше того, деякі з них будуть неповноцінними, а недобір врожаю — значним. Інші рослини менш чутливі до цього біогенного чинника або практично не чутливі, наприклад, кукурудза. Цю культуру можна висівати в будь-який термін теплого періоду, бо її розвиток не залежить від напряму чи темпів зміни тривалості дня, а також активності сонячної радіації. Кукурудза в цьому відношенні є фотонейтральною, що дає можливість висівати її в різних географічних широтах, де сумарна кількість температур достатня для того чи іншого гібрида.
Так само культури різняться за умовами проростання насіння. Щоб проросла насінина цукрових буряків, вона має поглинути кількість вологи, яка на 140–180% більша за її власну вагу в стані спокою. Картопля ж для проростання не потребує сторонньої вологи, потрібний запас для цього міститься в бульбі. Особливо важливим є вологозабезпечення для проростання насіння з твердою зовнішньою оболонкою, наприклад, ріпаку. Стороння волога потрібна для того, щоб запустити ферментативні процеси всередині насінини, що розм’якшує зовнішню оболонку, даючи можливість проростку проклюнутися. Отже, наявність вологозабезпечення під час проростання насіння більшості культур — надзвичайно важлива умова агротехнології.
Сучасні сорти та гібриди польових культур створено таким чином, щоб вони максимально відповідали індустріальним технологіям. Це, зокрема, означає, що за ретельного виконання передпосівних операцій (та, власне, сівби) практично кожна насінина стає нормально розвинутою рослиною і за належного забезпечення мінеральним живленням та належного захисту від шкідливих організмів здатна максимально розкрити потенціал урожайності.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 Реферат на тему: Два підходи до передпосівної підготовки грунту

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок