Головна Головна -> Реферати українською -> Технологія виробництва -> Вирощування картоплі без хімічного захисту

Вирощування картоплі без хімічного захисту

Назва:
Вирощування картоплі без хімічного захисту
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
4,23 KB
Завантажень:
101
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 
Реферат на тему:
Вирощування картоплі без хімічного захисту


Нині у деяких країнах, наприклад, у США, разом із звичайними функціонують і розвиваються так звані органічні ферми, завдання яких вирощувати продукцію без застосування будь-яких хімічних засобів. Ідеться не лише про небажаність отрутохімікатів (пестицидів), а й мінеральних добрив. Такі господарства мають свій статус, їх контролює держава, а продукція, яку вони вирощують, коштує значно дорожче, ніж у звичайних ферм. Це свідчить насамперед про велику увагу до екологічних проблем, збереження довкілля і здоров’я.
Ситуація у нашій державі ускладнюється найперше тим, що таку основну продовольчу культуру, як картопля, вирощують масово в усіх категоріях господарств і на дачних ділянках, а вона потребує обов’язкового хімічного захисту. Тому уникнення обробки бульби отрутохімікатами — це надзвичайно актуальна проблема.
Мова піде про використання стійких проти колорадського жука форм картоплі на основі антибіозу, тобто відносної стійкості, яка може бути не лише у цієї культури, а й у інших видів рослин і шкідників.
Поки що абсолютно жукостійкі трансгенні форми картоплі Новий лист не набули поширення, головним чином, через недостатню стійкість проти хвороб і слабку врожайність, що засвідчили і власні досліди. Певну негативну роль у стриманні популяризації цих сортів відіграли деякі засоби масової інформації, в яких активно нав’язувалась думка про шкідливість цих сортів для здоров’я людей тощо, що, на нашу думку, не відповідає дійсності. Інша справа — питання глобального плану: як трансгенні форми різних культур впливатимуть на біологічну рівновагу в природі з погляду далекої перспективи, що важко передбачити.
Відносна стійкість рослин картоплі на основі антибіозу не потребує спеціальних методів селекції під час створення жукостійких форм і може бути здійснена в будь-якому селекційному закладі, де є матеріальна база і фахівці-дослідники.
Суть цього типу стійкості полягає переважно у негативному фізіологічному впливі на комаху-шкідника. При цьому механізми антибіозу можуть бути дуже різними: відштовхуючий смак, харчова неповноцінність тканин рослини, наявність глікоалкалоїдів (гірких і отруйних речовин), особливості анатомічної будови листків і стебел (твердість тканин, опушення) тощо.
Живлячись на рослинах такого типу, комахи колорадського жука погано розмножуються, знижується плодючість самок, частково або й повністю гинуть личинки, особливо першого-другого віку тощо.
Погіршення фізіологічного стану колорадського жука спостерігається і в разі живлення на старих рослинах. При цьому відбувається ще й зниження плодючості самок і підвищення смертності личинок. У зв’язку з цим ранньостиглість картоплі може бути важливим фактором антибіозу. А якщо новоствореним ранньостиглим сортам картоплі додати вищезазначених ознак жукостійкості, то практично можливе повне уникнення хімзахисту.
Аналіз цих випробувань багатьох сортів картоплі на колишній Чернівецькій дослідній станції дослідження раку (І. Шапіро, 1988) показав, що всього 8% із них у той чи інший спосіб були стійкими проти колорадського жука. І це за умови, що ніякої цілеспрямованої роботи в цьому напрямі не вели. За певної методичної постановки селекційної справи результати будуть значно кращими.
Методика попереднього випробування жукостійкості полягала в тому, що оцінку гібридів і сортів проводили на дослідних ділянках з належним природним заселенням шкідником. Кожний номер було представлено трьома рослинами без повторень. За стандарт стійкості використовували сорт Зарево, а також як ранньостиглий — Бородянську рожеву. Єдиний зразок картоплі канадійського походження з таким типом стійкості не міг слугувати стандартом через ураження вірусними хворобами і слабку врожайність.
Повну і остаточну оцінку стійкості встановлювали на підставі кількості та якості врожаю бульб.
Так, попереднє вивчення жукостійкості 116 гібридів картоплі, відібраних у минулі роки за селекційними критеріями (врожай, форма бульб, відсутність хвороб.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 Реферат на тему: Вирощування картоплі без хімічного захисту

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок