Головна Головна -> Реферати українською -> Технологія виробництва -> Літнє висівання огірка на соломі

Літнє висівання огірка на соломі

Назва:
Літнє висівання огірка на соломі
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
5,88 KB
Завантажень:
468
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 
Реферат на тему:
Літнє висівання огірка на соломі


Торік кількість площ під огірком та врожай були рекордно високими, а ціни — низькими. Фермери дискували свої поля під час плодоношення, не витримуючи збитків… І багато хто тепер сумнівається в доцільності вирощування огірків цього року. Але правильний вихід є завжди.
Для консервування та споживання в свіжому вигляді найбільшим попитом у населення користуються огірки розміром 9–13 см або зеленці. Перші плоди такого розміру у відкритому грунті з’являються в Херсонський області 20–24 червня, у Полтавській — 10–12 липня, а в Чернігівській — 16–19 липня. Знання цих особливостей дає змогу підприємцям-закупівельникам вчасно реагувати на збільшення пропозиції та закуповувати партії огірків за кращою ціною. Тож як фермеру не втратити своєї вигоди й залишатися конкурентоспроможним? Адже майже всі сіють огірки в однакові строки, погодні умови теж однакові. Звичайно, гарантією майбутнього прибутку може бути контракт із переробним підприємством, але так таланить не всім. Для виходу на ринок із продукцією під час найкращої ціни треба розглянути кращі строки висіву огірків. Тому перед плануванням та закладенням другого посіву огірків треба проаналізувати ціни за минулі роки.
Пік збирання грунтових огірків припадає на період 16липня — 2 серпня. В цей час пропозиція огірків з трьох зон: Степу, Лісостепу та Полісся — максимальна і сягає 50% загального грунтового виробництва, а ціна, відповідно, найнижча. Починаючи з 8–10 серпня, ціни потроху зростають. Звідси висновок: варто змістити основні строки висівання огірків і подовжити період плодоношення. Для цього треба майбутні посіви розподілити на два-три етапи. Або, якщо ви за певних обставин не вклалися в строки основного висівання, який у зоні Лісостепу припадає на 16–22 травня, можна провести друге, або літнє, висівання.
Для створення огіркового конвеєра основну увагу слід звернути на правильний підбір гібридів, які мають різні строки початку плодоношення від фази сходів та тривалість періоду віддачі плодів рослинами огірка. Такий підхід дасть змогу розрахувати можливий валовий збір та оптимізувати затрати й кількість робітників на період вирощування.
Попередники та підготовка грунту
Листкова маса огірка, яка після вегетації повністю залишається на полі, є схованкою збудників хвороб. Тому огірок повертають на те саме поле тільки через чотири-п’ять років. Основними попередниками є стерньові та багаторічні трави, а в овочевій сівозміні — цибуля, морква, перець. Враховуючи те, що рослина огірка має слабко розвинену кореневу систему, підготовку грунту слід провести особливо якісно із внесенням органічних та мінеральних добрив. Особливу увагу треба звернути також на рН грунту, яка має наближатися до нейтральної — 6,0–7.
Вирощування огірка за рН менше 5 небажане з таких причин:
- доступність елементів живлення зменшується;
- розвиток рослин пригальмовується;
- стійкість до збудників хвороб знижується, і хвороби інтенсивніше прогресують;
- збільшується кількість дротяників, які пошкоджують і без того слаборозвинену кореневу систему огірків.
Висівання
На півдні другий висів огірка у відкритому грунті на краплинному зрошенні проводять не пізніше ніж 6 червня. У зоні Лісостепу можна закласти й на богарі (без зрошення) не пізніше 4 червня. Звичайно, сіяти можна й пізніше, але треба врахувати, що врожайність буде меншою, оскільки серпневі температури можуть стати лімітуючим чинником. Висівати насіння треба на глибину 2–3 см. Рекомендована ширина міжрядь — 180 см, а відстань між насінинами в рядку — 20–25 см. Оптимальна густота стояння на богарі за згаданою вище схемою — 25 тис. рослин на гектар.
Догляд за посівами
У разі вирощування огірків другого висіву на богарі технологічні операції аналогічні традиційному. Після появи чітких рядків, у фазі першого справжнього листка, потрібно розпушити міжряддя. Друге розпушення проводять за три-чотири дні до першої хімічної обробки: у фазі трьох-чотирьох справжніх листків із прирядковим внесенням аміачної селітри в дозі 50 кг (за фізичною масою), на відстані 8–10 см від рядка.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 Реферат на тему: Літнє висівання огірка на соломі

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок