Головна Головна -> Реферати українською -> Технологія виробництва -> Вирощування ріпаку в Україні

Вирощування ріпаку в Україні

Назва:
Вирощування ріпаку в Україні
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
5,05 KB
Завантажень:
281
Оцінка:
 
поточна оцінка 4.5

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 
Реферат на тему:
Вирощування ріпаку в Україні


Ще кілька років тому про економічну ефективність ріпаку знали одиниці, пробували вирощувати неморозостійкі сорти, під час збирання втрачали врожай через розтріскування бобів, не знали, куди збувати вирощене. Нині ж Україна є серйозним гравцем на світовому ріпаковому ринку. Для багатьох країн ріпак — стратегічна культура для виробництва олії, а ще — ключова сировина для виробництва біодизелю, мастил і пластику.
Як зазначила пані Майя Драганова (комерційний керівник в Україні, Росії та країнах СНД компанії “Монсанто”) на конференції “Україна: європейська перспектива виробництва ріпаку”, світовий попит на насіння ріпаку зростає. Економічний бум у Китаї та Індії спричинив підвищений попит на рослинну олію. Ріпакова олія, яку можна порівняти з оливковою, довго зберігається, придатна для виробництва маргаринів та майонезів. Вміст жирних кислот Омега 3, низький вміст насичених жирних кислот робить цей продукт незамінним у харчовому ланцюжку. У виробництві пального ріпакова олія вдало змішується з дизелем.
Посівні площі озимого ріпаку в Європі займають близько 7,1 млн га. Щороку вони зростають на півмільйона гектарів. До 2013 року прогнозують збільшення площ під озимим ріпаком до 9,6 млн га. Звичайно, таке зростання не може бути безкінечним через обмежену кількість сільгоспугідь, а просто замінювати ріпаком посіви, наприклад зернових культур, не можна з міркувань світової продовольчої безпеки. Тому Європа чекає ріпаку від України, Румунії, Болгарії.
В Україні ми маємо багато переваг для виробництва цієї культури: понад 30 млн сільгоспугідь, добрі грунти та сприятливі кліматичні умови, невисока собівартість виробництва (особливо у великих господарствах), вигідна ціна реалізації (близько 630 дол./т), потенціал урожайності за умови використання якісних гібридів з високою зимостійкістю можливий до 50 ц/га. Але для успішного виробництва потрібні спільні зусилля виробників, дистрибуторів, селекціонерів, олійних заводів, трейдерів.
Пан Філіп Лезінь (директор з технічного супроводу компанії “Монсанто”) розповів про світовий розподіл споживання олій. Виявляється, 28% припадає на соєву олію, 29 — пальмову, 9 — арахісову, 15 — ріпакову і лише 9% — на соняшникову. Цікаво, що в Україні, де загальне споживання олій становило в 2006 році 750 тис. т, величезна перевага, традиційно, за соняшниковою олією — 53%; 27% споживачів полюбляють пальмову; 10 — соєву; 3% — ріпакову. Простежується тенденція до зростання обсягів використання дешевих олій — пальмової та соєвої , а також повільне зростання частки ріпакової олії, якої в 2006 році було спожито аж 22 тис. т. Але ж ріпакова олія багата на олеїнові кислоти, тут міститься достатня кількість лінолевих кислот і трішки ліноленових. Такий набір — запорука запобігання судинним захворюванням. Звичайно, селекціонери працюють над удосконаленням якості посівного матеріалу: намагаються регулювати вміст глюкозинолатів, ерукової кислоти, бензопіренів, — а також над підвищенням зимостійкості та врожайності гібридів ріпаку.
І діло їхнє, можна сказати, святе. Бо навіть за доброго врожаю виробник може втратити заробіток, якщо якість насіння не задовольнить трейдера.
Вадим Мірошниченко, компанія “Каргілл”, звернув увагу, що якість матеріалу має величезне значення. До того ж, крім фізіологічної якості зібраного насіння, важливі також очищення та зберігання. Нинішнього сезону врожайність очікують у 2–2,5 раза вищу за торішню. Тож для сільгоспвиробників головне — схопити хвилю максимальної ціни. Закупівельну ціну прогнозують вищу, ніж у 2007 році, чому сприяє зростання попиту в Китаї, Пакистані, ЄС. У червні ціна на умовах франко-елеватор становила 3000–3100 грн/т. Безумовно, виробники вже зрозуміли, що за рентабельністю ріпак випереджає інші культури. Експортні мита на зернові та соняшник в Україні значно скоротили експорт цих культур. Тож для ріпаку з’явився додатковий шанс. Основними виробниками ріпакової олії на світовому ринку є Канада, частка якої становить 18%, Китай — 22, ЄС — 25–38, Індія — 12, Україна — 2%.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3 
Реферат на тему: Вирощування ріпаку в Україні

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок