Головна Головна -> Реферати українською -> Технологія виробництва -> Ринок кормів

Ринок кормів

Назва:
Ринок кормів
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
3,96 KB
Завантажень:
247
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 
Реферат на тему:
Ринок кормів


Зберігається тенденція скорочення витрат кормів. Собівартість і ціни на всі види кормів, як передбачається, зростатимуть. Проте частка вартості кормів у собівартості тваринницької продукції та в матеріальних витратах зменшується з 2002 р.
Пропозиція
Під час формування собівартості тваринницької та птахівничої продукції вартість кормів, якщо порівняти з іншими статтями витрат, займає домінуюче місце, тому найбільше зумовлює рівень конкурентоспроможності на ринку цих видів продукції. Про сказане свідчить частка вартості кормів (зернофуражу, білкових і небілкових кормових компонентів тощо) у продукції тваринництва, виробленій на сільськогосподарських підприємствах: у 2005 р. вона становила в операційних витратах 51,9, а в матеріальних — 69,2%. У господарствах населення, як свідчать матеріали анкетного обстеження, наведені показники ще вищі.
За підрахунками, загальна кількість залишків на початок 2006/07 МР (на 1 липня) в усіх категоріях господарств в перерахунку на кормові одиниці (далі — к. о.) становила майже 2,0 млн т.
Зерно є основою виготовлення концентрованих кормів. Це зерно озимого та ярого ячменю, проса, вівса, кукурудзи, зернобобових (гороху, вики, люпину тощо). Крім того, на кормові цілі в значних обсягах використовують зерно фуражної якості інших зернових, у тому числі, пшениці та жита, а також відходи переробки продовольчого зерна.
За останні три роки посівні площі всіх зернових і зеронобобових культур в Україні коливалися в межах 15,7–14,7 млн га. У їхній структурі частка фуражних зернових культур становила 47,1–55,4%. Під урожай 2006 р. в Україні було висіяно 14,7 млн га зернобобових культур, що на 3,6% менше, ніж у попередньому році. Таке зменшення зумовлено недосівом продовольчих культур, головним чином озимої пшениці (на 1076 тис. га менше, ніж у 2004 р.), проте компенсувалося за рахунок розширення площ ярого ячменю (на 21,5%), кукурудзи (на 7,6%), вівса (на 2,8%). Це, а також сприятливі для деяких культур погодні умови у вегетаційний та збиральний періоди сприяло збільшенню валових зборів зернофуражних культур у поточному році. У багатьох сільськогосподарських підприємствах урожай зерна кукурудзи сягав 80–100, а ячменю — 50–60 ц/га. За попередніми даними Держкомстату, в 2006 р. одержали 19,3 млн т фуражного зерна, що на 9% більше, ніж у попередньому році.
Комбікорми. Після різкого спаду й деконцентрації виробництва комбікормів протягом 1990–1999 років за останні п’ять років накреслилася тенденція до його зростання. Динаміка виробництва комбікормів в Україні за 2004–2005 роки та перспектива на 2006 р. характеризується показниками, наведеними в табл. 2.
На державних і акціонованих комбікормових заводах виробляють переважно повноцінні комбікорми для птиці та свиней, у цехах господарств, дробарках населення — для молочного, відгодівельного поголів’я ВРХ, овець, коней, частково для свиней. На ринку комбікормів пропонують переважно продукцію промислових комбікормових підприємств. Корми, виготовлені в цехах господарств, використовують для годівлі тварин безпосередньо в цих господарствах.
У 2006/07 МР очікується незначне збільшення (на 6,5% проти попереднього року) виробництва комбікормів, що зумовлено зростанням попиту з боку вітчизняного свинарства та птахівництва.
Кормові ресурси сіяних польових і природних кормових угідь. Станом на початок поточного маркетингового року висіяно всіх видів кормових культур 3093,1 тис. га, або на 519,8 тис. га (13,9 %) менше, ніж торік. Скоротилися посіви кормових коренеплодів та баштанних культур, цукрових буряків на корми, кукурудзи на силос, однорічних та багаторічних трав. Зменшилася також укісна площа багаторічних трав. Проте погодні умови весни та літа сприяли формуванню задовільних урожаїв названих культур (за прогнозованої середньої врожайності в перерахунку на к. о. — 22,3 ц/га). Однак валове виробництво грубих, соковитих, зелених кормів через скорочення посівних площ оцінюється в 6,9 млн т к.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 Реферат на тему: Ринок кормів

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок