Головна Головна -> Реферати українською -> Технологія виробництва -> Альтернативне чи традиційне свинарство?

Альтернативне чи традиційне свинарство?

Назва:
Альтернативне чи традиційне свинарство?
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
7,27 KB
Завантажень:
217
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 
Реферат на тему:
Альтернативне чи традиційне свинарство?


Порівнюючи показники різних країн, слід врахувати той факт, що там можуть застосовувати різні системи й стандарти визначення ваги (зокрема, співвідношення жива маса/забійна маса однієї експериментальної свині можуть бути в кожній країні свої), різний фінансовий і податковий облік. Крім того, вивчаючи економічні показники, наведені в доповіді, варто також звернути увагу на те, що вартість кормів, середні витрати на будівництво споруджень та оплату праці в Україні теж різняться з тими, що наведено в доповіді. Суттєва різниця і в кредитах, що їх зазвичай сплачують сільгоспвиробники в Україні та США. Але доповідь дає уявлення про продуктивність вирощування свиней у традиційних свинарниках та спорудах ангарного типу, а також про фінансові показники під час виробництва свиней з використанням як традиційних, так і альтернативних технологій. Результати засвідчують, що ангари дещо поступаються за технологічною ефективністю традиційним свинарникам. Крім того, у традиційного свинарника триваліший строк експлуатації. До переваг вирощування свиней в ангарах, з погляду інвестиційного аналізу, можна зарахувати менший період окупності, що в т. ч. зумовлюється потребою в значно менших початкових капіталовкладеннях. Порівняння виробничих витрат, доходів і рентабельності систем виробництва
Матеріали й методи
У цьому звіті охарактеризовано шість груп свиней. Результати оцінюються, виходячи з показників ефективності реального виробництва, звичайних витрат на свиней під час відгодівлі, на корм тощо. Закладали в розрахунки й середню реалізаційну ціну на товарну свиню. Це дало змогу порівняти очікувані витрати й доходи за середніх витрат та ціни.
Дві групи на відгодівлі утримували в приміщеннях протягом року, проводячи щорічні сезонні порівняння. Відгодівлю свиней починали навесні (літня група) та восени (зимова). Тож відгодовували свиней за сезонних екстремальних температур. Групи були усереднені, щоб приблизно визначити ефективність та чистий прибуток цих систем у середньому за рік. У всіх групах, окрім однієї, тварин тримали на відгодівлі понад чотири тижні, потім три тижні — в спорудах ангарного типу й тиждень — у традиційному свинарнику. Реалізовували свиней поступово, щоб продавати їх з однаковою ринковою вагою, незалежно від місця утримання.
Порівняння продуктивності
Показники ефективності виробництва за літній період наведено в таблиці 1. Такі показники, як відсоток реалізованих свиней, конверсія корму та середньодобовий приріст маси, істотно впливають на економіку кожного типу утримання. Відсоток реалізованих свиней вираховували способом поділу кількості реалізованих товарних свиней на кількість свиней, яких було поміщено на відгодівлю. Цей відсоток має прямий вплив на доходи системи, тому що реалізовані свині повинні покривати всі витрати системи. Протягом літніх експериментів відсоток реалізації свиней з ангарів становив 96,57%, порівняно з 95,76% для традиційних свинарників (різниця 0,81% — на користь ангарів). Ефективність використання корму вираховували з урахуванням загальної кількості корму, спожитого групою протягом дослідження. Ефективність корму в ангарних спорудах була 2,96, тоді як у свиней в традиційному свинарнику — 3,03 (це означає, що в традиційному свинарнику витрати на приріст були більші, ніж за вирощування в ангарних спорудах). Середньодобовий приріст маси був однаковим. Темп росту в ангарних спорудах становив 0,79 кг на день, а в традиційному свинарнику — 0,78 кг.
З ангарних спорудах більше реалізовували свиней влітку: від 98,00 до 95,18%, з традиційного свинарника — від 96,21 до 95,42%. Можливо, це через перепад температур усередині ангару, що призводить до додаткового стресу й може викликати появу хвороб у тварин. У традиційному свинарнику спостерігали більші коливання ефективності використання кормів — від 3,27 до 2,91, тоді як в ангарних спорудах — лише від 3,12 до 2,96. Ця різниця в коливанні поряд з більшими потребами в кормах та нижчим середньодобовим приростом маси можуть демонструвати підвищений ризик впливу високих літніх температур у системі традиційного свинарника, де складніше домогтися зниження температур.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 
Реферат на тему: Альтернативне чи традиційне свинарство?

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок