Головна Головна -> Реферати українською -> Технологія виробництва -> Бізнесова привабливість племінного молочного скотарства

Бізнесова привабливість племінного молочного скотарства

Назва:
Бізнесова привабливість племінного молочного скотарства
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
3,56 KB
Завантажень:
433
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 
Реферат на тему:
Бізнесова привабливість племінного молочного скотарства


Підвищення закупівельної ціни на якісну молочну продукцію в Україні у контексті тенденцій світового аграрного ринку сприяло істотному зростанню інвестиційної привабливості галузі молочного скотарства.
Племінне стадо корів української червоної молочної породи ТОВ "Нова Нива"Володарського району Донецької області.
Підвищення закупівельної ціни на якісну молочну продукцію в Україні у контексті тенденцій світового аграрного ринку сприяло істотному зростанню інвестиційної привабливості галузі молочного скотарства.
Найбільша зацікавленість для вітчизняного бізнесу протягом останнього року сформувалася в частині племінного скотарства з огляду на істотне зростання попиту на племінний молодняк сучасних конкурентоспроможних молочних порід (голштинської, новостворених українських чорно-рябої, червоно-рябої, червоної молочних та ін.), який, за оцінками авторів, нині в кілька разів перевищує пропозицію на вітчизняному ринку племінних ресурсів. За останні три роки побільшало бізнесменів, які вкладають кошти в розвиток племінного молочного скотарства. Зокрема, створено 44 великі племінні господарства з високою концентрацією виробництва молока, річний обсяг якого становить 5948 тонн в розрахунку на одне агроформування. Середній надій у них — 5473 кг, в стаді — 1084 корови. Від реалізації племінного молодняку та молока одержано по 1677 грн прибутку в розрахунку на одну корову, рентабельність — 39,6 відсотка.
Попри дещо меншу концентрацію виробництва молока, рентабельність галузі забезпечили 606 племінних господарств, кожне з яких одержало в розрахунку на одну корову від реалізації молока й племінного молодняку прибуток у межах 104,3–2979,8 грн на корову за рік. Значний діапазон мінливості окупності поточних витрат пояснюється істотною диференціацією племінних господарств за продуктивністю корів (табл. 1).
Характерно, що розмір прибутку, одержаного від реалізації молока й племінного молодняку з розрахунку на одну корову, й рівень рентабельності племінного скотарства збільшуються зі зростанням річного надою до 7000–7499 кг молока. Підвищення середньорічної продуктивності корів до 7500 кг і більше супроводжується помітним зниженням загальної економічної ефективності (рентабельності). Це, на нашу думку, логічно пояснюється випереджаючим зростанням витрат на ветеринарне обслуговування (підтримання здоров’я тварин), здорожчанням кормів ретельніше збалансованих раціонів, зниженням відтворної здатності та тривалості господарського використання корів. Тобто додаткові витрати забезпечували збільшення прибутку та зростання рівня рентабельності доти, доки сума грошової виручки від реалізації додатково одержаної продукції перевищувала зрослі витрати ресурсів у грошовій формі на її отримання.
Отже, максимальна економічна ефективність використання племінних корів молочних і молочно-м’ясних порід України була досягнута раніше, ніж їхня максимальна технологічна ефективність — річний надій. За сучасних умов найвища економічна ефективність (рентабельність) досягається за середньорічного надою корів у племінних стадах у межах від 5000 до 7499 кг (рис. 1). Подальший генетичний і технологічний прогрес, можливо, спроможний зміщувати виявлений діапазон найвищої рентабельності на користь збільшення середньої продуктивності стад. Проте зазначений рівень середнього надою забезпечує максимальну ефективність поточних капіталовкладень, що є метою будь-якого бізнесу.
Аналогічну тенденцію зміни рівня рентабельності виробництва молока, залежно від продуктивності корів, ми виявили під час аналізу згрупованих даних на 100 найефективніших сільськогосподарських підприємствах Росії (рис. 2), в яких діапазон найвищої рентабельності визначають у межах середньорічного надою корів від 5000 до 7000 кг молока.
Отже, можна стверджувати, що оптимальний рівень продуктивності корів у племінних стадах молочних і молочно-м’ясних порід, які розводять не лише в Україні, перебуває в межах від 5000 до 7000–7500 кг.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 Реферат на тему: Бізнесова привабливість племінного молочного скотарства

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок