Головна Головна -> Реферати українською -> Технологія виробництва -> Профілактика незаразних хвороб у тваринництві

Профілактика незаразних хвороб у тваринництві

Назва:
Профілактика незаразних хвороб у тваринництві
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
6,42 KB
Завантажень:
240
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 
Реферат на тему:
Профілактика незаразних хвороб у тваринництві


Останніми роками в господарствах різної форми власності помітно зросла захворюваність тварин на незаразні хвороби, частка яких становить близько 90% усіх захворювань. За нинішніх складних погодних умов великого значення набувають заходи, спрямовані на збереження поголів’я сільськогосподарських тварин, скорочення їхніх втрат, особливо молодняку, та забезпечення ветеринарного благополуччя.
Серед незаразних хвороб найчастіше з’являються захворювання, пов’язані з обміном речовин, органами травлення й дихання, акушерсько-гінекологічні хвороби. Серйозною проблемою є народження кволого нежиттєздатного приплоду, 20–30% і більше їх гине в період підсису. Основними причинами цих втрат є порушення умов годівлі, технології утримання та догляду. В умовах посухи ці проблеми можуть загостритися.
Загальна профілактика незаразних хвороб тварин базується на повноцінній годівлі, високій якості кормів і води, оптимальному мікрокліматі, дотриманні високої санітарної культури в тваринницьких приміщеннях та на території ферми, щоденному активному моціоні (за винятком несприятливої погоди), контролі за станом обміну речовин і здоров’ям тварин.
Корми
Найвагомішим першочерговим заходом загальної профілактики є корми — заготівля, збереження та раціональне економне використання згідно із санітарно-зоогігієнічними вимогами до цих технологічних процесів. У собівартості продукції тваринництва на корми припадає 60–70% усіх витрат. Тому економія їх має велике значення. І хоча це загальновідомі положення та істини, практика свідчить про те, що нестача кормів, до того ж, нераціональне їх використання і порушення технології та гігієни годівлі тварин, зазвичай, призводять до значних втрат: зниження надоїв молока й середньодобових приростів живої маси на відгодівлі, хвороб і навіть загибелі тварин.
Захворювання тварин нерідко спричинюють корми низької якості: мерзлі, цвілі, прокислі, уражені грибами, обсіменені бактеріями, забруднені отруйними рослинами та токсичними речовинами (мінеральні добрива, пестициди тощо).
Тож зіпсовані корми не слід згодовувати. Тільки після ретельної перевірки на токсичність їх можна використовувати за призначенням ветлікаря. Але треба пам’ятати, що мікотоксини дуже стійкі до фізичних та хімічних факторів, тому знешкодження їх у кормах є малоефективним.
Успіх виробництва тваринницької продукції визначається на 60% годівлею, на 20% — мікрокліматом і умовами утримання і на 20% — селекцією і віком тварин.
Мікроклімат
Ще одним найголовнішим чинником скорочення втрат у тваринництві є створення оптимального мікроклімату в приміщеннях. За найкращих умов годівлі від продуктивних тварин неможливо досягти найкращої продуктивності, якщо мікроклімат у тваринницьких приміщеннях не відповідає зоогігієнічним параметрам. Температура повітря найбільше впливає на здоров’я тварин, їхню продуктивність та використання ними кормів. Верхній рівень температури для всіх організмів сільськогосподарських тварин становить 25°С, за винятком поросят (32°), нижній рівень для корів, худоби на відгодівлі сягає 5°, для телят — 12°, свиней — 15°, поросят — 25°, вівцематок, баранів — 8°, ягнят —10°С.
У багатьох тваринницьких приміщеннях мікроклімат не відповідає встановленим зоогігієнічним вимогам, що призводить до зниження продуктивності тварин, захворювань органів травлення, дихання, відтворення, до передчасного вибраковування, дорізування і навіть загибелі, особливо молодняку. Тривала шкідлива дія несприятливого волого-температурного режиму часто залишається непоміченою, і збитки від нього не враховують. Крім того, втрати від пошкодження приміщень тривалою дією конденсату вологи можуть сягати величезних розмірів, а кошти на ремонт дорівнювати чверті вартості будівлі.
Грубі порушення зоогігієнічних норм мікроклімату в приміщеннях призводять до зниження надоїв молока на 10–20%, зменшення приростів живої маси на 20–30%, збільшення загибелі молодняку до 5–40%, скорочення строків використання тварин на 15–20%, зростання витрат на одиницю продукції.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 Реферат на тему: Профілактика незаразних хвороб у тваринництві

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок