Головна Головна -> Реферати українською -> Технологія виробництва -> Система захисту гречки від шкідників

Система захисту гречки від шкідників

Назва:
Система захисту гречки від шкідників
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
7,21 KB
Завантажень:
94
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 
Реферат на тему:
Система захисту гречки від шкідників


Нині, коли у сільгоспвиробництві за рентабельністю перше місце посідає ріпак, ми практично забули про гречку. Але ще зовсім недавно, у 80-х роках, гречана крупа була дефіцитом. Цей продукт входив до складу елітних. Він був невід’ємною частиною спецпайків.
У Росії гречка з’явилася на початку XV століття і вже через 100 років поряд із пшеницею стала предметом експорту за кордон. За що ж цінували гречку за царату та в добу розвинутого соціалізму? Насамперед, за продовольчу цінність: білок гречки за поживністю набагато цінніший, ніж злакових культур, і наближається до білка бобових. Гречана крупа легко розварюється, порівняно з іншими крупами, й вирізняється високою калорійністю.
Із зерна гречки виробляють різної величини шліфовану крупу, частково переробляють на борошно, з якого готують славнозвісні гречані млинці та вареники. Супутні продукти під час виготовлення крупи-ядриці — крупа проділ і відходи у вигляді мучки та лузги — є кормом для тварин, а з лузги виготовляють ще й харчовий барвник. Останнє заслуговує на особливу увагу. Не секрет, що більшість продуктів, які ми бачимо на прилавках магазинів, щедро “приправлені” емульгаторами, підсилювачами смаку, барвниками та іншою харчовою хімією. Про “користь” такої продукції доволі широко і докладно розповідають нам ЗМІ. Тож гречка може бути необхідним елементом під час розробки національних стандартів продовольчої продукції на основі екологічно безпечних технологій та речовин. Тим більше, що й урожайність цієї культури може бути цілком пристойна — 36–37 ц/га.
Звичайно, вирощування гречки — річ зовсім не проста. І щоб отримати високий рівень врожайності, крім знання секретів агротехніки, потрібен ще й захист від шкідників. Захист, своєю чергою, також має особливості, що пов’язані, насамперед, із спеціалізованими комахами фітофагами.
Взагалі у різних гречкосійних районах налічується понад 30 видів шкідників. Із них 25 належать до комах. Тут і личинки хрущів, дротяники, озима совка, лучний метелик, личинки мінуючої молі, гречана жужелиця, попелиці, трипс, гречані листоблішки, блоха, комарик і довгоносик тощо.
Висіяне насіння пошкоджують жужелиці (Amara apricaria, Amara similata, Harpalus zabroides), дротяники. Листям сходів та молодими рослинами живляться листоїди (гречана блішка Chaetocnema concinna, гречаний листоїд Gastrophysa polygoni, блішка Шефлера Chaetocnema scheffleri), а також піщаний мідляк Opatrum sabulosum. Із зазначеного комплексу особливо важлива гречана блішка. Зимує шкідник у стадії імаго (жуки) під рослинними рештками у верхньому шарі грунту. Навесні переселяються на посіви гречки та інші рослини родини гречкових і лободових, зокрема на цукрові буряки. Самка відкладає від 16 до 40 яєць у грунт на глибину 3,5 см. Пошкоджують сходи. Особливо небезпечні за посушливої погоди, коли знищують точки росту рослин. Пошкодження дуже характерні: на перших листочках молодих сходів з’являються склеротичні округлі ділянки, в листках дорослих рослин шкідник прогризає круглі дірочки.
Зріджують сходи, пошкоджуючи основу стеблини личинки довгоніжок Tipula paludosa (це особливо відчутно у зволожених місцинах і за пізніх строків висіву).
Кореневу систему рослин пошкоджують личинки гречаної блішки, кукурудзяного гнойовика, травневих і червневих хрущів. Шкідливість останніх заслуговує на детальніший розгляд.
Личинки травневих хрущів спричиняють справжнє лихо у приватному секторі, подекуди унеможливлюючи вирощування сільськогосподарських культур. Проблема ця не нова. На початку ХХ сторіччя вона стояла так само гостро, як і нині, про що можна дізнатися з праць Головянко, Положенцева, Знаменського, Сахарова, що стали вже класичними. Надалі шкідливість личинок хрущів вдалося звести нанівець, насамперед, завдяки використанню грунтових інсектицидів. Останні вже давно вийшли з обігу внаслідок своєї токсичності, але належної заміни не отримали, й проблема знову повернулася. Цікаво, що проблема травневих хрущів останнім часом загострилася і в країнах Західної Європи, про що свідчать останні дослідження в Австрії, Швейцарії і Німеччині.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 Реферат на тему: Система захисту гречки від шкідників

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок