Головна Головна -> Реферати українською -> Технологія виробництва -> Брусниця — перспективна культура

Брусниця — перспективна культура

Назва:
Брусниця — перспективна культура
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
7,55 KB
Завантажень:
431
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 
Реферат на тему:
Брусниця — перспективна культура


Невибаглива, вітамінна та корисна брусниця завойовує прихільників, яких з кожним днем стає більше і більше.
Коротка історія культури. Брусницю було введено в культуру в кінці минулого століття. Перші дослідження розпочали в Західній Європі. Так, у Швеції, в Оттарне (південна частина країни),1966 року створили першу плантацію брусниці на площі 5 га. Трохи згодом було закладено невеликі плантації в середній частині північної Швеції. Методом добору форм із дикорослих ягідників створено сорти брусниці Санна і Суссі, пізніше Аїда і Лінея.
Невибаглива, вітамінна та корисна брусниця завойовує прихільників, яких з кожним днем стає більше і більше.
Коротка історія культури. Брусницю було введено в культуру в кінці минулого століття. Перші дослідження розпочали в Західній Європі. Так, у Швеції, в Оттарне (південна частина країни),1966 року створили першу плантацію брусниці на площі 5 га. Трохи згодом було закладено невеликі плантації в середній частині північної Швеції. Методом добору форм із дикорослих ягідників створено сорти брусниці Санна і Суссі, пізніше Аїда і Лінея. 1968 року досліди з уведення брусниці в культуру розпочали у Фінляндії, в НДІ садівництва. Вивчали рослини багатьох клонів брусниці з різних районів, розробляли способи захисту рослин від хвороб, шкідників та бур’янів. Приблизно одночасно з фінами розпочали свої дослідження в Голландії. В 1969 році X. Сміт відібрав із природних популяцій сорт Корал, який високо оцінили фахівці. Цей сорт брусниці й донині — один із найбільш високоврожайних. Пізніше в цій країні створено ще один сорт — Ред Перл.
Лідером із окультурення брусниці в Західній Європі нині є Німеччина. Вчені інституту плодівництва при Мюнхенському технологічному університеті створили посадки форм брусниці, відібраних у різних районах, а також розробили комплекс машин для механізації робіт із вирощування брусниці. В Німеччині селекціонер-любитель А. Цілмер знайшов форми брусниці, які вирізняються високою врожайністю, саме тому їх було використано для створення перших німецьких сортів: Ернтеданк, Ернтекроне і Ернтезеген. Згодом у ФРН було зареєстровано ще два сорти брусниці: Аммерланд і Ерцгебіргсперле.
У Польщі Л. Кавецкі і К. Плішка створили два сорти брусниці: Мазовія і Руно Белявське. Два сорти брусниці вивели у США: Регал і Сплендор.
У Російській Федерації, на Костромській лісовій дослідній станції, створено три сорти брусниці: Костромичка, Костромська рожева й Рубін.
Багаторічні дослідження брусниці проводять у республіці Білорусь. Зокрема, апробують різні сорти й розробляють систему агротехнічних прийомів вирщування рослин.
Роботи з вирощування брусниці тривалий період проводять у Литві, Латвії, Естонії та Україні.
В Національному аграрному університеті, на лісогосподарському факультеті, досліджують лісові ягідні рослини лохини, журавлини, брусниці. Вивчають особливості екології брусниці, сорти, способи розмноження, а також вплив грунтових умов на врожайність рослин.
Біологічні особливості. Брусниця в природних умовах поширена на значній території лісової зони Євроазійського континенту та в Північній Америці. Брусниця — це кущик заввишки 10–25 см, листки обернено-яйцеподібні або еліптичні, 11–27 мм завдовжки, завширшки 6–12 мм, довжина черешків — 1,5–3 мм. Суцвіття з 4–8 (до 15) квіток, віночок завдовжки 4,5–6,5 мм блідо-рожевий. В арктичній зоні, в тундрі, на торф’яних горбах, піщаних ділянках зустрічається форма рослин брусниці заввишки 2,5–7 см з дрібними листками, еліптичної або майже округлої форми на дуже коротких черешках (0,5–1,5 мм) з китицями з 1–4 квіток яскраво-рожевого або майже червоного кольору. Плоди цих рослин — ягоди кулястої форми. У рослин зафіксовано внутрішньовидову мінливість. Дослідники виявили форми, що різняться за довжиною стовпчика й тичинок у квітці, формою куща (стебла, притиснуті до грунту або спрямовані вгору), розміром листя (дрібні й великі), довжиною стебла, (притупленою верхівкою), забарвленням квіток (світло-рожеві, яскраво-рожеві), довжиною та формою віночка (дрібні й більші), кількістю квіток у суцвітті, забарвленням ягід, величиною ягід.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 Реферат на тему: Брусниця — перспективна культура

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок