Головна Головна -> Реферати українською -> Технологія виробництва -> Найважливіші шкідники кукурудзи в Україні

Найважливіші шкідники кукурудзи в Україні

Назва:
Найважливіші шкідники кукурудзи в Україні
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
4,11 KB
Завантажень:
435
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 
Реферат на тему:
Найважливіші шкідники кукурудзи в Україні


Одним із важливих заходів у боротьбі зі шкідниками є правильна підготовка насіння до сівби, включаючи його протруювання. Сучасні протруйники наведено в табл. 3. Для захисту сходів від дротяників, несправжніх дротяників, за чисельності понад 3–5 екземплярів на 1 м2, у допосівний період насіння обробляють зазначеними в табл. 3 протруйниками, в разі вищої чисельності личинок коваликів і чорнишів протруювання не убезпечує насіння й сходи від пошкоджень.
Підготовка насіння та сівба
Одним із важливих заходів у боротьбі зі шкідниками є правильна підготовка насіння до сівби, включаючи його протруювання. Сучасні протруйники наведено в табл. 3. Для захисту сходів від дротяників, несправжніх дротяників, за чисельності понад 3–5 екземплярів на 1 м2, у допосівний період насіння обробляють зазначеними в табл. 3 протруйниками, в разі вищої чисельності личинок коваликів і чорнишів протруювання не убезпечує насіння й сходи від пошкоджень. Протруювання здійснюють на калібрувальних заводах інкрустацією насіння, а також у господарствах різної форми власності, де качани слід відібрати, просушити та обмолотити, потім відсортувати й відкалібрувати насіння. Ефективність протруювання підвищується в разі застосування плівкоутворюючих полімерів ПВС (0,5 кг/т), ПВА (2 кг/т), Na КМЦ (0,2 кг/т).
У господарствах для протруювання насіння застосовують машини-протруювачі ПС-10, “Мобітокс”, РС-100 та низку інших сучасних моделей. Насіння обробляють водяною суспензією препаратів або способом зволоження: 5–8 л води на 1 т насіння.
Ефективність нанесення інсектицидів на поверхню зернин за допомогою плівкоутворювачів — 80–90%, тоді як за протруювання із зволоженням не перевищує 50–70 відсотків.
На фітосанітарний стан посівів істотно впливають строки сівби та глибина загортання насіння. Сіяти треба в оптимальний термін, що визначений для кожної грунтово-кліматичної зони, коли середньодобова температура грунту на глибині загортання насіння досягає 9...12°С. Першочергово висівають холодостійкі та ранньостиглі гібриди на відносно чистих від бур’янів полях. За сприятливих умов насіння загортають на глибину 5–6 см, а за посушливих — на глибину 8–9 сантиметрів.
Кукурудза, яку висіяли раніше, більше ушкоджується дротяниками, шведською мухою та іншими грунтоживучими шкідниками внаслідок затримки появи й розвитку сходів через нижчі температури.
Заходи в період вегетації
Правильний і вчасний догляд за посівами кукурудзи під час вегетації сприяє зменшенню негативного впливу шкідників, які заселяють культуру і живляться різними органами й частинами рослини. Як ми вже зазначали, велике значення мають вчасні боронування, міжрядні обробітки, завдяки яким вдається знищувати значну чисельність популяцій різних видів шкідливих комах.
Для правильного вибору заходів знищення шкідників слід регулярно стежити за фітосанітарним станом посівів кукурудзи й тих культур, які є потенційними джерелами нагромадження шкідливої ентомофауни для кукурудзи.
Для визначення заселеності площ грунтоживучими шкідниками (до сівби та впродовж вегетації) проводять пошарові розкопки грунту та огляд його поверхні (на м2). Для встановлення чисельності комах, що літають або мають здатність вільно мігрувати, використовують метод косіння ентомологічним сачком. Наприклад, чисельність більшості видів підгризаючих і листогризучих совок можна встановлювати за допомогою світлопасток і феромонних пасток. Для комах, що живуть усередині рослин (гусениці стеблового метелика, бавовникової совки тощо), аналізують ті органи рослин, які вони пошкоджують, відбираючи встановлену кількість рослин або їхніх частин.
Для низки важливих шкідників кукурудзи в Україні розроблено економічні пороги шкодочинності (ЕПШ), за яких рекомендується система боротьби з ними, включаючи хімічний метод. Так, для дротяників і несправжніх дротяників ЕПШ у допосівний період становить 3–5/м2; південного сірого довгоносика (жука) під час сходів — 2–3/м2; шведської мухи — 15–20% заселених рослин у період сходів; підгризаючих совок — озимої та інших, у фазі сходів — 3–6 особин/м2; бавовникової совки ІІ та ІІІ генерації — заселеність качанів — понад 5%, або 2 особини/м2; кукурудзяного стеблового метелика — 18 кладок яєць на 100 рослин у період викидання волотей (фаза 6–8 листків); лучного метелика на сходах — 5–6 листків — 10 гусениць/м2; для попелиць у період вегетації ЕПШ становить 20% заселених рослин колоніями шкідника.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 Реферат на тему: Найважливіші шкідники кукурудзи в Україні

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок