Головна Головна -> Реферати українською -> Технологія виробництва -> Збирання цукрових буряків

Збирання цукрових буряків

Назва:
Збирання цукрових буряків
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
4,82 KB
Завантажень:
158
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 
Реферат на тему:
Збирання цукрових буряків


Практика показує, що пізніше викопування з грунту коренеплодів значно поліпшує технологічну якість цукристості.
Збирання не має бути надто раннім. Водночас треба враховувати можливості збиральної і транспортної техніки, щоб своєчасно закінчити викопування та вивезення врожаю. З урахуванням стану посівів, прогнозу агрометеорологічних умов на осінь та графіка проведення польових робіт слід передбачити закінчення процесу викопування буряків до 20–25 жовтня, а вивезення сировини на цукрові заводи та приймальні пункти — до 1 листопада. Адже в другій декаді жовтня цього року значно зростає імовірність заморозків у повітрі та на поверхні грунту. Що пізніше розпочнеться масове збирання врожаю, то необхідніше забезпечити його вищі середньодобові темпи (табл.1).
З урахуванням показників прогнозу погодних умов на серпень і вересень передбачається, що середній господарський урожай цукрових буряків в цілому по Україні цього року становитиме 195–215 ц/га. При цьому врожай культури в зоні Степу може дорівнювати 165–185, Лісостепу — 195–215, на Поліссі — 200–220 ц/га. Враховуючи стан посівів, який створився на кінець липня, та прогноз метеорологічних показників на серпень і вересень, передбачається, що площа збирання цукрових буряків може зменшитися і становитиме 730–754 тис.га, а валовий збір коренеплодів — 14,2–16,2 млн т (табл. 2).
Рекомендації. На плантаціях цукрових буряків догляд за посівами має забезпечити утримання площ чистими від бур’янів, не слід допускати механічних пошкоджень коренеплодів та їхнього зрідження, а також сприяти збереженню листкового апарату для його якомога більш тривалого та продуктивного функціонування. Слід також ретельно вести спостереження за появою і зростанням чисельності шкідників та хвороб. Якщо їхня щільність досягла рівня економічного порогу шкодочинності, вкрай потрібно проводити захисні заходи.
Особливої уваги потребують ті поля, на яких порушувалася технологія вирощування, а для сівби використовували іноземні сорти та гібриди.
Для підвищення цукристості та збільшення виходу цукру посіви за 25–30 днів до початку збирання при сухій погоді бажано обробити розчином натрієвої солі малеїнової кислоти. Якщо цього препарату немає, то за місяць до збирання доцільно провести позакореневе підживлення цукрових буряків (хлористий калій, суміш хлористого калію з борною кислотою або бурою).
Для раціонального використання комплексу бурякозбиральних машин треба насамперед створити сприятливі агротехнічні умови для якісної і високопродуктивної їх роботи, а саме: напередодні збирання провести агротехнічну оцінку плантацій, за якою визначають ширину основних і стикових міжрядь, густоту рослин, урожайність коренеплодів і гички, їхні розміри й масу, положення головок коренеплодів відносно поверхні грунту, відхилення їх від основних ліній рядків. Ця оцінка допоможе розрахувати реальну потребу в технічних засобах для збирання та вивезення буряків, обрати тип і режим роботи машин, провести технологічне налагодження робочих органів на регулювальному майданчику. Такі заходи дадуть змогу значно знизити втрати врожаю культури, які в окремих господарствах, що використовують стару розлагоджену техніку, можуть сягти 35%, а також заощадити більше часу та палива при масовому збиранні цукрових буряків.
Для цукрових буряків застосовують технологію роздільного збирання, за якою біологічний урожай (гичка і коренеплоди) збирають за два проходи окремих агрегатів. Для цього використовують комплекс 6-рядних машин: причіпну гичкозбиральну машину БМ-6А; БМ-6Б; МБП-6; МБП-3; начіпний двовалковий очисник ОГД-6 в агрегаті з тракторами ЮМЗ-6АЛ або МТЗ-80; самохідні коренезбиральні машини КС-6Б; КС-6В; РМК-6-02; МКК-6-02; КС-6Б-02 та інші модифікації.
Для зниження втрат і пошкодження коренеплодів у процесі збирання на важких і дуже ущільнених грунтах, а також для полегшення роботи коренезбиральних машин найефективнішим прийомом є пошарове розпушування грунту в міжряддях на загальну глибину 10–12 см агрегатом у складі трактора і культиватора УСМК-5,4 А(В) із встановленням на його секціях стрільчастих лап з різницею глибини їхнього ходу 3–4 см одразу ж після проходу гичкозбиральної машини БМ-6А(Б).

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 Реферат на тему: Збирання цукрових буряків

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок