Головна Головна -> Реферати українською -> Технологія виробництва -> Привід механізмів вантажопідіймальних машин

Привід механізмів вантажопідіймальних машин

Назва:
Привід механізмів вантажопідіймальних машин
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
10,92 KB
Завантажень:
41
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9 
привід механізмів вантажопідіймальних машин
6.1 Характеристики приводів вантажопідіймальних механізмів і машин
Привід вантажопідіймальних механізмів і механізмів вантажопідіймальних машин, в залежності від типу, призначення і характеру їх роботи, може бути ручним або машинним. Ручний привід, який приводиться в дію зусиллям одного або декількох робітників, складається з виконавчого органу, наприклад ходового гвинта домкрата, і механічних передач для зміни обертового моменту і швидкості руху. Машинний привід складається з двигуна (електричного, внутрішнього згорання, паросилового, гідравлічного, пневматичного), механічних, гідравлічних і пневматичних передач та системи керування. В деяких випадках застосовується змішаний варіант двигунів приводу, коли двигун внутрішнього згорання приводить в дію генератор постійного або змінного струму, який живить електроенергією двигуни окремих механізмів.
Ручний привід застосовують в механізмах підйому, переміщення і повороту вантажопідіймальних машин малої потужності, лебідках, талях і домкратах при переміщенні вантажів на незначні віддалі і в системах управління механізмами вантажопідіймальних машин. Потужність такого приводу наближається до 0,2кВт і обмережена фізичними можливостями одного робітника.
Серед машинних приводів основне застосування мають приводи з електродвигунами внаслідок наступних переваг: можливість застосування окремих двигунів для кожного механізму; менша вартість електродвигунів; реверс і можливість регулювання швидкості обертання в широкому діапазоні; безпечність роботи і простота обслуговування. Недолік цього типу приводів – залежність від зовнішнього джерела електричної енергії.
Гідравлічним машинним приводом вважається привід помпа якого приводиться в дію двигуном внутрішнього згорання або електродвигуном. Рідина, якою найчастіше є мінеральне масло марки АГМ, подається помпою в гідро циліндр, який є виконавчим механізмом. Надійна робота привода забезпечується відповідною системою управління. Гідравлічний привід забезпечує широкий діапазон регулювання швидкості виконавчого механізму, плавність руху і відсутність динамічного навантаження. Недоліки цього типу приводів – висока вартість, вплив температури на його роботу, складна система управління, постійний контроль за станом ущільнень приводу.
Пневматичним машинним приводом вважається привід, компресор якого приводиться в дію двигуном внутрішнього згорання або електродвигуном. Стиснуте, до 5…8даН/см2, повітря від компресора подається в циліндри-штовхачі, які є виконавчими механізмами. Пневматичний привід забезпечує плавність руху виконавчого механізму і відсутність динамічного навантаження. Конструкція приводу проста в керуванні, обслуговуванні і ремонті. Недоліки цього типу приводів – обмежений радіус дії, зменшення к.к.д. при роботі з вантажем, вага якого менша за номінальну.
6.2 Ручний привід
На рис.6.1 представлені схеми механізмів підйому, переміщення і повороту з ручним приводом. Привідним елементом таких приводів є рукоятка, рис.6.1,а, в, або тягове колесо, рис.6.1,б. З одною рукояткою одночасно можуть працювати два робітники, в приводі з двома рукоятками – два або чотири робітники, з ланцюгом тягового колеса – три робітники.
а – механізм підйому; б – механізм переміщення; в – механізм повороту
Рисунок 6.1 Схеми механізмів з ручним приводом
Рушійний момент, створений робітниками, визначається за формулами
(6.1)
(6.2)
де ц – коефіцієнт, який враховує неодночасність прикладеного зусилля при спільній дії декількох робітників;
n – кількість робітників;
F – зусилля, яке створює один робітник;
l – довжина рукоятки;
D – діаметр тягового колеса.
Значення коефіцієнта ц наступне: ц=0,8 – для двох робітників, ц=0,75 – для трьох робітників, ц=0,7 – для чотирьох робітників.
Момент опору на валі барабана, рис.6.1,а
(6.3)
Момент опору на валі ходових коліс, рис.6.1,б
(6.4)
де W – опір переміщенню;
DХ.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9 Реферат на тему: Привід механізмів вантажопідіймальних машин

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок