Головна Головна -> Реферати українською -> Технологія виробництва -> Зернозбиральний голод

Зернозбиральний голод

Назва:
Зернозбиральний голод
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
6,40 KB
Завантажень:
488
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 
Реферат на тему:
“Зернозбиральний голод”


Попри технічні переваги тих чи інших зернозбиральних машин, про які часто йдеться на сторінках “Пропозиції”, найяскравішим показником популярності машини є обсяг її продажів. Саме, керуючись цим показником, ми маємо змогу показати читачам, яку техніку справді купують в Україні. Сподіваємося, що кожен із вас зробить для себе правильний висновок.
Квітень — це пора, коли більшість сільгоспвиробників починає цікавитись зернозбиральною технікою. Як водиться, найзаощадливіші господарі купують її взимку, коли ціни на комбайни найнижчі. Та таку розкіш можуть собі дозволити тільки заможні господарства, яких в Україні поки що небагато. Тому традиційно пік попиту на комбайни припадає на два останні місяці весни.
Вітчизняний ринок зернозбиральних комбайнів повністю залежить від урожаю зернових та олійних культур. Таке твердження є абсолютно очевидним для кожної людини, що якимось чином причетна до сільського господарства. Це свідчить про те, що наш комбайновий ринок просто приречений на брак будь-якої стабільності. Чому так? Бо зерновий та олійний клин формує не тільки попит на комбайни, а й понад 60% доходів селян через жалюгідний стан тваринництва та цукровиробництва. Навіть 1,5 тис. комбайнів, із яких чотири чи п’ять сотень — це просто металобрухт із Західної Європи, не врятують країну, де треба зібрати врожай майже на 20 млн га площ.
Можна довго говорити про тотальне спрацювання машинно-тракторного парку, про колосальні втрати врожаю внаслідок нестачі техніки та щорічну потребу в 10 000 зернозбиральних машин, про що часто згадують найвищі аграрні чиновники. Та основною причиною низької активності селян у закупівлі комбайнів, безумовно, є їхня низька платоспроможність. Усі державні програми щодо налагодження виробництва якісної та доступної техніки не виправдали себе. Одні роблять якісну техніку, але зовсім не дешеву, а інші навпаки. Ми спромоглися тільки на 30-відсоткову компенсацію вартості складної вітчизняної техніки, але й досі виробництво не забезпечує навіть третини купленого аграріями. Не заглиблюючись у тему потреби створення комбайнового виробництва в країні, в якій його ніколи не було, і українськості вироблених комбайнів, хотілося б звернути увагу на грошове забезпечення попиту на техніку. Суть проблеми полягає в однобічному розвитку сільського господарства з ухилом у бік рослинництва, в несистемному підході до ціноутворення на сільгосппродукцію і в низькому залученні інвестицій на село. Проте першопричини всіх негараздів українського села — мала кількість ефективних власників на землі. Де вони можуть взятися, коли люди, які вкладають гроші в землю, перебувають на пороховій бочці під назвою “відсутність ринку землі”. Допоки земля не стане товаром, значних зрушень у забезпеченні технікою сільгоспвиробників годі й очікувати. Бо іншого майна, крім землі, під яку можна залучити кредитні кошти, в багатьох господарствах не залишилось, а лізингом сільгосптехніки займається лише державна компанія, бо іншим це не вигідно. Ось чому всі учасники ринку очікують закінчення мораторію на приватизацію земель, дешевих програм фінансування й працюють здебільшого на перспективу. Одно слово, на сьогодні в аграріїв немає ані грошей, ані можливостей їх залучення для закупівлі техніки. Звідки ж візьметься нова техніка?
За останні п’ять років обсяги продажів зернозбиральної техніки практично не змінилися і залишаються сталими в кількісному виразі. Обсяги продажів зернозбиральних комбайнів після значного скорочення в 2003 році, спричиненого відчутним зменшенням врожаю зернових, мають позитивну динаміку. За останні три роки ринок зростав зі швидкістю 15–20% на рік завдяки сприятливій кон’юнктурі на аграрному ринку. Та вже в поточному році очікується призупинення темпів росту внаслідок скорочення площ під озимими, які формують близько половини врожаю зернових. Якщо за кількісними показниками ринок залишається фактично незмінним, то про якісні зміни варто згадати. Найголовніша полягає в тому, що з року в рік зростає частка нової техніки, на яку припало понад 76% торішніх продажів.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 Реферат на тему: Зернозбиральний голод

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок