Головна Головна -> Реферати українською -> Технологія виробництва -> Технологічні аспекти вирощування молодняку гусей

Технологічні аспекти вирощування молодняку гусей

Назва:
Технологічні аспекти вирощування молодняку гусей
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
3,70 KB
Завантажень:
99
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 
Реферат на тему:
Технологічні аспекти вирощування молодняку гусей


Світловий режим є одним із основних чинників у технологічному процесі вирощування гусей. За природного освітлення для забезпечення достатнього світла в приміщеннях пропорція між вікнами й площею підлоги повинна становити 1:10–1:20. У разі хмарної погоди або в дощові дні використовують додаткове електричне освітлення.
У довгий світловий день гусенята більше споживають корму, не скупчуються біля годівниць та напувалок, швидше ростуть. У перший тиждень вирощування молодняку бажано підтримувати цілодобове освітлення. На ніч можна залишати гусенятам слабке освіт-лення (“нічне світло”), тоді вони спокійно відпочивають, а зголоднілі можуть споживати корм та воду. З дво-, тритижневого віку тривалість світлового дня поступово зменшують до 16 годин, а в чотири-, дев’ятитижневому віці світловий день триває 15 годин. У період 10–30 тижнів світловий день поступово скорочують із 14 до 9 годин. Високу продуктивність гусок можна одержати, якщо їх вирощувати за природного освітлення, що дає змогу широко практикувати табірне утримання ремонтного молодняку в літній період.
За сезонного виробництва м’яса ремонтний молодняк гусей із дев’яти- до 30-тижневого віку вирощують за природного освітлення. В разі цілорічного виробництва м’яса для ремонтного молодняку застосовують диференційований режим освітлення: з дев’яти- до 17-тижневого віку тривалість світлового дня — 10 годин, із 17 до 30 тижнів — 7 годин. Освітленість на рівні годівниць і напувалок повинна становити 25–30 лк. У 30-тижневому віці птицю переводять на світловий режим для дорослих гусей продуктивного періоду.
Під впливом світла в птиці збільшується кількість еритроцитів у крові, обмін речовин відбувається інтенсивніше, ніж у темряві. В разі порушення світлового режиму, в суворо визначених межах якого живе будь-який організм, більшість його функцій може бути пригніченою.
Додаткове електричне освітлення має велике значення для птиці, особливо за осінньо-зимового вирощуваня молодняку гусей. Що більша відстань від джерела освітлення до об’єкта, то менша потужність променевого потоку. Тому для його збільшення застосовують спеціальні абажури, які відбивають і спрямовують світло. Помічено, що синьо-фіолетове випромінювання активніше за червоно-помаранчеве та жовто-зелене. Тому найкращий ефект для росту та розвитку молодняку гусей в осінньо-зимовий і ранньовесняний періоди, очевидно, буде досягнуто за комбінованого освітлення люмінесцентними та звичайними лампами.
Освітлення має бути рівномірним — це залежить від потужності ламп, відстані між ними, висоти їх підвішення. Штучне освітлення потрібно вмикати та вимикати регулярно, тобто щодня в одні й ті самі години.
У теплу сонячну погоду гусенят уже на третій день їхнього життя слід випускати на 1–2 години на вигін (солярії), який межує з пташником, або на засіяний травою огороджений майданчик. Із пташника в солярії гусенята проходять через лази, які облаштовують із розрахунку один на 125 голів. Розмір лазу: ширина — 0,4 м, висота — 0,4, висота поріжка — 0,05 м. Лази треба обладнувати пандусами в напрямі солярію, а в разі утримання птиці на глибокій підстилці — всередину пташника.
Якщо біля приміщення немає солярію з дерев’яною підлогою, тоді потрібно зробити невеликий вигульний майданчик. Для цього з фасадного боку приміщення по всій його довжині утрамбовують землю й засипають її піском. На вигоні доцільно зробити тіньові намети зі щитів. До вигонів молодняк привчають поступово. З п’ятого дня життя гусенят можна вигулювати спочатку три-чотири години, а в старшому віці — весь день. З настанням стійкої теплої погоди (нічна плюсова температура не нижча за 15°С) гусенят у тритижневому віці переводять у табори, де роблять односхилі легкі намети. Доцільним вважається користування напувалками з проточною водою або (ще краще) водоймищем. Перебування гусей на воді сприяє кращому відростанню пера й зменшенню випадків канібалізму.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 Реферат на тему: Технологічні аспекти вирощування молодняку гусей

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок