Головна Головна -> Реферати українською -> Технологія виробництва -> Зерно й шкідники в коморі — несумісні

Зерно й шкідники в коморі — несумісні

Назва:
Зерно й шкідники в коморі — несумісні
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
5,55 KB
Завантажень:
142
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 
Реферат на тему:
Зерно й шкідники в коморі — несумісні


У народі кажуть: “Не той хліб, що в полі, а той, що в коморі”. Але в сховищі на зібране й засипане зерно чекають численні “нахлібники” — шкідники хлібних запасів, які завдають колосальних збитків.
В Україні зареєстровано понад 100 видів комірних шкідників. На практиці такого видового набору в одному складському приміщенні одночасно ніколи немає. Зазвичай, там оселяється чотири-шість видів. Найпоширенішими та найшкодочиннішими є комірний і рисовий довгоносики, малий борошняний і булавовусий хрущаки, борошноїди, зерновий шашіль, гороховий і квасолевий зерноїди, вогнівки, молі, кліщі. При цьому наявність деяких шкідників (грибоїди, кліщі) може слугувати індикатором вологості зерна, оскільки вони пошкоджують зернівки з вологістю понад 16 відсотків.
Щороку під час зберігання через шкідників втрачається від 5–10 до 30 і більше відсотків зібраного зерна, істотно знижується якість фуражного зерна. Так, від пошкодження комірним довгоносиком зерно кукурудзи втрачає у вазі до 35, а пшениці — до 50%. Схожість зерна знижується, відповідно, на 27 і 92%. Гусениці зернової молі виїдають близько 70% ендосперму кукурудзи, вага зерна при цьому знижується на 56%. Комірна зернова міль зменшує масу зерна пшениці на 40–50, а кукурудзи — на 60%, схожість зерна при цьому повністю втрачається.
Крім того, живлячись зерном, шкідники забруднюють його екскрементами, шкірками від линянь, відмерлими особинами, трухлявиною, павутинням. Зерно склеюється в грудки, ущільнюється, в ньому підвищуються температура й вологість. Із пошкодженого зерна борошно буде низькосортне, з погіршеними хлібопекарськими та смаковими якостями. Пошкоджене зерно набагато швидше заселяють плісняві гриби, що, проростаючи, псують його, виділяють шкідливі й канцерогенні речовини, утворюють отруйні для людей і тварин мікотоксини, відчутно знижують посівні якості насіння.
Надійний захист запасів зерна від шкідників можливий за дотримання системи заходів. Істотну роль у ній відіграють профілактичні заходи, які спрямовані на знищення в незавантажених складських приміщеннях наявних і недопущення проникнення в них нових шкідників. Їх здійснюють до засипання зерна в склади, а саме: готують технічну базу й роблять дезінсекцію зерносховищ. Профілактичні заходи передбачають постійне підтримання потрібного санітарного режиму в зерносховищах і на прискладській території, створення несприятливих умов (температура, вологість зерна) для розвитку та розмноження шкідників.
Зерносховища мають відповідати технічним і санітарним вимогам для забезпечення надійного зберігання зерна й зернопродуктів. Їх треба зводити на сухому, ізольованому від грунтових вод місці, добре герметизувати для можливості виконання в них фумігаційних робіт та обмеження проникнення гризунів і птахів.
Особливу увагу варто приділити ретельній підготовці складських приміщень до засипання зерна нового врожаю. Зерносховища потрібно звільнити від зерна, що в ньому зберігалося, та зернових розсипів, відходів, сміття й очистити місця, де оселяються і накопичуються комірні шкідники: підлогу, стіни, опорні стовпи, балки, кутки, пази, щілини, підпілля, тару, інвентар, обладнання — та прискладську територію.
Зметені зразки аналізують на наявність шкідників і роблять висновки щодо потреби дезінсекції. Зібране сміття вивозять і знищують (спалюють або закопують). Приміщення складів провітрюють, просушують, білять розчином хлорного вапна та проводять дезінсекцію.
Дезінсекцію здійснюють вологим способом, фумігацією та аерозольною обробкою. Обробку вологим способом рекомендується застосовувати, якщо приміщення недостатньо герметичні та заселені нестійкими проти інсектоакарицидів шкідниками (кліщі, борошноїди, молі, вогнівки). Зерносховища, в яких виявлено довгоносиків, хрущаків, зерновий шашіль та інші небезпечні й стійкі проти інсектицидів шкідники, слід піддавати фумігації або аерозольній обробці. Обробляють склади перед засипанням зерна за температури не нижче 12°С, коли шкідники перебувають в активному стані.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 Реферат на тему: Зерно й шкідники в коморі — несумісні

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок