Головна Головна -> Реферати українською -> Технологія виробництва -> Дотримання правил зберігання зернозбиральних комбайнів — гарантія збереження їх техніко-економічних показників

Дотримання правил зберігання зернозбиральних комбайнів — гарантія збереження їх техніко-економічних показників

Назва:
Дотримання правил зберігання зернозбиральних комбайнів — гарантія збереження їх техніко-економічних показників
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
3,98 KB
Завантажень:
81
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 
Реферат на тему:
Дотримання правил зберігання зернозбиральних комбайнів — гарантія збереження їх техніко-економічних показників


За даними економічних досліджень, Україна посідає перше місце за сумою витрат на паливо, технічне обслуговування і ремонт (ТОР) техніки під час виробництва зерна озимої пшениці. На придбання палива, проведення технічного обслуговування і ремонту припадає четверта частина затрат, що йде на виробництво зерна, тоді як цей показник у Великій Британії становить 14,5%, Німеччині — 11,5%, Данії — 11%, Франції — 9,5%. Багаторічні дослідження свідчать, що затрати на технічне обслуговування, ремонт, ліквідацію непередбачених відмов і зберігання комбайнів, починаючи з другого року експлуатації, значно перевищують аналогічні затрати на комбайни першого року експлуатації, а на десятому році експлуатації зазначені вище затрати зростають усемеро. В Україні нині експлуатується 80% (43304) зернозбиральних комбайнів, які відпрацювали свій амортизаційний строк, а це не може не впливати на собівартість виробництва зерна.
Комбайни у більшості господарств зберігають під навісом і на відкритих майданчиках. Менше практикують зберігання в закритих приміщеннях. Трудомісткість ТО під час підготовки комбайна до зберігання на відкритих майданчиках і під навісом у 1,28 раза більша за трудомісткість ТО під час підготовки до зберігання у закритому приміщенні. Характерною особливістю експлуатації зернозбиральних комбайнів є їхнє короткострокове інтенсивне використання (7–14 днів на рік) та довгострокове міжсезонне зберігання. Як свідчить практика, зниження експлуатаційних показників сільськогосподарської техніки за період зберігання мало різниться, а інколи, особливо за зберігання машин на відкритих майданчиках, перевищує зниження цих показників за період їх використання. А тому питання організації зберігання техніки є актуальним і потребує професійного підходу до його розв’язання.
Зберігання сільськогосподарської техніки проводиться відповідно до ви-мог ГОСТ 7751–85 “Техніка, яка використовується у сільському господарстві. Правила зберігання” і передбачає: підготовку машин до зберігання; проведення ТО в період зберігання; проведення ТО під час зняття зі зберігання.
Виконання згаданих вище робіт гарантує отримання високих показників збереженості, закладених під час проектування та виготовлення. З огляду на це важливо, щоб під час встановлення комбайнів на тривале зберігання вчасно та якісно проводились потрібні операції із забезпечення належних умов зберігання робочих органів. Проведені спостереження за підготовкою та встановленням комбайнів на тривале зберігання в пересічному господарстві виявили такі основні порушення: недостатнє очищення комбайна від пилу, бруду, рослинних решток, які утримують вологу і викликають руйнування лако-фарбових покриттів та корозію деталей; немає підготовки механічних передач з гнучким зв’язком, натяжних пружин зрівноважувальних пристроїв і пружин запобіжних муфт, що спричиняє корозії ланцюгів, витягування та руйнування пасів і виникнення залишкових деформацій пружин; неповною мірою виконується обробка антикорозійним покриттям поверхонь, що сприяє розвитку корозії; неякісно проводиться герметизація заливних горловин місткостей, сапунів а інших порожнин, що призводить до забруднення робочих рідин і поверхонь.
Не забезпечивши належних умов зберігання комбайнів, не можна отримати жаданих експлуатаційних показників, а відтак і їх високоефективного використання. Мийно-очисні роботи є першочерговими в підготовці комбайнів до зберігання. Забрудненість поверхонь робочих органів залишками нафтопродуктів спричиняє налипання частинок пилу органічного і мінерального походження, що, своєю чергою, спричиняє зменшення ресурсу мастильного матеріалу та підшипникових вузлів. Залишки зерна у бункері, нагромаджуючи вологу, прискорюють процес корозії. При цьому інтенсивність зміни параметрів технічного стану внутрішніх поверхонь бункера майже вдвічі більша, ніж інтенсивність їх зміни в умовах експлуатації.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 Реферат на тему: Дотримання правил зберігання зернозбиральних комбайнів — гарантія збереження їх техніко-економічних показників

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок