Головна Головна -> Реферати українською -> Технологія виробництва -> Нова ультрарання культура комплексного використання

Нова ультрарання культура комплексного використання

Назва:
Нова ультрарання культура комплексного використання
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
9,69 KB
Завантажень:
183
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6 
Реферат на тему:
Нова ультрарання культура комплексного використання


Ця культура унікальна тим, що вона перевершила всі очікування і виявилася настільки цінною й перспективною, що, незалежно від бажань авторів, була оцінена народом і поширена не тільки в Україні, а й далеко за її межами: в країнах СНД, у Китайській Народній Республіці, Чехії, Корейській Народно-Демократичній Республіці, Південній Кореї. Про неї пишуть японські та західноєвропейські вчені. Її рекомендують для вирощування американським фермерам.
Історія створення
У відділі нових культур Національного ботанічного саду ім. М. М. Гришка НАН України було створено нову багаторічну культуру — щавнат (міжвидовий гібрид щавлю шпинатного чи шпинату англійського зі щавлем тянь-шанським), що придатна для комплексного використання як харчова, кормова, енергетична та лікарська рослина. В Державний реєстр сортів рослин України наразі занесено три сорти щавнату: Румекс ОК-2, Біекор-1 та Київський ультра, — які рекомендовано для вирощування в різних зонах України.
Починаючи з кінця минулого століття, нову культуру випробовують і поширюють не тільки в Україні, а й далеко за її межами: в країнах СНД, Євросоюзу, в Китаї, Корейській Народно-Демократичній Республіці тощо.
Останнім часом у періодичних виданнях в Україні і за кордоном з’явилися публікації, де цю культуру рекламують під різними назвами: щавель кормовий, багаторічний шпинат, високостебловий шпинат, шпинат Утеуша, щавель Утеуша, утус. Слід зазначити, що тривалий період у науковій літературі культуру називали щавель гібридний кормовий або щавель гібридний овоче-кормовий. Нині узаконено нову назву гібридної культури — ЩАВНАТ, — яка пройшла апробацію, висвітлена у численних наукових публікаціях та занесена до Державного реєстру сортів рослин України.
В Україні, а особливо в Китаї та Казахстані, користуючись популярністю цієї культури, окремі фірми та приватні особи, на превеликий жаль, пропонують за високу ціну насіння нібито щавнату, а насправді зовсім іншої культури, частіше, й звичайного бур’яну.
Переваги та інтродукція
Щавнат, внаслідок міжвидової гібридизації і багаторічного добору, поєднав у собі кращі якості батьківської пари та придатний для комплексного використання. Шпинат англійський передав добру облистяність пагонів і незначну кислотність, щавель тянь-шанський — ранньостиглість і зимостійкість. Ця рослина за правильної технології вирощування забезпечує високу врожайність зеленої маси або насіння протягом шести-восьми років. За рахунок поживних речовин, що накопичуються в кореневій системі, щавнат відростає навесні раніше за інші рослини й активно розвивається, досягаючи до кінця вегетації (дозрівання насіння) висоти 220–250 см. Коренева система не ушкоджується низькими температурами (до -25…30°С), навіть коли взимку на грунті немає сніжного покриву. До кінця першого року життя на кореневій шийці утворюються три-п’ять зимуючих бруньок, з яких навесні відростають генеративні пагони.
Щавнат як ультрарання весняна культура характеризується високою екологічною пластичністю, зимо- і морозостійкістю, продуктивністю, харчовими, кормовими, технічними та лікувальними властивостями (як лікарська рослина) в різних кліматично-географічних зонах. Крім України, сорти щавнату, починаючи з другої половини 80-х років ХХ ст., успішно проходять випробування в Російській Федерації, Казахстані, Білорусі. Як наслідок, щавнат має великий успіх у виробників, його впроваджують як нову культуру універсального використання.
Після всебічного дослідження харчових та лікувальних властивостей щавнату в науково-дослідних інститутах Казахстану (Інститут харчування, Інститут фізіології людини та тварин, Казахський НДІ харчової промисловості) разом з НБС НАН України встановлено важливі харчові та лікувальні властивості даної культури. Розроблено рекомендації щодо використання щавнату в медицині для приготування спеціалізованих лікувально-профілактичних продуктів харчування та біологічно активних добавок до їжі.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6 Реферат на тему: Нова ультрарання культура комплексного використання

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок