Головна Головна -> Реферати українською -> Технологія виробництва -> Ягідництво: проблеми та перспективи

Ягідництво: проблеми та перспективи

Назва:
Ягідництво: проблеми та перспективи
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
4,80 KB
Завантажень:
39
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 
Реферат на тему:
Ягідництво: проблеми та перспективи


Ягідні культури — скороплідні, вони дають досить високі врожаї. І щодо збуту — мають непогані шанси на зовнішніх ринках. Отже, для України, з її унікальними природно-кліматичними умовами, ягідництво — доволі перспективний напрям.
Сади, найперше ягідні, дають швидку й велику економічну віддачу. Це знали завойовники всіх часів. Щоб підірвати могутність підкорених держав, вони знищували сади. Так чинив Ганнібал у ІІ ст. до н. е., завойовуючи Італію; Тамерлан у ХІV ст. н. е., підкорюючи Грузію; не знехтували цим правилом і турки, захопивши Грецію, Вірменію та Угорщину.
Досвід завойовників застосував М. Горбачов, своєю антиалкогольною кампанією несвідомо розвалюючи Радянський Союз. Адже тоді плодово-ягідний комплекс із потужною переробкою давав понад 30% прибутку всього аграрного виробництва. Були й фінансові ресурси для того, щоб дотувати збиткові (але потрібні суспільству й державі) економічні та суспільні проекти. В Криму сади займали 4% земель, а надходження від них становили понад 40% усіх галузей АПК. А деякі господарства мали показники ще кращі. У колгоспі “Дружба” Чигиринського району Черкаської області сади займали 5% угідь і забезпечували 60% загального прибутку.
Антиалкогольна “інквізиція” знищила переробку. 1988 року почалося масове вирубування садів, нищення виноградників. Зменшилася потужність агрокомплексу. Скоротився попит на промислову продукцію. Розірвалися зв’язки між регіонами СРСР.
Це урок і дороговказ стратегічного розвитку України, яка має унікальні природні умови й може створити найрізноманітніші харчові продукти, яких немає ніде в світі.
Сучасна світова стратегія розвитку аграрного виробництва базується на тенденції скорочення посівних площ зернових культур з одночасним збільшенням його валових зборів. Так, за період 1980–2000 рр. у світі їхня площа скоротилася на 112 млн га (або на 6%). Водночас площа багаторічних насаджень збільшилася на 37 млн га і становить (станом на 2000 р.) 133,2 млн га (8,9% оброблюваних земель).
У США, Канаді, Австралії фруктів споживають по 126 кг на душу населення за рік, а в Україні — 22 кг. Частка ж ягід у валовому зборі фруктів становить у Польщі — 20%, у інших країнах Європи — 10, в Україні — не більше 2%. Ягідні культури — надприбуткові, бо вони скороплідні й починають плодоносити вже на другий рік після висаджування, дають урожаї регулярно й досить великі (по 15–30 т/га і більше). До того ж, ягідні продукти можуть зацікавити наших сусідів по ЄС і ЄЕП.
Наші вчені-економісти, зокрема доктор економічних наук, професор О. Шестопаль, справедливо стверджують, що збільшення частки ягідників у площі багаторічних насаджень — це одне з джерел реальних інвестицій у сільське господарство. За їхній рахунок можна розвинути переробку й накопичити кошти на інші важливі проекти.
Недарма на Міжнародній конференції із садівництва (Мінськ, 2004 р.) було визнано, що в сортименті садів Росії ХХІ сторіччя чільне місце належатиме ягідним і новим нетрадиційним культурам, адже ягідництво має й інноваційний характер, бо дає можливість створити нові сорти, нові технології, нові продукти.
Як у кожній галузі, в ягідництві теж є свої проблеми. Якщо державні виноградарсько-виноробні великі підприємства мають свій координуючий центр — державний концерн “Укрсадвинпром”, — то приватні господарства, в яких вирощують основну масу ягід, такого центру не мають. Створена кілька років тому Всеукраїнська асоціація виробників продукції садівництва й виноградарства так і не запрацювала. Асоціативне об’єднання на даному етапі виявилось неефективним. Потрібне науково-виробниче об’єднання корпоративного типу, наприклад, концерн, яке б на правах підприємства могло розвивати виробництво, утримувати спеціалістів, видавати науково-практичну літературу. Науково-виробничий концерн, маючи розсадницькі господарства, зможе в короткий термін наростити площі ягідників.
Гострою є проблема наукового забезпечення, виведення нових сортів, створення нових харчових продуктів.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 Реферат на тему: Ягідництво: проблеми та перспективи

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок