Головна Головна -> Реферати українською -> Технологія виробництва -> Шляхи збалансування раціонів свиней за протеїном

Шляхи збалансування раціонів свиней за протеїном

Назва:
Шляхи збалансування раціонів свиней за протеїном
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
4,74 KB
Завантажень:
470
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 
Реферат на тему:
Шляхи збалансування раціонів свиней за протеїном


Інтенсифікація тваринництва неможлива без повноцінної годівлі скоту. Своєю чергою, годівля сільськогосподарських тварин повинна бути раціональною. За найменших витрат кормів треба одержувати потрібну кількість продукції високої якості, забезпечувати високу життє- і відтворну здатність тварин. Для цього потрібно збільшити в кормах вміст найважливіших поживних та біологічно активних речовин, розширити виробництво й використання кормових добавок та стимуляторів. Забезпеченість сільськогосподарських тварин кормовим протеїном — одне з важливих завдань сільського господарства і тих промислових підприємств, які виробляють білкові корми або одержують їх у вигляді відходів своїх підприємств. Кормам із відходів виробництва давно приділяють велике значення в програмах годівлі тварин. Уведення відходів у раціон сільськогосподарських тварин для деяких видів промисловості частково вирішує проблему утилізації вибракувань, а також знижує потреби господарств у фуражному зерні, кормах тваринного походження та в інших дорогих компонентах, які використовують у годівлі.
Добавку амінокислотну кормову (ДАК) виробляють на основі пекарських дріжджів. Основне її призначення — підвищення кормової цінності білка. Добувають її у такий спосіб: дріжджова суспензія після двох-трьох ступенів сепарації піддається автолізу, який протікає за використання фізіологічно-активних дріжджів при температурі 45...50°С протягом 8–24 годин із дальшим розпилювальним сушінням. Продукт нагадує гігроскопічний порошок світло-коричневого кольору з приємним дріжджовим запахом.
У протеїні добавки амінокислотної кормової ідентифіковано 18 амінокислот, у тому числі незамінних (метіонін, лізин, гіотидин, триптофан цистин, валін, лейцин, ізолейцин, фенілаланін) та оптимально збалансованих.
Щоб визначити можливість використання ДАК для нормованої годівлі свиней, ми провели науково-господарські досліди, під час яких вивчали можливості балансування раціонів свиней завдяки введенню розробленої добавки амінокислотної кормової.
Зокрема визначали: оптимальні дози ДАК у раціонах молодняку свиней віком 2–4 місяці й на відгодівлі; вплив згодовування раціонів із ДАК на ріст і розвиток тварин, фізіологічний стан, перетравність поживних речовин раціонів та витрати корму на 1 кг приросту живої маси; економічну ефективність застосування добавки амінокислотної кормової та відтворну здатність. Одним із основних положень під час проведення дослідів була аналогічність тварин, яких відбирали для дослідження. Перший дослід із визначення оптимальної дози ДАК у раціонах молодняку свиней (2–4 місяці) проводили в КСП “Зоря” Любашівського району Одеської області на трьох групах поросят по 12 голів у кожній. Тварини піддослідних груп І та ІІ одержували ДАК, яка в структурі раціонів становила 3–5% від сирого протеїну. Перша контрольна група одержувала в раціоні зерносуміш: 40% кукурудзяної дерті, 10 — ячмінної, 35 — висівок пшеничних. Раціони II і III дослідних груп відрізнялися від контрольної тим, що, замість протеїну зерносуміші, вводили 3 і 5% ДАК. До початку експерименту провели зоотехнічний аналіз соковитих кормів раціону. Протягом досліду здійснювали індивідуальне зважування тварин на початку (25 міс.) і в кінці (45 міс.).
Результати досліду засвідчили, що добавка до раціону ДАК задовільно впливала на показники приросту живої маси.
У цілому під час досліду за показниками приросту маси ефективнішим було доповнення раціонів 3% ДАК, що забезпечувало збільшення приросту живої маси на 35,4 кг (Р>0,95); добавка 5% — на 31,7 кг (Р>0,95) порівняно з контролем (24,7 кг).
Доповнення раціонів 3% ДАК сприяло зменшенню витрат корму на одиницю маси. Загалом за час досліду в 1-й контрольній групі витрати корму на 1 кг приросту маси становили 3,6 к. о.; у дослідних групах цей показник дорівнював, відповідно, 3,22–3,4. Слід також зазначити, що застосування ДАК протягом досліду сприяло помітному зменшенню (на 15%) витрат протеїну на одиницю приросту живої маси.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 Реферат на тему: Шляхи збалансування раціонів свиней за протеїном

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок