Головна Головна -> Реферати українською -> Технологія виробництва -> Мікрофлора грунту й ефективність сільгоспвиробництва

Мікрофлора грунту й ефективність сільгоспвиробництва

Назва:
Мікрофлора грунту й ефективність сільгоспвиробництва
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
4,83 KB
Завантажень:
149
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 
Реферат на тему:
Мікрофлора грунту й ефективність сільгоспвиробництва


Екологічна безпека і низька рентабельність сільгосппродукції часто пов’язані із застосуванням дорогих і не завжди ефективних засобів і технологічних прийомів. До їх числа належить і захоплення пестицидами. Водночас ті самі завдання могли б вирішувати дешевші, але не менш ефективні біологічні препарати.
У формуванні грунту досить важлива роль грунтової мікрофлори, завдяки якій грунт набуває якостей живої системи. Склад мікробного “населення” грунту доволі різноманітний, в нього входять: ціанобактерії (водорості), мікроскопічні гриби (в т.ч. плісняві), актиноміцети, бактерії та інші організми.
Функції мікроорганізмів досить різні. Ціанобактерії синтезують органічну речовину, фіксують азот із повітря і тим самим підвищують родючість грунту.
Гриби розщеплюють клітковину, лігнин і, таким чином, відіграють важливу роль в утворенні гумусу і підвищенні родючості грунтів.
Актиноміцети відомі тим, що продукують антибіотичні речовини, що дає змогу їм підтримувати рівновагу мікроорганізмів у зоні заселення.
За якістю та різноманітністю бактерії домінують над іншими групами мікроорганізмів, до цієї групи входять збудники багатьох процесів: амоніфікації, нітрифікації, фіксації азоту, перетворення сірки, заліза та інших елементів у грунті, що також підвищує біологічну активність і родючість.
Мікробіологічні процеси найінтенсивніше відбуваються в південних грунтах: підвищення температурного оптимуму на 10°С подвоює їхню біологічну активність. У результаті різних процесів у грунті відбувається зміна мікробних асоціацій і, навпаки, заміщення мікробних асоціацій може активізовувати або гальмувати грунтові процеси.
Грунт є також середовищем фітопатогенних грибів і бактерій, які викликають хвороби рослин, знижують урожай. Потрапляючи після збирання у грунт, уражені рослинні рештки є наступним основним джерелом інфекції.
Відомо близько 50 родів грибів, які шкодять рослинам, птахам, худобі і людині. Ці гриби виробляють токсини під загальною назвою “мікотоксини”, які утворюються з метою захисту клітин грибів, а також є засобом нападу.
Боротьба з фітопатогенними грибами важка, оскільки вони перебувають у грунті в стані спокою, їх проростання залежить від фунгістатичного потенціалу грунту, і основна роль тут належить усьому комплексу грунтової мікрофлори, що конкурує з грибами за поживні речовини: це міколітичні бактерії, що руйнують міцелій гриба, а також автохтонні мікроорганізми, що мають високу антагоністичну активність. Їх участь у трансформації рослинних решток у грунті, обумовлена високою конкурентною спроможністю, сприяє зниженню або повному знищенню інфекції.
Усе викладене вище обгрунтовує прийоми боротьби з кореневими гнилями й іншими фітопатогенними грибами, які полягають у штучному регулюванні рівня і направленості дії асоціації грунтової мікрофлори.
Одним з таких прийомів є висівання сидератів. Сидерати провокують проростання конідій фітопатогену, що перебував у стані спокою, і стимулюють розмноження бактеріальної мікрофлори. Таким чином, у період, що передує висіванню, відбувається лізис грибних гіфів міколітичною мікрофлорою і загибель більшої частини конідій.
Іншим важливим агротехнологічним прийомом є сівозміни, при підборі яких враховують багато факторів: економіку, різноманітність культур і захисту рослин, кількість поживних решток, навантаження на техніку тощо.
Науково обгрунтоване чергування культур у сівозміні активізує мікробіологічну діяльність грунту, сприяє накопиченню мікроорганізмів у грунті — представників родів Trihoderma, Penicillium та Actinomices.
Третій прийом — штучне введення асоціацій автохтонних мікроорганізмів у грунт, — який останнім часом знаходить все більше поширення, оскільки, в зв’язку з інтенсифікацією сільськогосподарського виробництва, активним використанням хімічних пестицидів, порушенням або ігноруванням сівозмін, відбулося порушення мікробного балансу в грунті.
Численні дослідження показали, що патогенні гриби родів Aspergillus та Fusarіum мають більшу біологічну гнучкість, швидко “звикають” до хімічних фунгіцидів, а гриби-супресори, які не виробляють мікотоксинів, але є їх антагоністами і конкурентами за живлення в результаті хімічних обробок гинуть, і таким чином утворюються ідеальні умови для розвитку патогенних грибів.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 Реферат на тему: Мікрофлора грунту й ефективність сільгоспвиробництва

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок