Головна Головна -> Реферати українською -> Технологія виробництва -> Вирощування позасезонної продукції суниці

Вирощування позасезонної продукції суниці

Назва:
Вирощування позасезонної продукції суниці
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
8,58 KB
Завантажень:
462
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 
Реферат на тему:
Вирощування позасезонної продукції суниці


Українські споживачі звикли бачити свіжу суницю на ринках і полицях супермаркетів здебільшого протягом червня. Завдяки організації транспортування продукції з південних регіонів країни, деякі оператори ринку постачають свіжі ягоди суниці на 1–2 тижні раніше, ніж вона достигає в північніших регіонах. Різниця в ціні за цей досить-таки нетривалий період може сягати від 100 до 400%, що дає змогу компенсувати транспортні затрати, врахувати можливі маркетингові ризики та при цьому загалом отримати непогані фінансові результати.
Ще одним шляхом постачання свіжих ягід суниці українським споживачам є імпорт/контрабанда продукції з Іспанії, Нідерландів, Туреччини та інших країн. За даними Держкомстату, імпорт свіжої суниці за останні п’ять років зріс у десятки разів. Особливо різке зростання спостерігалося в 2005 році, що можна пояснити не лише збільшенням попиту на продукцію внаслідок підвищення купівельної спроможності населення, а й зміною ставок увізного мита, що сприяло виходу деяких операторів ринку з “тіні”.
Найбільшими імпортерами свіжої суниці в Україну є Іспанія, Нідерланди, Ізраїль та Єгипет. У 2001–2005 рр. ці країни разом забезпечили майже 95% усього імпорту.
Як уже було сказано, з 2005 року в Україні введено нові ставки мита на свіжу суницю: на період від 1 серпня до 30 квітня ввізне мито зменшено з 0,6 євро за кілограм до 20% задекларованої митної вартості продукції, незважаючи на те, що в період максимальної присутності на ринку вітчизняних виробників (травень-липень) ставка ввізного мита залишилась на попередньому рівні. У 2005 році 19% продукції було завезено саме в цей період (табл. 1).
Отже, зацікавленість фермерів у налагодженні виробництва позасезонної продукції суниці пояснюється стійко зростаючим попитом на внутрішньому ринку України та можливістю виходу на ринки країн СНД. Деякі технології вирощування позасезонної суниці успішно можуть впровадити невеликі фермерські господарства. Ми не зосереджуватимемось на технологіях закритого грунту, оскільки вони потребують значних інвестицій в інфраструктуру; обладнання та кваліфікований персонал є доцільними лише за умови достатнього фінансування, наявності ефективної системи логістики та напрацьованих каналів збуту продукції. Розглянемо весь спектр можливостей.
Використання сучасних сортів з різним періодом дозрівання
Дещо розширити період збору врожаю дає можливість асортимент комерційно доступного садивного матеріалу нових для України сортів.
Серед найпоширеніших варто назвати:
Елсанта (Elsanta) — нідерландський сорт, що був виведений у 1981 році внаслідок схрещування сортів Горелла (Gorella) і Холідей (Holiday). Має середній термін дозрівання (на 3–5 днів раніше, ніж Зенга Зенгана). Ягоди — від середнього до великого розміру, яскраво-червоні з сильним блиском. М’якоть — від яскраво-рожевої до яскраво-червоної. Ароматна, кисло-солодка на смак. Ягоди добре витримують транспортування на великі відстані. Плодоніжка відривається легко.
Рослини Елсанти незначною мірою пошкоджуються сірою гниллю. Вони досить стійкі проти плямистостей, але уражуються хворобами кореневої системи та борошнистою росою.
Морозостійкість слабка: в умовах Лісостепу України за відсутності снігового покриву насадження часто вимерзають.
Завдяки високій потенційній урожайності та чудовому смаку і вигляду ягід, Елсанта посідає перше місце в Європі за площами вирощування в закритому й відкритому грунті.
Ерос (Eros) — сорт англійської селекції, виведений у 1986 році схрещуванням Елсанти (Elsanta) та Аллстару (Allstar). Має середній термін дозрівання (на 3–5 днів раніше, ніж Зенга Зенгана). Ягоди великі та дуже великі, помаранчево-червоні з блиском, транспортабельні. М’якоть — яскраво-червона, соковита, кисло-солодкого десертного смаку. Плодоніжка відривається легко.
Сорт відносно стійкий проти сірої гнилі та середньо стійкий проти вертицильозу.
Морозостійкість дещо краща, ніж в Елсанти.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 Реферат на тему: Вирощування позасезонної продукції суниці

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок