Головна Головна -> Реферати українською -> Технологія виробництва -> Зовнішні ознаки браку живлення овочевих рослин

Зовнішні ознаки браку живлення овочевих рослин

Назва:
Зовнішні ознаки браку живлення овочевих рослин
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
4,28 KB
Завантажень:
232
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 
Реферат на тему:
Зовнішні ознаки браку живлення овочевих рослин


Сільськогосподарські культури для нормального розвитку і плодоношення потребують наявності в грунті цілого комплексу макро- та мікроелементів. Контролювати цю наявність покликані хімічні аналізи, які мають виконуватися перед початком кожного виробничого сезону. А якщо такий аналіз не зроблено, то брак того чи того компоненту живлення може виявити себе у зовнішніх ознаках вегетації культури та її продуктивності.
Азотне голодування. Ріст рослин сповільнюється. Листя набуває світлозеленого забарвлення, а потім жовтіє і відмирає. Часто змінюється і забарвлення стебла. Листя формується дрібним, стебла — тонкими й ламкими.
У капусти, починаючи з нижнього ярусу, забарвлення листя змінюється поступово від зеленого до жовто-зеленого і навіть рожевого, качани формуються дрібними.
У томатів жилкуванння листя стає фіолетово-червоним, особливо з нижнього боку. Стебла формуються тонкими, твердими, волокнистими, такого самого забарвлення, як і листя. Ріст уповільнюється, цвітіння спізнюється, бутони осипаються, плоди дрібнішають.
Огірки погано ростуть, нижнє листя стає світло-зеленим, зелено-жовтим і жовтим; пагони — тонкими, дерев’янистими і волокнистими. Затримується цвітіння, зав’язування і виповнення плодів.
У цибулі листя наростає повільно, при цьому воно коротке, товсте і тверде.
Фосфорне голодування. Уповільнюється ріст рослин, цвітіння, зав’язування плодів і достигання врожаю. Стебла формуються тоншими, дерев’янистими, листя часто набуває більш темного забарвлення. На нижньому його боці з’являється пурпуровий відтінок, і воно швидко відмирає.
У капусти листя дрібнішає, набуває темно-зеленого забарвлення, що поступово переходить у фіолетове. Пігментація частіше спостерігається уздовж жилок.
У томатів стебла і листя формуються дрібними і волокнистими. Сім’ядолі зорієнтовуються під гострим кутом угору. Спочатку жилки, а потім і нижні боки листя стають червоно-фіолетовими. Затримується цвітіння і достигання плодів.
У редису листя з нижнього боку набуває червонуватого забарвлення.
У селери черешки утворюються тонкі, коренеплоди формуються повільно.
У цибулі в’януть і засихають кінчики листя.
Калійне голодування. Ріст рослин уповільнюється. Листкова пластинка між жилками стає хлоротичною, хоча самі жилки залишаються зеленими. Листя стає ламким, зморшкуватим, його краї закручуються вгору. Хлоротична пластинка буріє і відмирає. Припиняється ріст міжвузлів.
У капусти краї нижнього листя, починаючи з верхівки, жовтіють, з’являється бронзовість, потім воно бурішає і відмирає. На болотних грунтах стають сильно вираженими волокнистість і зморшкуватість листя. Головки формуються нетужавими і дрібними.
У томатів симптоми калійного голодування виявляються в середній частині рослин. Листя стає темно-зеленим, і на ньому з’являються бронзові плями. По краях листя плями можуть утворити суцільну облямівку відмерлої тканини. Стебла дерев’яніють і не ростуть. Плоди достигають нерівномірно.
В огірків листя стає темно-зеленим, куполоподібним. Краї нижнього листя жовтіють і відмирають. Між жилками листкова пластинка поступово стає бронзовою.
У квасолі листя стає куполоподібним і зморшкуватим, на його краях з’являється жовтизна, потім воно буріє.
У гороху листя стає ніжним, із зелено-жовтим відтінком; по його краях з’являються буруваті плями, що з’єднуються й утворюють облямівку.
Брак кальцію. Бруньки й корінці набувають світлого забарвлення, стають ламкими, часто виродливої форми, верхнє листя білішає. Міжвузля коротшають. На кінцях пагонів утворюється листкова розетка. Стебла дерев’яніють, ушкоджуються кінчики коренів. Ріст припиняється, рослини формуються карликовими, а корені — короткими, товстими й ослизненими.
У томатів верхнє листя жовтіє, а нижнє залишається зеленим. Рослини стають кволими. Окремі корені “здуваються”, набувають темно-бурого кольору. Плоди ушкоджуються верхівковою гниллю.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 Реферат на тему: Зовнішні ознаки браку живлення овочевих рослин

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок