Головна Головна -> Реферати українською -> Технологія виробництва -> Працездатність нарізних з‘єднань зернозбиральних комбайнів

Працездатність нарізних з‘єднань зернозбиральних комбайнів

Назва:
Працездатність нарізних з‘єднань зернозбиральних комбайнів
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
5,90 KB
Завантажень:
263
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 
Реферат на тему:
Працездатність нарізних з‘єднань зернозбиральних комбайнів


Працездатність нарізних з’єднань зернозбиральних комбайнів — результат дій на стадії їхнього проектування, виготовлення та експлуатації.
На сучасній сільськогосподарській техніці близько 70% загальної кількості з’єднань — роз’ємні. З-поміж усіх видів нарізні з’єднання, мабуть, найчастіше використовують на зернозбиральних комбайнах, тож забезпечення їхньої надійності так само важливе, як і забезпечення надійності робочих органів, які безпосередньо виконують заданий технологічний процес. Виступаючи при цьому як проміжна ланка між елементами, навантаженими статично або динамічно, нарізне з’єднання має відповідати таким вимогам:
мати достатню міцність за знакозмінного навантаження;
бути стійким до впливу корозії та заїдання;
величина зусилля попереднього закручування має перебувати в науково обгрунтованих межах;
групові з’єднання повинні бути закручені рівномірно;
зусилля попереднього закручування має зберігатися впродовж певного терміну експлуатації;
мати достатню пристосованість до операцій діагностування, технічного обслуговування (TO) та ремонту.
Без дотримання зазначених вище вимог неможливо досягти високої ефективності експлуатації нарізних з’єднань, а відповідно, і машини в цілому.
Експлуатація сільськогосподарської техніки пов’язана з негативним впливом вібраційних навантажень на її деталі, вузли, агрегати та системи. Встановлено, що діапазон частот коливань нарізних з’єднань зернозбиральних комбайнів КЗС-9 “Славутич” лежить у межах від 0,1 до 120Гц, амплітуда — від 1.10-6 м до 5.10-3 м. Причинами цього явища є неврівноваженість обертальних мас, криволінійність профілю доріг, варіювання характеристик оброблюваного матеріалу тощо. Недостатня міцність нарізного стрижня в умовах знакозмінних навантажень може викликати залишкову деформацію та створити умови для ударного навантаження.
В умовах ударного навантаження ресурс з’єднання скорочується до кількох сотень, а то й десятків циклів коливань з огляду на виникнення надмірних зусиль у нарізному стержні.
Зминання витків нарізі — це теж наслідок перевантаження з’єднання, і буває він здебільшого в разі надання з’єднанню надмірного попереднього напруження під час закручування чи регулювання. При цьому ззовні неможливо визначити стан різьби в зоні контакту болта та гайки, й достатньо незначного збільшення навантаження під час експлуатації, щоб зім’ялися витки нарізі, а з’єднання вийшло з ладу.
Одним із методів конструктивного збільшення міцності є застосування нарізей із меншим кроком. Встановлено, що за зменшення кроку метричної нарізі міцність з’єднання за напруженнями розтягу збільшується на 37,26%, а за напруженнями кручення — на 63,6% за інших рівних умов.
За часів СРСР сільгоспмашинобудування вважалося другорядним, тож і не поспішали доводити показники надійності техніки до світового рівня. Перше місце належало оборонній промисловості, тоді як вітчизняне сільгоспмашинобудування на 20–30 років відстало від передових світових галузей машинобудування. Кошти, які витрачали на ремонт сільгосптехніки, більш як усемеро перевищували кошти, витрачені на її виробництво. Для прикладу: клас міцності болтів, які найчастіше використовують на сучасній зарубіжній сільгосптехніці, — 8,8–10,9, на вітчизняній — 5,8–8,8. Ринкова економіка цього не пробачить: вітчизняна сільгосптехніка, зокрема зернозбиральні комбайни, є неконкурентоспроможною, порівняно із зарубіжними аналогами, за низкою технічних та експлуатаційних показників.
У нарізних з’єднаннях часто-густо бувають випадки заїдання, що починаються з місцевого зварювання витків нарізі, а за подальшого відносного руху супроводжуються пошкодженням поверхні. Більшість з’єднань не стійкі до заїдання навіть за невисоких контактних напружень (рmax = 5…25 МПа) і, як наслідок, дають низьке напруження закручування (s0maxЈ0,15sm).

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 Реферат на тему: Працездатність нарізних з‘єднань зернозбиральних комбайнів

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок