Головна Головна -> Реферати українською -> Технологія виробництва -> Комп’ютер допоможе садівнику

Комп’ютер допоможе садівнику

Назва:
Комп’ютер допоможе садівнику
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
3,79 KB
Завантажень:
249
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 
Реферат на тему:
Комп’ютер допоможе садівнику


Карантинна хвороба — бактеріальний опік плодових, — збудником якої є бактерії Erwinia amylovora (Burrill) Winslow et al, за останнє десятиріччя широко поширилася в Європі й активно проникає в нові регіони. Не оминула вона й Україну. Вперше збудника бактеріального опіку плодових було виявлено та ідентифіковано 1997 року в Чернівецькій області, а 2003 — в Закарпатській.
Опік плодових завдає шкоди садівництву багатьох країн. Наприклад, у Каліфорнії за десять років, внаслідок бактеріального опіку плодових, втрати від захворювання було оцінено в $ 2 млн. У південній частині Англії в 1967 році було знищено понад 20 тис. дерев груші та 19 тис. інших рослин-господарів. У Нідерландах у 1966–1967 роках викорчували приблизно 7 га плодових дерев. Бактеріальний опік плодових призводить не тільки до втрат урожаю нинішнього року, а й є небезпечною хворобою для самих рослин. За сприятливих під час цвітіння погодних умов хвороба може спричинити значне зниження врожаю, а інколи й повністю його знищити. Крім того, відмирання пагонів, гілок, а інколи й загибель дерев призводять до втрат урожаю в наступному році. Перебіг інфекції, особливо в сприйнятливих рослинах-господарях, настільки швидкий, що навіть за візуального виявлення перших ознак хвороби та застосування негайних заходів неможливо зберегти дерева і вони гинуть.
У захисті плодових культур від бактеріального опіку плодових найбільше значення мають превентивні заходи, важливою ланкою яких є вчасне виявлення, прогнозування появи та розвитку інфекції у зонах підвищеного ризику.
Для вчасного виявлення хвороби потрібно проводити моніторинг плодових насаджень. Встановлено, що симптоми захворювання можуть проявлятися в трьох періодах вегетації рослин: період цвітіння, періоди інтенсивного росту молодих пагонів та осіннього посиленого сокоруху. Але прояв їх залежить від абіотичних чинників, які передують їм у ці періоди. Найсприйнятливіші до інфекції рослини під час цвітіння, коли середня температура повітря становить понад 18°С, вологість повітря 60% і вище або наявні опади.
У країнах, де опік плодових набув широкого розповсюдження, розроблено низку моделей, які сигналізують про появу хвороби, що дає змогу вчасно застосовувати пестициди як проти патогена, так і проти комах-поширювачів. За останні 15 років у США було розроблено різні моделі: середньотемпературна лінія; градусо-годинна система, модель MARYBLYT тощо. Модель Cougarblight — версія 2000 (Celsius) — було розроблено для виявлення опіку плодових на яблуні та груші в штаті Вашингтон. Її використовують для визначення ризику хвороби в період цвітіння на основі температурних коефіцієнтів за чотири дні, які потрібні для розмноження бактерій. Модель Cougarblight доволі проста й зручна у використанні, не потребує для свого застосування спеціального обладнання та навичок у роботі. Її успішно використовують протягом останніх десяти років садівники північного заходу США. Вона була обрана як стандартна модель опіку плодових в університетах штатів Вашингтон та Орегон. Найбільшого поширення та використання набула система MARYBLYT, яка є різнобічною комп’ютерною програмою для визначення строків появи хвороби на яблуні та груші. Модель MARYBLYT успішно застосовують і в Європі (Австрія, Угорщина). В інших країнах Європи для прогнозу бактеріального опіку плодових широко послуговуються моделлю BILLING, яка визначає потенціал ризику появи захворювання на яблуні та груші. Вона придатна для застосування в різних кліматичних зонах для різних господарів. Модель забезпечує інформацію про те, коли шукати ознаки хвороби та проводити хімічний контроль проти патогена. Система Billing містить три різні модифікації: BOS (Billing’s original system), BRS (Billing’s revised system), BIS (Billing’s integrated system).
Але кожну з цих моделей розроблено для використання в певних регіонах. Тому ми протягом 2001–2005 років проводили тестування згаданих вище моделей в умовах Закарпатської області.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 Реферат на тему: Комп’ютер допоможе садівнику

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок