Головна Головна -> Реферати українською -> Технологія виробництва -> Угоди репо як інструмент фінансового ринку України

Угоди репо як інструмент фінансового ринку України

Назва:
Угоди репо як інструмент фінансового ринку України
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
3,59 KB
Завантажень:
462
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 
Реферат на тему:
Угоди репо як інструмент фінансового ринку України


Операція репо — одна з форм короткострокового кредитування, що має відношення до цінних паперів або інших ресурсів, які залучають на умовах зворотного викупу.
Банки надійно ввійшли в наше життя. Реклама в газетах, журналах, на радіо і телебаченні, величезні бігборди на дорогах України повідомляють нас про те, що цей банк — найнадійніший партнер, а інший — позбавить нас будь-яких клопотів. Усі вони закликають не лише заможних людей, а й пенсіонерів, студентів, не тільки “круті” фірми, а й державні підприємства розмістити вклади, одержати кредит, стати власником пластикової картки.
Нещодавно в Україні з’явився такий інструмент фінансового ринку, як угоди репо. Термін “репо” походить від англійського repurchase agreement — “угода про зворотний викуп”.
За кордоном останнім часом спостерігається стабільне зростання обсягів таких операцій. В Україні вони поки що не набули значного поширення. Світова економічна думка виробила такі підходи до визначення суті та змісту операцій репо: їх розглядають як угоду купівлі-продажу; ототожнюють із кредитною операцією; інтерпретують як інструмент регулювання банківської ліквідності.
Учасниками операції репо є кредитори — суб’єкти фінансового ринку, які надають позичку в тимчасове користування під певний відсоток (банки, кредитні спілки, ломбарди), та позичальники — суб’єкти фінансового ринку, які отримують позики від кредиторів під певні гарантії їх повернення і за певну плату у формі відсотка (держава, банки, інвестори, продавці та покупці валюти, підприємства, населення тощо).
В Україні операція репо можлива між фінансово-кредитними установами (НБУ, комерційні банки, інвестиційні компанії інші фінансові установи) та учасниками фінансового ринку (НБУ, комерційні банки, інвестиційні компанії, фінансові установи, приватні особи, учасники фондового ринку).
Так, якщо угоду укладають банк та клієнт, для банку операція репо (купівля цінних паперів із зобов’язанням продавця здійснити зворотний викуп) за економічним змістом є кредитною операцією. Банк передає клієнтові визначену суму на певний строк під заставу цінних паперів. При цьому він одержує плату у вигляді різниці між вартістю продажу та купівлі або у вигляді процентів від вартості пакета цінних паперів. Ризик можливих втрат від знецінення цінних паперів несе клієнт, оскільки він викупить їх за заздалегідь встановленою, а не ринковою ціною. В разі, якщо клієнт з якихось причин не захоче викупити цінні папери, існуючий кредитний ризик знижується за рахунок забезпечення кредиту цінними паперами.
Операції репо поділяють на операції прямого й зворотного репо.
Згадані операції банк може здійснювати з іншими банками, суб’єктами господарювання, причому він може як купувати цінні папери клієнтів (зворотне репо), так і продавати цінні папери, що йому належать, із зобов’язанням зворотного викупу (пряме репо), одержувати дохід у вигляді процентів або у вигляді різниці цін під час купівлі та продажу цінних паперів.
Слід також зауважити, що продані за прямою операцією репо цінні папери з балансу банку не списують, а придбані за зворотним репо цінні папери протягом строку договору в балансі банку не обліковують.
У світовій практиці операції репо здійснюють головним чином для задоволення потреби економічних суб’єктів у фінансових ресурсах способом надання позики покупцем продавцеві у випадку, коли останній має потребу в коштах. Переданий покупцеві об’єкт угоди є свого роду забезпеченням повернення позики, оскільки його передають покупцю на засадах тимчасовості та під зобов’язання з боку продавця здійснити зворотний викуп, отже, кошти буде повернено покупцеві через обумовлений період часу.
Операції, пов’язані з наданням коштів у тимчасове користування або прийняття зобов’язань про їх надання, українське законодавство визначає як кредитні (Цивільний кодекс України). Репо є торговою операцією і оподатковується податком на прибуток на загальних підставах (Закон України “Про оподаткування прибутку підприємств”).

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 Реферат на тему: Угоди репо як інструмент фінансового ринку України

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок