Головна Головна -> Реферати українською -> Технологія виробництва -> Наслідки глобального потепління клімату в землеробстві

Наслідки глобального потепління клімату в землеробстві

Назва:
Наслідки глобального потепління клімату в землеробстві
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
7,12 KB
Завантажень:
276
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 
Реферат на тему:
Наслідки глобального потепління клімату в землеробстві


Глобальне потепління клімату, яке розпочалося в 70-ті роки минулого століття, у недалекому майбутньому неодмінно впливатиме на всі галузі народного господарства і, особливо, — на землеробство. Тому актуальність цієї проблеми з роками, вочевидь, зростатиме.
У зв’язку з тим, що антропогенні зміни клімату, які пов’язані з розвитком важкої й автомобільної промисловості, мають глобальний характер, їхні дослідження проводяться в міжнародному масштабі під егідою Всесвітньої метеорологічної організації (ВМО) при Організації Об’єднаних Націй.
Нижче наводяться результати досліджень Кембріджського університету, Королівського метеорологічного товариства Департаменту фізіології і вивчення навколишнього середовища (Велика Британія), Департаменту енергетики США, Міжнародного інституту системного аналізу (Австрія), Комісії з агрометеорології ВМО.
На підставі узагальнення отриманих даних учені прогнозують три основні напрями, за якими відбуватиметься вплив глобального потепління на об’єкти сільськогосподарського виробництва:
а) посилення концентрації вуглекислого газу в атмосфері відіб’ється на розвиткові й рості польових культур і супутніх бур’янів;
б) під впливом вуглекислого газу й інших домішок легких газів в атмосфері (метану, окислів азоту) змінюватиметься клімат, що призведе до значного коливання температури повітря, зміни режиму тривалості відкритого сонячного сяйва і кількості опадів, а це, своєю чергою, позначиться на продуктивності рослинництва і тваринництва;
в) стійке підвищення температури повітря спричинить посилене танення льодовиків і підняття рівня води в морях і океанах, що супроводжуватиметься затопленням великих прибережних територій і скороченням площ сільськогосподарських угідь.
Розглянемо можливі (прогнозовані) наслідки впливу кожного напряму на сільськогосподарське виробництво в умовах антропогенної трансформації навколишнього середовища упродовж глобального потепління.
Саме по собі збільшення кількості вуглекислого газу (СО2) в атмосфері сприятливо вплине на продуктивність рослинництва. Адже вуглекислий газ є життєво необхідним чинником у процесі фотосинтезу рослин. Збільшення його кількості сприятиме прискоренню росту фітоценозів завдяки збільшенню акумуляції продуктів фотосинтезу — карбогідратів.
Передбачається, що збільшення кількості вуглекислого газу удвічі прискорить темпи фотосинтезу на 30–100 відсотків залежно від рівня температури повітря і забезпечення кореневої системи доступною вологою. Відомо, однак, що різні види рослин по-різному реагують на високий рівень СО2. Зокрема, група рослин С-3 при біохімічних реакціях утворює первинний продукт із трьома атомами вуглецю. Такі види рослин при збільшенні вуглекислого газу в повітрі швидко ростуть і достигають. До них належать рослини пшениці, ячменю, соняшнику, рису і сої. Розрахунки показують, що збільшення концентрації вуглекислого газу може привести до підвищення врожаю цих культур на 20–36 відсотків.
Менш чутливі до збільшення СО2 рослини групи С-4, в яких первинний продукт у біохімічних реакціях має чотири атоми вуглецю. До цієї групи належать рослини кукурудзи, сорго, цукрових буряків й проса. Передбачається, що збільшення концентрації вуглекислого газу призведе до зменшення площ під цими культурами, тому що інтенсивний ріст супутніх бур’янів глушитиме культурні рослини, зводячи нанівець їхню продуктивність.
Через те, що культури групи С-4 у низці регіонів вносять дуже вагомий внесок у продовольчий вал сільськогосподарської продукції, варто очікувати великих труднощів із забезпеченням продовольством, яке виробляється із врожаю цих культур.
Дослідники-біологи прогнозують: через те, що більшість бур’янів, характерних для посівів групи С-3, є рослинами групи С-4, варто очікувати поліпшення фітосанітарного стану посівів пшениці, ячменю, соняшнику, рису і сої, адже супутні цим рослинам бур’яни відставатимуть у розвиткові й рості.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 Реферат на тему: Наслідки глобального потепління клімату в землеробстві

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок