Головна Головна -> Реферати українською -> Технологія виробництва -> Якісні грубі корми: як їх одержати

Якісні грубі корми: як їх одержати

Назва:
Якісні грубі корми: як їх одержати
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
5,39 KB
Завантажень:
459
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 
Реферат на тему:
Якісні грубі корми: як їх одержати


Продуктивність дійних корів і собівартість одержуваного молока прямо залежать від якості грубих кормів — сінажу й силосу. Під час поїздок Білоруссю й розмов із селянами автор дуже часто чув “нам хоч би нагодувати всіх тварин”, проте вважає, що найважливіше під час заготівлі кормів - якість, а також дає кілька порад, як заготовити якісні корми та як виходити з ситуації, коли їх все ж таки бракує.
За вирощування кормів потрібно братися з більшою відповідальністю, ніж за зернові. Зерно можна без проблем купити на світовому ринку — не дуже дешево, але можливо. Коли ж купуєш сінаж або силос, важко відстежити якість та й перевезення робить їх “золотими” і збільшує собівартість молока. Тому виробництво кормів, найперше, треба добре планувати. Скласти план виробництва кормів і щорічно його коригувати. У плані потрібно врахувати обіг череди, сівозміни, грунтові й кліматичні умови, середню врожайність (не завищену!) тощо. Якщо неможливо звести кінці з кінцями, доведеться вдатися до низки заходів: збільшити площу кормових культур, поміняти їхній склад, зменшити поголів’я тощо.
Один зі шляхів — відмова від літнього утримання тварин на пасовищах. Дехто вважає, що цілодобове випасання корів — це найощадливіший спосіб утримання: вигнав корів на пасовище, і немає ніяких витрат. Але насправді вони є і досить істотні: треба за коровами возити доїльні установки, доярок, концентрати, відвозити молоко (утруднюється гігієна одержання молока) і все це кілька разів за день. Але найважливішим є те, що корови затоптують чимало кормів (до 30%) — це саме та кількість, якої бракує багатьом господарствам навесні. Багато хто міркує приблизно так: щоб перейти на цілорічне утримання корів у корівнику, потрібно спочатку заготувати запас кормів і тільки потім відмовитися від пасовища. На перший погляд — логічно, але можна діяти й інакше. Немає навесні кормів? Тоді виженіть корів на пасовище й одночасно з пасовищної порості заготовляйте сінаж або силос. Обов’язково з використанням якісного консерванту. Якщо спрацюєте якісно, такий сінаж можна відкрити через тиждень — десять днів (у Чехії дехто відкриває через чотири дні). Сінаж, коли його відкриють, повинен мати температуру нижче 30°С і рН нижче 4,8: такий корм можна без побоювань згодовувати тваринам. Корів можна повернути з пасовища в корівник і годувати свіжим сінажем, а з порості від усіх пасовищ заготувати якісний сінаж. Таким способом можна протягом одного сезону поставити череду на цілорічне утримання й заготувати достатню кількість кормів на зимовий період. Значною перевагою цілорічного утримання є постійна якість кормів. Корми в цьому разі ви заготовляєте в оптимальній фазі вегетації трав.
Достатня кількість кормів на зимово-стійловий період — це, по-перше, планування й організація праці й тільки, по-друге, — погодні умови. Враховуйте, що погодні умови погіршуватимуться, так кажуть нині всі вчені. Вчасно приймайте правильні рішення!!!
Найважливіша під час заготівлі кормів — якість. По-справжньому якість кормів “перевірить і оцінить” корова, й це позначиться на виторзі за молоко й м’ясо. Якість кормів оцінюють у лабораторії після ретельного аналізу. Деякі підприємства вимагають аналіз 20 і більше складових. Насправді для оцінки кормів і складання раціонів досить класичного зоотехнічного аналізу, тобто вміст сухої речовини, протеїну, клітковини, золи й енергії. Найбільший вміст енергії можливий у рослинах і спостерігається перед цвітінням — це пік у житті рослини, після якого більшість поживних речовин переходить у насіння, й рослина старіє, потім відмирає. Логічно — що більше енергії у зеленій масі, то більше її в сінажі і тим більше буде молока. Вміст енергії оцінюють у МДж — вміст обмінної енергії, або НЕЛ — чиста енергія лактації. Для того щоб скласти раціон, потрібно ще знати вміст протеїну, клітковини, жиру й цукрів. У минулому корм оцінювали в кормових одиницях.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 Реферат на тему: Якісні грубі корми: як їх одержати

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок