Головна Головна -> Реферати українською -> Технологія виробництва -> Механізоване виробництво льону-довгунцю

Механізоване виробництво льону-довгунцю

Назва:
Механізоване виробництво льону-довгунцю
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
3,75 KB
Завантажень:
50
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 
Реферат на тему:
Механізоване виробництво льону-довгунцю


Вирощування та збирання сталих урожаїв льону-довгунцю (не менше 1 т/га волокна) грунтyється на високій культурі землеробства, що передбачає використання якісного посівного матеріалу, мінеральних добрив, засобів захисту рослин і застосування сучасних машин та технологій.
Розміщують льон-довгунець у сівозмінах після озимої пшениці, багаторічних трав, ярих зернових та просапних культур. Добрим попередником може бути також озиме жито, під яке в грунт вносили 25–30 т/га твердих органічних добрив у поєднанні з мінеральними.
Після збирання попередника площу обробляють дисковими знаряддями (ЛДГ-10А, ЛДГ-15А, БДТ-7А, БДВ-8,5, БДС-8,4 та ін.). У разі значної засміченості пирієм через 15–20 днів після першого проводять повторне лущення стерні і вносять гербіцид суцільної дії.
Мінеральні добрива, що містять основні елементи живлення рослин (NPK), а також мікродобрива (бор, мідь), є однією з головних передумов отримання високих урожаїв льону. Основне внесення міндобрив (80–85% загальної їх кількості) виконують машинами МВУ-16, МВУ-8Б, МВУ-5А, 1РМГ-4Б, МВД-900. Щоб одержати 1 т/га волокна, слід внести під льон до 10–12 ц/га міндобрив у стандартних туках. Співвідношення N : Р : К має становити 1 : (2–3) : (3–4).
Для забезпечення високої якості основного обробітку грунту зяблеву оранку проводять оборотними плугами типу ППО-8-40, ППО-5-40. Восени мірою появи бур’янів здійснюють суцільну культивацію з боронуванням.
За 4–6 тижнів до сівби насіння льону протруюють на машинах ПСШ-5, ПС-10А, ПК-20, “Мобитокс”. Протруювання насіння стимулює його проростання, знижує захворюваність, підвищує життєздатність рослин та врожайність льону.
Передпосівний обробіток грунту найкраще забезпечують комбіновані агрегати Б-622 “Європак”, Арамікс, К 600PS, АПБ-6, АГ-6, АГ-3.
Льон-довгунець сіють вузькорядним способом сівалками СЗЛ-3,6 на ширину міжрядь 7,5 см. Глибина загортання насіння на супіщаних грунтах становить 2–3 см, на суглинках — 1,5–2 см. Оптимальна густота стояння стебел для отримання врожайності волокна не менш ніж 1 т/га становить 1800–2000 рослин на 1 м2. Щоб досягти такої густоти, у добре підготовлений до сівби грунт слід висіяти на гектар 25 млн схожих насінин. У рядки під час сівби вносять 10 кг/га поживної речовини гранульованого борного суперфосфату. Найкраще проводити сівбу якомога раніше, але обов’язково в грунт, який добре кришиться і не прилипає до робочих органів сівалок. Сівба має тривати 3–5 днів. Після сівби льону грунтову кірку руйнують легкими боронами типу ЗБП-0,6А або ротаційними мотиками.
Боротьба з бур’янами полягає, передусім, у додержанні правильної агротехніки, на додачу до якої слід своєчасно та правильно застосовувати пестициди. Хімічний захист льону передбачає протруювання насіння й обробку рослин пестицидами за допомогою обприскувачів або авіації.
Збирання льону-довгунцю комбайнами слід розпочинати через 2–3 дні після настання ранньої жовтої стиглості, з тим щоб основні його посіви зібрати в стадії жовтої стиглості. Цей період найсприятливіший для отримання високоякісної волокнистої продукції та насіння. Визначати ступінь стиглості культури треба за кольором коробочок і насіння, що міститься в них. Для прискорення достигання льону, підвищення продуктивності комбайнів і сушильних пунктів посіви у ранній жовтій стиглості обробляють десикантами, використовуючи для цього авіацію. Проти вилягання посіви обробляють ретардантом.
З метою зменшення затрат праці та коштів при підготовці полів до збирання, виключення застосування льонобралок ТЛН-1,5А, молотарок МЛ-2,8П чи МЛВ-2 проходи й поворотні смуги засівають кормовими травами або зернобобовими культурами. Перед збиранням льону їх скошують.
Льон на волокно збирають у ранній жовтій та жовтій стиглості. Основний спосіб — комбайновий у трьох варіантах: одночасне в’язання соломи в снопи і реалізація їх на завод; розстилання в стрічки на льонищі, підбирання і в’язання соломи після висихання підбирачами ПТН-1 і здавання її на завод; розстилання в стрічки на льонищі для вилежування, обертання стрічок за допомогою обертачів ОСН-1 і піднімання трести підбирачами з в’язанням у снопи та реалізація останніх на завод чи перевезення до місця зберігання для переробки в господарстві.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 Реферат на тему: Механізоване виробництво льону-довгунцю

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок