Головна Головна -> Реферати українською -> Технологія виробництва -> Технології використання рідких кормів у тваринництві

Технології використання рідких кормів у тваринництві

Назва:
Технології використання рідких кормів у тваринництві
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
6,05 KB
Завантажень:
321
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 
Реферат на тему:
Технології використання рідких кормів у тваринництві


Німецькі дослідники виявили, що близько 20% випадків зараження сальмонелою людей можна віднести до заражень від вживання інфікованої свинини. Британські вчені пропонують вирішувати цю проблему за допомогою використання рідких ферментованих кормів у свинарстві.
Як і всяка інша технологія, система рідкого годування має свої “плюси” і “мінуси”, а також нюанси. Рідкі корми дають змогу досягти високих прибавок маси, оскільки вони відповідають фізіології тварин. Рідкі ферментовані корми (РФК), до того ж, сприятливо впливають на стан травного тракту тварин. У той же час технологія рідкого годування потребує більш високих вкладень в основні засоби (обладнання) і операційних затрат (у тому числі обслуговування обладнання, охолодження кормів). Так, якщо до базової комплектації обладнання для сухого типу годування входить бункер для зберігання корму, транспортери та годівниці, то під час вибору типу рідкого годування, крім годівниць, будуть потрібні кормоприготувальна станція, насоси для перекачування рідкої маси та система трубопроводів. Дешевшим і зручнішим в експлуатації є обладнання для сухої кормороздачі і вологого згодовування через годівниці, поєднані з водопоєм.
У деяких країнах рідке годування (в т. ч. РФК) з контрольованим процесом ферментації в свинарстві дає змогу знизити витрати на корми (порівняно з сухим годуванням). До переваг цієї технології також можна віднести: можливість використання побічних продуктів у рідкій формі з підприємств, що виготовляють алкогольні напої, молокозаводів, м’якокомбінатів, продуктів харчування тощо; вищу засвоюваність кормів, порівняно з сухими, що особливо важливо в літні місяці; спрощене застосування добавок, медикаментів та преміксів; зниження втрат кормів; відсутність проблем з гризунами та наявністю пилу; можливість відмовитись від поїлок тощо.
Щодо України, то у міру розвитку біоетанолового напряму та інших, де в якості побічних продуктів виробляються відповідні кормові компоненти, можливо, з часом технологія рідкого годування також зможе бути елементом цілісної системи ефективного використання ресурсів.
Також хочемо звернути увагу наших читачів на те, що російські спеціалісти, які використовують технологію РФК вже близько 20 років, відмічають такий негативний момент, пов’язаний з рідким годуванням, як підвищена вологість у приміщеннях, де утримують тварин, що в холодний період сприяє виникненню легеневих та інших захворювань.
Інший надзвичайно важливий момент — необхідність дотримання оптимальних пропорцій приготування кормосумішей. За традиційної годівлі свиней найефективнішим вважається згодовування кормосумішей вологістю 60–70%. Збільшення вологості понад 80% також призводить до низки негативних наслідків.
Так, за рідкого годування (вологість — 78–85%) майже повністю відключаються слинні залози, підвищення вологості комбікормів з 76 до 82% знижує використання кальцію на 8,2%, фосфору — на 11,1, заліза — на 6,3–15,3, міді — на 9,5–13,4%.
Із збільшенням кількості води в кормі швидкість проходження харчових мас шлунково-кишковим трактом підвищується на 8–10 год, при цьому знижується перетравлюваність рослинних волокон. Вода, що надходить, швидко всмоктується і не встигає захопити достатню кількість слизу з продуктами розпаду білка, які збуджують роботу шлункових залоз. Втрата соків викликає набряки, лейкоцитоз, знижує лужний резерв крові. Затримка води в організмі тварини підвищує фізіологічну норму на 8,7–9,4%.
Досліди російських учених показали, що підвищення вологості корму над нормативний показник на 4–8% для супоросних і лактуючих свиноматок збільшує кількість мертвонароджених поросят на 0,5–0,7 гол. у гнізді, знижує їхню від’ємну масу на 0,2–0,8 кг, збережуваність — на 4,7–5,4%. При вологості корму 65–73% для свиноматок, які мають на підсисі поросят, жива маса останніх на час відлучення становила 17,2 кг, а за вологості 85–89% — 15,5 кг, падіж поросят досягав при цьому 15–16%.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 Реферат на тему: Технології використання рідких кормів у тваринництві

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок