Головна Головна -> Реферати українською -> Технологія виробництва -> Система вирощування бугайців південного м’ясного типу

Система вирощування бугайців південного м’ясного типу

Назва:
Система вирощування бугайців південного м’ясного типу
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
4,10 KB
Завантажень:
482
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 
Реферат на тему:
Система вирощування бугайців південного м’ясного типу


Можна погодитись із твердженням багатьох вчених і практиків про те, що там, де достатні площі культурних або поліпшених пасовищ, а пасовищна технологія ведення м’ясного скотарства є провідною, слід дотримуватись у м’ясних стадах сезонного отелення, яке справді має цілу низку переваг і нерідко є технологічною основою галузі. У Великій Британії, де зосереджені кращі в світі племінні м’ясні стада, не схильні безоглядно надавати перевагу сезонним отеленням. Ось чому в тривалому науково-виробничому досліді ми прагнули вивчити продуктивність, основні забійні показники, якість м’яса бугайців південного м’ясного типу різних сезонів народження в умовах стійлового утримання і вирощування до 18-і 24-місячного віку і надати їм обгрунтовану економічну оцінку.
Дослід проведено в радгоспі імені Горького Мелітопольського району Запорізької області на 60 бугайцях, відібраних одзразу ж після народження в чотири групи разом з коровами-матерями по 15 голів у кожній: перша — зимового сезону народження, друга — весняного, третя — літнього і четверта — осіннього сезону. Телят протягом 8 місяців вирощували підсисним методом. Заключний період відгодівлі (4–5 місяців) бугайців утримували на прив’язі в одному приміщенні. Рівень годівлі забезпечував одержання середньодобових приростів у межах 800–900 г. Після досягнення тваринами 18 і 24 місяців з кожної групи відбирали по 5 голів для контрольного забою, який провели на Запорізькому і Мелітопольському м’ясокомбінатах.
Відомо, що літні корми (пасовищні, зелені) дешевші за зимові (сіно, силос, буряки тощо). Тому, проаналізувавши схему досліду, видно, що, незалежно від віку реалізації, найбільш затратний підсисний період у бугайців зимового сезону охоплює 4 зимових і 4 літніх місяці, в тих, що народилися навесні, відповідно, — 3 і 5 місяців, влітку — 5 і 3 місяців, восени — 7 зимових і 1 літній місяць.
Цілком зрозуміло, що за наявності достатнього масиву пасовищних угідь і широкого застосування пасовищної технології утримання худоби, особливо корів з телятами на підсосі, перевагу мали б одержати зимові та весняні отелення, оскільки на літні місяці припадає, відповідно, 50 і 62,5% усього підсисного періоду. З цих же міркувань випливає, що ми повинні утримуватися від літніх і осінніх отелень, тому що на зимово-стійловий період припадає, відповідно, 5 і 7 з 8 місяців підсисного періоду, або 52,5 і 87,5% часу, а це істотно ускладнює і удорожчує догляд відтворної частини маточного поголів’я. Така постановка питання абсолютно правомірна. Жаль тільки, що в господарствах степової зони культурних пасовищ практично бракує і перспектива їх створення проблематична.
У післявідлучний період, якщо він триває 10 місяців, і в разі реалізації бугайців у віці 18 місяців на зимовий і літній періоди у особин зимового сезону народження припадає 7 і 3 місяці; весняного — 5 і 5; літнього — 4 і 6; осіннього — 6 і 4 місяці. Якщо період післявідлучного вирощування подовжили до 16 місяців, тобто бугайців реалізувати у віці 24 місяців, то у особин, які народилися взимку, стійловий сезон триває 10, а літній — 6 місяців, з тих, що народилися навесні, влітку і восени, відповідно, — 11 і 5; 9 і 7 та 7 і 9 місяців. З урахуванням підсисного періоду бугайці всіх сезонів народження в дворічному віці утримувалися в стійлі 14 місяців, а літнього — 10.
На практиці дотримуватись як рівномірних, так і сезонних отелень не завжди доцільно. Впровадження у виробництво сезонних, переважно пізньозимових або ранньовесняних, отелень потребує збільшення відсотка відбракування корів саме за цим показником, що спричинить скорочення поголів’я основного стада, яке і так потребує значного збільшення. Ще раз нагадаємо, що досвід Великої Британії стверджує: навіть за цілорічними отеленнями в племінних господарствах можна мати високу продуктивність і хороші економічні здобутки.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 Реферат на тему: Система вирощування бугайців південного м’ясного типу

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок