Головна Головна -> Реферати українською -> Технологія виробництва -> Аналіз впливу технічного сервісу на роботоздатність зернозбиральних комбайнів

Аналіз впливу технічного сервісу на роботоздатність зернозбиральних комбайнів

Назва:
Аналіз впливу технічного сервісу на роботоздатність зернозбиральних комбайнів
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
6,73 KB
Завантажень:
41
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 
Реферат на тему:
Аналіз впливу технічного сервісу на роботоздатність зернозбиральних комбайнів


На порозі зима, а жнива тривають. Збирають кукурудзу на зерно. З урахуванням погодних умов збирання проходить складно, а з урахуванням технічного стану зернозбиральних комбайнів і технічного сервісу, вартості дизельного палива — надто важко. За висловом керівника сільськогосподарського підприємства, в якого залишилося збирати 400 га кукурудзи, — “… або я закінчу кукурудзу збирати, або вона мене закінчить”. Такою ціною дається хліб сільгоспвиробникам. В екстремальних умовах зростає ціна кожної погожої години і, відповідно, значущість технічного сервісу як вагомої складової забезпечення роботоздатності техніки.
Проблеми значущості технічного сервісу почали підніматися в пресі ще 1988 року. Зокрема, в статті “Загадки під капотом” (газета “Известия”, №354) розглядаються проблеми автосервісу і способи їх вирішення в Канаді. Автор статті показує, що, попри розвинутість мережі та сервісних центрів, у канадській провінції Квебек на неправильну діагностику та пов’язані з цим непотрібні роботи власники транспортних засобів витрачають від 50 до 70% усіх витрат, пов’язаних з ремонтом машин, що дало підстави канадській пресі підняти тему кризи автосервісу. Якщо в Канаді була криза і, ймовірно, існують проблеми технічного сервісу, то як можна оцінювати стан технічного сервісу в аграрному секторі України?
Технічний сервіс поки що сформувався у важливий і потрібний науково-прикладний напрям діяльності із забезпечення роботоздатності техніки.
Науковий напрям діяльності полягає в обгрунтуванні діагностичних параметрів, нових принципів і методів, приладів для діагностування та обслуговування сучасних машин. Якщо канадці сплачують відчутні суми за неправильне приладове діагностування, то які суми сплачують наші власники техніки за суб’єктивну (візуальну) діагностику або її відсутність? Сплачують не тільки власники техніки, сплачує суспільство через ціни на сільськогосподарську продукцію.
Сучасний стан технічного сервісу має два показники на стадії прийняття рішень і на стадії реалізації.
На стадії прийняття рішень за відсутності наукових обгрунтувань конкретні знання замінюються висловом: “Я так думаю”. Якщо поламався трактор, комбайн у полі, автомобіль на дорозі, для усунення неполадок потрібні знання, кваліфікація, інструменти, запасні частини та конкретні дії.
Аналіз прикладного боку технічного сервісу має свої показники, і їх значущість у забезпеченні роботоздатності машин незаперечна.
Теоретичні розробки та практичний досвід свідчать, що технічним сервісом можна забезпечити роботоздатність машин протягом тривалого терміну експлуатації. Світова практика і вітчизняний досвід, нагромаджений у провідних господарствах, свідчать, що вчасне та якісне проведення технічного обслуговування дає змогу на 30–35% скоротити простої машин з технічних причин, на 25–30% зменшити витрату запасних частин, на 8–12% — витрату паливно-мастильних матеріалів.
Дослідження, проведені у 80-х роках ГОСНИТИ, свідчать, що для тракторів типу К-700 підвищення рівня виконання обсягів робіт під час технічного обслуговування з 60 до 95% підвищує наробіток на відмову майже вдвоє, міжремонтний ресурс на 68–79%. Одна година, затрачена на обслуговування трактора, зекономлює 2–3 години, які витрачаються на усунення несправностей і непередбачуваних поломок, якщо обслуговування не проводять вчасно і в повному обсязі.
Організацією вчасного та якісного обслуговування комбайнів “Дон-1500” у період збиральних робіт у 1987–1988 роках було підвищено наробіток на відмову майже вдвічі порівняно з рядовою експлуатацією.
Як до 1991 року, так і нині роль і значущість технічного сервісу в загальній технічній політиці недооцінюється.
Причин такого становища є багато: недостатність економічного, організаційного, технічного, технологічного, кадрового, науково-методичного і нормативного забезпечення.
До 1991 року науковці, керівники та спеціалісти аграрного сектору вважали, що основною причиною незадовільного стану в галузі технічного сервісу була невідповідність форм технічного обслуговування, які функціонували, високій складності машин, що надходили в сільське господарство, а також вимогам щодо якості виконання ремонтно-обслуговувальних робіт.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 Реферат на тему: Аналіз впливу технічного сервісу на роботоздатність зернозбиральних комбайнів

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок