Головна Головна -> Реферати українською -> Технологія виробництва -> Сортові ресурси соняшнику: нова генерація

Сортові ресурси соняшнику: нова генерація

Назва:
Сортові ресурси соняшнику: нова генерація
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
4,86 KB
Завантажень:
223
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6 
Реферат на тему:
Сортові ресурси соняшнику: нова генерація


Зростання врожайності та стабільності вирощування рослинницької продукції, в тому числі й соняшнику, насамперед залежить від забезпечення галузі сортовими ресурсами. Сортовипробувачі Держсортслужби України провели велику роботу із формування сортових ресурсів цієї культури. Питому вагу скоростиглих гібридів у них доведено до 22% (31 гібрид). Кожний третій гібрид репрезентує ранньостиглу групу, 27 гібридів зараховано до середньоранніх, до мінімуму зведено перелік у Реєстрі середньостиглих гібридів (18).
Підвищення питомої ваги скоростиглих та ранньостиглих гібридів дало змогу поширити ареал вирощування соняшнику на північ лісостепової зони й навіть на східну частину Полісся, створивши для цього ефективно працюючий гібридний конвеєр. Наприклад, в умовах Івано-Франківської області цілком реально отримувати врожай соняшнику до 30 ц/га. Цінним є також те, що гібриди з раннім терміном достигання не потребують десикації, їх менше пошкоджують гнилі.
Сформовані сортові ресурси соняшнику — одні з кращих у країнах СНД та Європейської співдружності.
Значно поліпшений і якісний склад Реєстру сортів рослин. Разом із гібридами з високим вмістом жиру з’явились гібриди спеціального призначення. Звертають на себе увагу вітчизняні гібриди соняшнику Еней, Дарій, Ант, Одор із підвищеним вмістом олеїнової кислоти. Розширення посівів цих гібридів дасть змогу зменшити залежність від імпорту оливкової олії. Зростаючим попитом користуються кондитерські сорти соняшнику: Ранок, Запорізький , Еврика МЛ.
Завдяки впровадженню нових конкурентоспроможних гібридів соняшнику, товаровиробники України практично відмовились від вирощування сортів-популяцій.
Останніми роками державна сортовипробувальна мережа рекомендувала виробництву понад 100 нових гібридів соняшнику, в тому числі 30 у 2005 році, з яких 45% становлять гібриди української селекції та 51% — зарубіжної.
Ці гібриди мають високий потенціал урожайності й збору олії з одиниці площі, орієнтовані на скоростиглість і стійкість до вовчка, пероноспорозу, іржі, толерантні до гнилей. Лише 6% — це гібриди соняшнику з терміном занесення до Реєстру понад 10 років.
Використання сортових ресурсів соняшнику в 2005 році
Реєстр сортів рослин, придатних для поширення в Україні, поповнився також гібридом нового покоління Рімі, який має стійкість до гербіцидів суцільної дії (група імідазолін -ІМІ).
Сучасні гібриди соняшнику потребують нових інтенсивних технологій вирощування, які потрібно розробляти для кожного гібриду індивідуально (норма висіву, оптимальний строк висівання, агротехнічні заходи, удобрення, система захисту). Наприклад, вирощування гібридів скоростиглої групи дає змогу збільшити густоту стояння до 70 тис./га, а в разі використання гібридів із вегетаційним періодом понад 140 днів густота стояння не повинна перевищувати 45 тис./га. Якщо в господарстві висівають гібрид із високим вмістом олеїнової кислоти, потрібно забезпечити просторову ізоляцію. Доцільним є висів в одному господарстві гібридів із різним терміном достигання.
Пропонуємо до вашої уваги характеристики деяких нових сортів та гібридів соняшнику
Стебло прямостояче, нерозгалужене, середньоопушене і облистнене. Листки середнього розміру серцеподібні, зелені. Сім’янки широкояйцеподібної форми, чорні без смужок. Маса 1000 зерен — 45 г.
Ранньостиглий. Середня врожайність за роки випробування в зоні Лісостепу — 23,5 ц/га. Потенційна — 39,4 ц/га. Вміст жиру — 50,4%, білка — 17,5, лушпинність — 23,4%.
Стійкий до осипання, посухи, вилягання. Стійкий проти вовчка та пероноспорозу.
Рекомендовано для зони Лісостепу.
Гібрид Дует (Кримський аграрний інститут, НВФ “Агросемсервіс”).
Стебло прямостояче, дуже облистнене, середньоопушене. Листки середнього розміру, серцеподібні, зелені. Сім’янки широкояйцеподібні, чорні без смужок. Маса 1000 зерен — 48,3 г.
Ранньостиглий. Середня врожайність за роки випробування — 22,1–24,5 ц/га, потенційна — 45,4 ц/га.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6 Реферат на тему: Сортові ресурси соняшнику: нова генерація

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок