Головна Головна -> Реферати українською -> Технологія виробництва -> Прибутковий бур’ян

Прибутковий бур’ян

Назва:
Прибутковий бур’ян
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
4,10 KB
Завантажень:
396
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 
Реферат на тему:
Прибутковий бур’ян


Кожен господар, працюючи в полі, не раз запитував себе, чому культури мають слабку здатність протистояти іншій рослинності, а бур’яни без догляду вегетують прекрасно. А що, коли заповзятися ввести бур’ян у культуру? Насправді ж, цю мрію вже втілили в життя: досліди проводили понад 15 років і одержали прекрасний результат, яким поки що користуються одиниці.
Свербига східна (Bunias orientalis L.) — унікальна за господарським значенням багаторічна рослина родини капустяних — перша серед введених у культуру. В Україні районовано сорти Павлівська та Золотинка. Випробовування й введення в культуру тривало довго. Особливою ознакою свербиги східної є раннє відростання, отавність та зимостійкість. Виявлено стійку тенденцію наростання продуктивності (від першого року використання до наступних) за рахунок щорічного утворення додаткових пагонів із бруньок відростання. Потужна листкова розетка пригнічує бур’яни в міжряддях. За загальної тривалості життя (вісім-десять років) висока продуктивність зберігається чотири-шість років.
Завдяки тому, що свербига рано відростає, її можна використовувати на випас із третьої декади квітня! Це дуже важливо для забезпечення тварин вітамінним, збагаченим на мікроелементи, кормом. Високий вміст заліза робить її особливо цінною для профілактики анемії у молодняку свиней.
Господарська характеристика
Ця культура дає зелену масу високої поживності. Високий вміст цукру (до 10%) свідчить про те, що її можна силосувати, використовувати на силос, готувати сінаж. У свіжому вигляді її зелену масу під час збирання в період бутонізації-цвітіння (а якщо подрібнити на частки 2–3 мм, — навіть з дозрілим насінням) добре поїдає велика рогата худоба, свині та птиця.
Розподіл урожаю зеленої маси одновидового травостою свербиги східної за укосами такий: 1 укіс — 65–70%, 2-й — 15–25, 3-й — 10–15%; сумішки зі смуговим розміщенням компонентів — 60–62, 20–21 та 17–20 відсотків.
До того ж, вона чудовий медонос: у неї тривалий період цвітіння — 25–35 днів.
Кормова цінність
Слід відмітити високу забезпеченість кормової одиниці свербиги східної перетравним протеїном (140–151 г), як і конюшини лучної.
Вміст сирого протеїну і клітковини в свербизі одновидового посіву на рівні люцерни: відповідно, 17,4–17,5 та 26,5–27,0% за врожайності зеленої маси 80 т/га.
Важливе значення для підвищення імунітету тварин та їхньої продуктивності має співвідношення окремих елементів у кормах. Оптимальне та близьке до нього співвідношення К:(Са+Мg) має одновидовий травостій свербиги та смуговий висів її зі стоколосом. А ще оптимальне поєднання Мn і Fe у кормі потрібне для регулювання процесів окислення та відновлення заліза, а отже, — перенесення кисню в організмі. У стоколосі воно становить 1:0,8, у свербизі — 1:5. Оптимальне співвідношення (1:2–3) забезпечується за смугового розміщення цих компонентів.
Залізо та мідь відіграють важливу роль у обмінних процесах організму тварин. Крім того, вони входять до складу ферментів. Вміст цих мікроелементів у свербизі такий: міді — 6–9 мг/кг, заліза — 362–378 мг/кг.
Технологія вирощування
Свербига східна є однією з найтехнологічніших кормових культур. Це зумовлюється одночасним, дружним дозріванням плодів, що дає змогу збирати насінницькі посіви прямим комбайнуванням чи двофазним способом без попередньої десикації.
Грунти. Свербига невибаглива до грунтів, може рости навіть на засолених грунтах, але відгукується високими врожаями на внесення мінеральних добрив, особливо азотних.
Вона дає високі врожаї за рН 4,8–5, тоді як у люцерни в цих умовах істотно знижується продуктивність і тривалість продуктивного довголіття.
Висівання. Насіння можна висівати серійними сівалками без додаткових пристосувань за умови налаштування на правильну норму висіву за ширини міжрядь 45 см. Ще одна господарська особливість свербиги східної — можливість насіння добре проростати та формувати посіви як навесні, так і влітку чи пізно восени на глибині загортання 1,5–2,0 см.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 Реферат на тему: Прибутковий бур’ян

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок