Головна Головна -> Реферати українською -> Технологія виробництва -> Захист груші від хвороб

Захист груші від хвороб

Назва:
Захист груші від хвороб
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
12,05 KB
Завантажень:
461
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7 
Реферат на тему:
Захист груші від хвороб


Насадження груші можуть уражуватися широким спектром хвороб неінфекційного та інфекційного походження. Автор докладно характеризує ці хвороби, а також пропонує методи боротьби з ними.
Неінфекційні хвороби
Неінфекційні хвороби зумовлені негативним впливом несприятливих чинників зовнішнього середовища, передусім невідповідністю природних умов потребам рослин, а також недотриманням загальноприйнятих рекомендацій із догляду за ними.
Дуже часто для вирощування дерев не придатні ділянки, обрані для закладення садів, зокрема в разі розміщення їх у низинних перезволожених місцях з близьким заляганням підгрунтових вод, або, навпаки, в надто сухих місцях, наприклад, на схилах, де часто є дефіцит вологи та велика небезпека термічного пошкодження рослин.
Як надлишок, так і дефіцит вологи в грунті негативно впливають на приживання і вкорінення рослин після садіння, пригнічують приріст пагонів, зумовлюють поступове зачахання й відмирання дерев.
За негативної дії термічних чинників у дерев пошкоджуються бруньки, пагони, кора, камбій, деревина гілок і штамбів, а нерідко й коренева система.
Морозні пошкодження рослин бувають здебільшого взимку за відчутного зниження температури повітря до критичної (нижче -25...27°С). Уражені морозом вегетативні та генеративні органи чорніють і відмирають. Нерідко завдають шкоди рослинам весняні заморозки, які періодично бувають по всій території України. Навіть нетривале зниження температури повітря до -2...5°С під час розпускання й цвітіння дерев спричиняє повну загибель урожаю.
Дуже небезпечні для рослин сонячно-морозні опіки, що можливі здебільшого напровесні, коли через різкий перепад температури повітря в ясні сонячні дні та морозні ночі відбувається нерівномірне нагрівання штамбів і скелетних гілок. Кора при цьому розтріскується, відстає від деревини, відмирає. На штамбах і скелетних гілках утворюються темно-коричневі, чорні або червоні некротичні плями, здебільшого видовженої або округлої форми. Згодом відмерла кора відпадає, деревина оголяється, чорніє, внаслідок чого утворюються відкриті рани. На пошкодженій морозом корі та морозобійних ранах поселяються гриби — збудники чорного раку, цитоспорозу, антракнозу, трутовики тощо, які своїми токсинами отруюють і руйнують оточуючі тканини, чим ще більше ускладнюють ситуацію. Часто такі місця заселяють жуки-короїди, деревоточці, склівки, які поступово спричинюють загибель дерева.
Важливе значення для нормального росту й розвитку, а отже, й для високої продуктивності рослин має забезпечення їх необхідними елементами органічного та мінерального живлення. Брак або нестача поживних речовин у грунті зумовлюють порушення фізіолого-біохімічних процесів у тканинах, внаслідок чого розвиваються патологічні явища, що супроводжуються характерними симптомами у вигляді пригнічення приросту, зміни забарвлення листя, утворення некрозів, деформацій, опадання листя й плодів. Усе це призводить до зниження врожаю, погіршення його якості, а нерідко — й до загибелі рослин.
Малопридатні для груші карбонатні грунти, на яких дерева через нестачу або погане засвоєння заліза часто хлорозять.
Нестача в грунті цинку, бору, марганцю та інших мікроелементів викликає в груші різні симптоми, що проявляються у вигляді пригнічення росту, дрібнолистості-розетковості, затвердіння м’якоті, спотворення та опадання плодів.
У разі розміщення груші на відкритих, не захищених від вітру, ділянках на рослинах у другій половині літа внаслідок суховію може з’являтися гідротермічний опік у вигляді почорніння й відмирання листя.
Інфекційні хвороби
На відміну від неінфекційних хвороб, інфекційні зумовлені різними паразитними мікроорганізмами, тому вони можуть поширюватися рослинами й викликати масове ураження на значних територіях. Збудниками інфекційних хвороб рослин є гриби, бактерії, віруси, мікоплазми тощо.
Серед різних інфекційних хвороб груші найнебезпечнішими в умовах України є парша, септоріоз, або біла плямистість листя, буруватість листя, плодова гниль (моніліоз), кореневий бактеріальний рак, бактеріальний опік.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7 Реферат на тему: Захист груші від хвороб

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок