Головна Головна -> Реферати українською -> Технологія виробництва -> Бактеріальне в’янення (вілт) кукурудзи — Erwinia stewartii

Бактеріальне в’янення (вілт) кукурудзи — Erwinia stewartii

Назва:
Бактеріальне в’янення (вілт) кукурудзи — Erwinia stewartii
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
4,50 KB
Завантажень:
460
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 
Реферат на тему:
Бактеріальне в’янення (вілт) кукурудзи — Erwinia stewartii


Бактеріальне в’янення — одне з найшкодочинніших захворювань цукрової кукурудзи. Збудник хвороби належить до карантинних організмів, відсутніх на території України. Тому, щоб запобігти виникненню осередків хвороби, вкрай потрібно проводити ефективний контроль під час ввезення і вирощування імпортного насіннєвого матеріалу.
Erwinia stewartii — місцевий патоген Америки — було завезено до інших частин світу разом з насінням.
Нині хвороба поширена в таких регіонах, як: Європа — локально відмічена в Італії; Азія — Китай (тільки Хенан), Малайзія, Таїланд, В’єтнам; Північна Америка — значно поширена, особливо в східних та центральних районах; Центральна Америка і Карибські острови — Коста-Рика, Пуерто-Рико; Південна Америка — Бразилія, Гвіана, Перу.
Вілт кукурудзи — хвороба для даної культури специфічна. Збудник захворювання — Erwinia stewartii — уражує кукурудзу та деякі види родини злакових, вирощувані на фураж у Північній Америці: Tripsacum dactyloides, Zea mecsicana. У країнах Європи єдиним господарем є лише кукурудза.
Шкодочинність бактеріального вілту значною мірою залежить від стійкості сорту і виду кукурудзи. Хворобою уражуються всі види кукурудзи: зубоподібна, кремениста, попкорн, але найбільше — цукрова. У країнах, де поширена хвороба, у роки епіфітотій на сортах цукрової кукурудзи втрати іноді сягали 80–100%, найбільше культура уражувалась у стадії проростків.
У результаті досліджень встановлено, що бактеріоз може проявлятися двома різними формами. На сприйнятливих гібридах цукрової кукурудзи хвороба викликає бактеріальне в’янення (вілт) — судинне захворювання, що уражує всі органи рослини. Бактерії, проникаючи в рослину, закупорюють судини й порушують водопостачання та живлення рослини. Крім того, в’янення відбувається через дію токсинів, що їх виділяє бактеріальна культура.
Перші симптоми хвороби проявляються зазвичай у вигляді поздовжньої штрихуватої плямистості на нижніх листках кукурудзи. Спочатку світло-зелені, плями згодом жовтіють, засихають і збільшуються, утворюючи смуги з хвилястими краями вздовж усього листка. Поступово інфекція з нижніх листків по судинах поширюється на стебло та верхні яруси листків. На уражених ділянках рослини часто виступає ексудат у вигляді крапельок жовтого кольору. В уражених вілтом рослин спостерігається передчасне викидання волоті характерного білого кольору. Обгортки вкриваються дрібними водянистими плямками, які з часом засихають і темнішають. Бактерії можуть виділятися у вигляді крихітних крапельок на внутрішньому боці обгорток. Хворі рослини не плодоносять або утворюють качани з дрібним, зморшкуватим насінням коричневого кольору. У качанах зазвичай уражується не все насіння, а лише частина зерен. У прикореневій частині стебла можуть утворюватися виразки. Характерною ознакою бактеріозу є те, що при поперечному розтині стебла ураженої рослини із судин виділяється ексудат жовтого кольору.
За сильного ураження рослини гинуть на ранній стадії свого розвитку або стають карликовими і не плодоносять. Раннє ураження і відмирання молодих проростків спостерігається на нестійких до вілту, скоростиглих сортах ранньої кукурудзи. На стійкіших сортах хвороба проявляється згодом — після викидання волоті. У качани бактерії проникають значно рідше.
Захворювання може проявитися у вигляді локального ураження дорослих рослин. Це — друга форма прояву хвороби: листковий опік. Гібриди зубоподібної кукурудзи здебільшого стійкі до в’янення, але чутливі до листкового опіку. Зазвичай, після викидання волоті на листках з’являються короткі чи довгі нерівні смуги від блідо-зеленого до жовтого кольору. Ділянки зі смугами, а іноді й весь листок, набувають солом’яного кольору. За сильного ураження значна частина листя всихає, і рослина виглядає наче обпалена чи ушкоджена морозом. Такі ослаблені рослини чутливіше до стеблових гнилей.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 Реферат на тему: Бактеріальне в’янення (вілт) кукурудзи — Erwinia stewartii

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок