Головна Головна -> Реферати українською -> Технологія виробництва -> Вирощування та захист тютюну

Вирощування та захист тютюну

Назва:
Вирощування та захист тютюну
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
8,07 KB
Завантажень:
414
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 
Реферат на тему:
Вирощування та захист тютюну


В Україні тютюн вирощують переважно в АР Крим та в південних і західних областях: Тернопільській, Хмельницькій, Закарпатській,
Івано-Франківській. Урожайність сухого листя сягає 16–17 ц/га, великолистяних сортів — до 25 ц/га. Вона залежить від родючості грунту, сортових особливостей і технології вирощування.
Тютюн (Nicotiana tabacum L., родина Solanaceae) — це культура, яка містить та нагромаджує один із найпотужніших алкалоїдів — нікотин. Відомо три типи тютюну: східний цигарковий, великолистяний цигарковий і сигарний. Зелене листя є також сировиною для отримання харчового білка, а із суцвіття виготовляють ефірну олію для парфумерії. Окислюючи нікотин хромовою кислотою, отримують нікотинову кислоту для синтезу фармацевтичних препаратів. Нікотин є сировиною для виготовлення інсектицидів і багатьох хімічних препаратів.
Вирощування тютюну поділяють на два періоди.
Перший — вирощування розсади в парниках і теплицях. Цей період становить 40–50 днів до появи 5–6 справжніх листків. Слід враховувати, що насіння тютюну проростає за температури 10...12°С, оптимальною для росту рослин є температура 25...30°С, а за мінус 2°С воно гине.
Другий період — від висаджування розсади в полі до настання технологічної зрілості листя верхнього ярусу. Залежно від кліматичних умов та сорту, цей період становить 80–120 днів. Тютюн — культура теплолюбна, посухостійка, не витримує мінусових температур, тому розсаду висаджують у поле лише після того, як мине загроза приморозків.
Розсаду вирощують у парниках і теплицях, у теплих грядках і холодних — для страхового фонду. З 1м2 теплих грядок отримують до 2 тис. рослин, із холодних — 1–1,5 тис., а з 1м2 парника — до 3 тис. рослин. Догляд за розсадою передбачає: регулярне поливання, провітрювання, підживлення рослин.
Восени проводять напівпаровий обробіток грунту: лущення на глибину 8–10 см з одночасним боронуванням; через 20–30 днів — оранка. Навесні рекомендується проводити раннє боронування та культивацію. За 20–30 днів до висаджування розсади бажано провести весняне переорювання зябу на глибину 12–15 см. Бідні грунти потребують внесення комплексних добрив.
Саджають розсаду наприкінці квітня, коли температура грунту на глибині 10 см становить не менше 10...12°С. Ширина міжрядь — 60 см, відстань між рослинами — 18–20, для великолистяних сортів — 25–30 сантиметрів.
Розсаду тютюну в парниках та у відкритому грунті пошкоджують галові нематоди, слимаки, мишоподібні гризуни, личинки довгоніжки, капустянка, тютюновий трипс, персикова попелиця.
Галова нематода (Meloidogyne marioni) проникає в коріння та утворює гали. Внаслідок цього рослини виснажуються та відстають у рості, особливо в посушливий період. Потрапляє в парники з грунтом, посадковим матеріалом та інвентарем.
Капустянка (Gryllotalpa grуllotalpa), рухаючись у поверхневому шарі грунту, вивертає на поверхню висіяні насінини тютюну, а після появи сходів перегризає коріння розсади. Личинки довгоніжки шкідливої (Tipula paludosa) живляться підземною та надземною частинами стебла, корінням, основою черешків, що спричинює загибель сходів.
Персикова попелиця (Myzodes persicae) і тютюновий трипс (Trips tabaci) пошкоджують розсаду та дорослі рослини, які внаслідок цього виснажуються, а листя жовтіє й відмирає. Крім того, живлячись соком рослин, вони є небезпечними переносниками збудників вірусних захворювань — Сucumber mosaic virus, Potato virus. Трипс зимує на багаторічних бур’янах і виходить із місць зимівлі в квітні, за середньодобової температури повітря 15...20°С. Тютюновий трипс розвивається на розсаді та дорослих рослинах у четвертому-п’ятому поколіннях. Пік найбільшої чисельності шкідника припадає на липень.
Розсаду тютюну в польових умовах пошкоджує комплекс багатоїдних шкідників. У Лісостепу значної шкоди завдають личинки коваликів, чорнишів, шкідливої довгоніжки, пластинчастовусих жуків, гусениці підгризаючих совок.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 Реферат на тему: Вирощування та захист тютюну

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок