Головна Головна -> Реферати українською -> Технологія виробництва -> Безпека кормів: біотехнологічні рішення

Безпека кормів: біотехнологічні рішення

Назва:
Безпека кормів: біотехнологічні рішення
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
3,71 KB
Завантажень:
154
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 
Реферат на тему:
Безпека кормів: біотехнологічні рішення


За сучасних умов і масштабів розвитку промислового тваринництва і птахівництва діагностування і лікування окремих особин є недоцільним — потрібне застосування більш глобальних профілактичних заходів і впровадження нових препаратів, які могли б гарантовано забезпечити зменшення економічних втрат поголів’я від численних стресів і різних хвороб.
Основні стресові фактори, згідно із загальноприйнятою екологічною концепцією, можна умовно класифікувати на зовнішні і внутрішні. Група зовнішніх стресових факторів є результатом антропогенного впливу і грунтується, в основному, на несприятливих умовах утримання тварин і птиці, що призводить до забруднення повітря аміаком, інвазії патогенними бактеріями тощо. У результаті такого впливу середовища порушуються метаболічні функції тварин через появу розладів органів травлення, знижене використання кормів, а отже, — і зменшення приростів, уповільнення росту, розвиток вірусних захворювань і підвищення падежу.
Внутрішні стресові фактори, обумовлені наявністю в кормах і їхніх компонентах патогенних мікроорганізмів, мікроскопічних грибів і токсинів, які напряму збільшують ризик виникнення захворювань тварин і птиці, суттєво погіршуючи виробничі показники.
Для забезпечення повної безпеки кормів контроль над їхньою якістю слід здійснювати, починаючи з вирощування і збирання сільськогосподарських культур, а також над процесами зберігання і правильного їхнього вживання. Таким чином, програма безпеки кормів потребує рішення, як мінімум, таких технологічних завдань: отримання високоякісної сировини; правильна заготівля і зберігання кормів; оптимальна годівля.
Управління якістю (безпекою) сировини має враховувати контамінуючу роль грунтової мікрофлори в процесі вирощування і збирання врожаю. Установлено, що за обробки грунту, насіння і рослин хімічними фунгіцидами спостерігається порушення балансу мікроскопічних грибів. Патогенні представники родин Aspergillus Fusarium швидко адаптуються до дії хімічних фунгіцидів, а мікроскопічні гриби (супресори), що є їхніми антагоністами і конкурентами за основні джерела живлення, знищуються в результаті хімічних обробок, формуючи ідеальні умови для розвитку патогенних грибів.
Важливим агротехнічним заходом є дворазова обробка вегетуючих рослин фунгіцидами. Беручи до уваги невигідності відношення цін на хімічні фунгіциди і прибутків від майбутнього врожаю, багато господарств взагалі обходяться без таких обробок. Застосування біофунгіцидів втричі-вп’ятеро дешевше за використання хімічних аналогів з подібним результатом дії.
Управління безпекою кормів передбачає боротьбу з патогенною мікрофлорою у процесі їхнього зберігання. Це забезпечується шляхом внесення консервантів, а також у процесі приготування кормів — уведенням препаратів, що забезпечують збережуваність і безпеку кормів. До 2006 року на території ЄС і США застосовували кормові антибіотики. Нині прийнято Міжнародну угоду про недопустимість використання цілої низки кормових антибіотиків не лише в кормовиробництві, а й у виробництві сільськогосподарської продукції. На разі відсутній жорсткий контроль вмісту антибіотичних речовин у продукції птахівництва і тваринництва.
Пошук і застосування препаратів, альтернативних кормовим антибіотикам, — одне з найважливіших завдань українського сільгоспвиробника.
Існує декілька груп препаратів, альтернативних кормовим антибіотикам. Це пре-, пробіотики, підкислювачі і консерванти кормів, фітоекстракти, олії і інші продукти рослинного походження. Кожний із них справляє позитивну й унікальну дію, тому вибір препарату досить індивідуальний.
Продуктивність тварини і птиці визначається загальним фізіологічним станом, який значною мірою залежить від проблем перетравної системи, складу симбіотичної мікрофлори кишківника і мікробного біоцинозу, тобто — від співвідношення нормальної мікрофлори.
Ідея цілеспрямованої зміни складу симбіотичної мікрофлори шлунково-кишкового тракту належить основоположнику вітчизняної мікробіології І.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 Реферат на тему: Безпека кормів: біотехнологічні рішення

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок