Головна Головна -> Реферати українською -> Технологія виробництва -> реферат на тему: Організаційні основи виробничих систем

Організаційні основи виробничих систем / сторінка 3

Назва:
Організаційні основи виробничих систем
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
10,36 KB
Завантажень:
481
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6 

2) За характером взаємовідносин у часі:
постійні — притаманні масовому виробництву;
циклічно-повторювальні — поширені в серійному типі виробництва;
випадкові (разові) — характерні одиничному виробництву.
3) За характером складності елементів:
прості, які діють на робочому місці при одному «вході» і одному «виході» для матеріальних зв’язків;
складні — зумовлені поліструктурністю виробничих систем з множиною зв’язків кожного елемента з підсистемами та іншими елементами системи. При цьому стохастичні зміни в системі і зовнішньому середовищі визначають використання не тільки постійних, а й альтернативних (ситуаційних) та компенсаційних зв’язків.
Унаслідок зростання кількості зв’язків, зменшення їх постійності та жорсткості організація виробничої системи значно усклад-нюється. У деяких випадках складність зв’язків визначається її довжиною, яка охоплює ієрархічний рівень елементів системи. Тому в практичній діяльності велика увага приділяється спрощенню зв’язків системи. Доцільність спрощення зв’язків зумовлюється перевагами предметної спеціалізації перед технологічною.
4) За характером впливу обставин на взаємовідносини:
упорядковані, які являють собою намагання спростити зв’яз-ки, забезпечивши їх незмінність у часі;
еластичні, що передбачають можливість заміни (на деякий час) зв’язків з одними елементами системи на зв’язки з іншими елементами. Така здатність до зміни системи випливає з умови створення її структури на зв’язках елементів, що входять до складу системи. Еластичність зв’язків дає змогу обминути елементи виробничої системи, що виявилися непрацездатними, і відповідно підвищити надійність системи, а також локалізувати негативні впливи середовища.
Упорядкованість і еластичність зв’язків перебувають у діалек-тичній єдності. Для сучасних виробничих систем зв’язки мають бути водночас упорядкованими й еластичними, щоб одночасно забезпечувати адаптивність до вимог зовнішнього середовища і достатню результативність.
Розглянуті види зв’язків характерні для всіх інших елементів виробничого процесу. Якщо розчленувати виробничий процес на значну кількість простих операцій, то він буде складним, а за невеликої кількості складних операцій — простим.
За кожним робочим місцем можливе закріплення однієї або кількох однорідних операцій. Бажання спростити зв’язки призводить до укрупнення операцій, що відповідно ускладнює конструкцію вер-статів і агрегатів робочого місця. В такому випадку до уваги беруть їх експлуатаційні характеристики та економічну доцільність.
Зв’язки між елементами виробничої системи визначають їх просторове розташування та особливості формування організаційних підсистем. Тому необхідні відповідність просторової та організаційної структур, міцність зв’язків між елементами вироб-ничої системи.
Під впливом цієї вимоги, з одного боку, здійснюється раціоналізація внутрішньосистемних перевезень, а з другого — створюються передумови для організації і функціонування раціональної керуючої підсистеми. Складність управління виробничою системою зумовлена її поліструктурністю, великою кількістю працюючих, стохастичними та іншими явищами, тому потребує взаємної відповідності структур керованих і керуючих підсистем системі в цілому.
5) Закон резервів у виробничих системах відіграє важливу роль.
Він зумовлений необхідністю компенсації відхилень від параметрів функціонування системи. Таким, наприклад, як відхилення в рівні пропускної спроможності робочих місць та інших підрозділів, що виникають унаслідок змін попиту споживачів, відмов устаткування та інструменту, коливання термінів постачання ресурсів, з’явлення на роботу персоналу за спеціальностями та інших причин.
Резерви виробничої системи при їх різноманітності можна згрупувати таким чином:
організаційні резерви створюють можливість перебудови структури системи (наприклад, просторової структури — шляхом зміни зв’язків елементів, їх функцій; часової структури — змінюючи послідовність робіт).

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6 
Реферат на тему: Організаційні основи виробничих систем

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок