Головна Головна -> Реферати українською -> Технологія виробництва -> Сорти соняшнику Всеросійського НДІ олійних культур

Сорти соняшнику Всеросійського НДІ олійних культур

Назва:
Сорти соняшнику Всеросійського НДІ олійних культур
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
5,88 KB
Завантажень:
382
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 
Реферат на тему:
Сорти соняшнику Всеросійського НДІ олійних культур


Створені у Всеросійському НДІ олійних культур сорти соняшнику, завдяки високій урожайності, високій олійності та невибагливості до умов вирощування, набули значної питомої ваги в посівних площах соняшнику Росії — понад 50%. Ці сорти також широко вирощують повсюдно в країнах СНД, Китаї, Ірані тощо.
Учений-селекеціонер Василь Степанович Пустовойт (1886–1972), який працював у Краснодарі й майже все своє велике життя присвятив соняшнику, був першопрохідцем у введенні його в культуру як олійної рослини і вперше в світовій практиці створив культурні сорти соняшнику, придатні для виробництва. Тепер Всеросійський НДІ олійних культур ім. В. С. Пустовойта є одним із найавторитетніших профільних наукових закладів у світі.
В умовах України теж доцільно використовувати у виробництві створені в інституті сорти соняшнику, які стійкіші до несприятливих природно-кліматичних умов та пристосованіші до ресурсозберігаючих технологій. Мова може йти, зокрема, про такі з них:
Флагман. Середньостиглий сорт. Стійкий проти несправжньої борошнистої роси, вовчка та соняшникової молі як за штучного інфікування, так і в польових умовах. Має підвищену стійкість проти фомопсису.
Висота рослин — майже 210 см. Олійність — 53–56%. За висіву до 15 травня досягає передзбирального дозрівання до 15 вересня. Екологічно найстабільніший серед усіх середньостиглих сортів.
Максимальна врожайність у виробничих умовах — 43,6 ц/га.
Сорт внесено в Державний реєстр сортів рослин, придатних для поширення в Україні з 2006 року.
Мастєр. Середньостиглий сорт, якому притаманні комплексна стійкість проти несправжньої борошнистої роси, вовчка, соняшникової молі, фомопсису. Сорт створено способом схрещування культурного соняшнику та одного із дикорослих видів.
Дозріває за 92–94 дні. Рослини вирівняні за висотою та за проходженням фенологічних фаз. Екологічно пластичний, спеко- та посухостійкий.
Максимальна врожайність у виробничих умовах — 40,5 ц/га. Вихід олії — 33–36 ц/га.
Сорт внесено в Державний реєстр сортів рослин, придатних для поширення в Україні з 2006 року.
Лакомка. Високопродуктивний середньостиглий сорт соняшнику універсального призначення — на олійні та кондитерські цілі. За вирощування звичайним способом дає в середньому 35 ц/га звичайного олійного насіння з вмістом олії до 50%.
За густоти стояння рослин 25–30 тис./га має крупні, добре виповнені насінини з масою 1000 зернин 120–130 г, які добре обрушуються, а ядро має неперевершені смакові якості.
Високостійкий проти несправжньої борошнистої роси, комплексу рас вовчка та соняшникової молі.
Добре пристосований до безпестицидних технологій. Призначений для всіх зон вирощування соняшнику.
Внесено в Державний реєстр сортів рослин, придатних для поширення з 2006 року.
Р 453 (Роднік). Ранній сорт. Тривалість вегетаційного періоду від сходів до фізіологічної стиглості — 77–83 дні. Олійність — 53%. Високостійкий проти борошнистої роси, вовчка та несправжньої борошнистої роси. Середня врожайність — 24–30 ц/га (максимальна у виробничих умовах — 34,8 ц/га в заліковій вазі на площі 104 га). За висіву в оптимальні строки дозріває в першій половині серпня. На Півдні — дуже добрий попередник під озиму пшеницю.
Завдяки своїм біологічним особливостям, здатний давати повноцінний урожай і в умовах літньої посухи. В разі потреби Р 453 (Роднік) можна сіяти до 15 червня.
Внесено в Реєстр сортів рослин України, придатних для поширення з 2006 року.
Бузулук. Дуже ранньостиглий сорт із вегетаційним періодом 81 день.
Низькорослий, не уражується борошнистою росою, гнилями, стійкий проти фомопсису. За продуктивністю (урожайність насіння та збір олії з одиниці площі) перевершує інші ранньостиглі сорти.
Відмітною ознакою сорту є його підвищена посухостійкість та поліпшені дизайн-естетичні ознаки.
Проходить державне сортовипробування в Україні.
СУР. Основною відмітною ознакою сорту є його унікальна скоростиглість.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 Реферат на тему: Сорти соняшнику Всеросійського НДІ олійних культур

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок