Головна Головна -> Реферати українською -> Технологія виробництва -> Сорти сливи для українських садів

Сорти сливи для українських садів

Назва:
Сорти сливи для українських садів
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
6,33 KB
Завантажень:
322
Оцінка:
 
поточна оцінка 4.5


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 
Реферат на тему:
Сорти сливи для українських садів


Для нормального розвитку та достигання плодів сливи потрібна сума ефективних температур (вище +10 °С) як мінімум: для ранньостиглих — 2100°; для середньостиглих — 2200°; для пізньостиглих — 2300 ° /Гущін М.Ю., Омельченко І. К., 1982/. Плоди сливи ростуть та достигають від 75 до 150 днів залежно від умов середовища та сортових особливостей. В останні два тижні перед збиранням урожаю маса плодів сливи збільшується на 30–40% /Стоянова Л. А., Азеф Е. П., 1988/. На всіх етапах росту та достигання плодів спостерігається тісна позитивна кореляція між сумою температур та вмістом пектинових речовин (r=0,99). Висока сума температур та велика кількість опадів сприяють накопиченню аскорбінової кислоти та органічних кислот (r=0,83-0,98). Між вмістом цукрів у стиглих плодах та кількістю опадів часто спостерігається негативна кореляція /Кельт К., 1985/. Установлено, що високий потенціал урожайності сорту можна виявити вже в ранньому віці. Сорти, в яких урожайність в 6-річному віці була високою, зберегли її такою і в 15 років /Hartmann W., 1995/. На якість плодів величина врожаю впливає незначною мірою; сама ж урожайність, розміри стиглих плодів та час достигання залежать від умов вирощування.
Сортимент сливи в Україні досить різноманітний, а його основа — великоплідні сорти. Згідно з даними перепису 1998 р., в громадських садах понад половину загальної кількості дерев складали: Угорка італійська (11,4%), Анна Шпет (15,1%), Ренклод Альтана (14,7%) та Угорка звичайна (17%). Чимала частка (20,4%) — це так звані “інші сорти”, куди ввійшли переважно дрібноплідні сорти та місцеві форми. Решта припадає на сорти Стенлі (7%), Угорку ажанську (4,4%), Ренклод Карбишева (2,3%), Персикову (2,5%), Велику синю (2,3%), Волошку (1,7%) тощо /Держкомстат, 1999/.
Однак серед молодих насаджень спостерігається тенденція до різкого зменшення кількості дерев сортів Анна Шпет, Велика синя, Персикова, Угорка ажанська, отже, через кілька років цих сортів буде значно менше. Натомість побільшало дерев сортів Волошка, Ренклод Карбишева, Стенлі. Стабільно висаджують сорти Угорка звичайна, Угорка італійська та Ренклод Альтана.
Ринок сприяє вирощуванню насамперед великоплідних і високоякісних сортів, придатних для споживання свіжими та виготовлення якісного чорносливу. Це зумовлює потребу одержувати плоди високої товарності: з гарним зовнішнім виглядом, “пристойною” масою, привабливим забарвленням та високими смаковими якостями. В Україні тривалий час підходи до вибору сортів помітно різнилися у садівників-приватників та керівників сільгосппідприємств. Перші з них врожайності сорту надавали дещо меншого значення, їх більше цікавила якість, бо саме високоякісні плоди можна прибутково реалізувати. Цим і пояснюється підвищена зацікавленість садівників-приватників як до ультранових, так і деяких “старих”, але цінних сортів.
Ренклод Карбишева. Дерево сильноросле, з широкоокруглою кроною середньої густоти. Основні гілки відходять від штамбу під великими (65–70°) кутами. Пагоноутворююча здатність середня. Пагони товсті, прямі, коричнево-червоні, блискучі, з чітко вираженими підбруньковими подушечками.
Зимостійкість середня — на рівні сорту Ренклод Альтана, посухостійкість — вища.
Сорт самобезплідний, цвіте в ранні строки. Кращими запилювачами для нього є сорти: Угорка донецька рання, Ренклод ранній, Угорка донецька. Плодоносити дерева починають на 4–5-ий рік. Урожайність висока — з 6-річних дерев 20–22; з 10-річних — 70–75 кг високоякісних плодів.
Плоди великі (36 г), середньоодномірні, широкоокруглої форми (як у Ренклоду Альтана). В стадії знімальної стиглості жовто-червоного, а в стадії споживчої — червоно-синього кольору з сильним фіолетовим восковим нальотом.
М’якоть відмінного кислувато-солодкого десертного смаку, з явним домінуванням цукрів. Дегустаційна оцінка — 4,8 бала. Смак не втрачає навіть за умов спекотного літа.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 Реферат на тему: Сорти сливи для українських садів

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок