Головна Головна -> Реферати українською -> Технологія виробництва -> На сторожі фітосанітарної безпеки

На сторожі фітосанітарної безпеки

Назва:
На сторожі фітосанітарної безпеки
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
4,65 KB
Завантажень:
137
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 
Реферат на тему:
На сторожі фітосанітарної безпеки


Чи може вітчизняна наукова установа бути сучасною? Українська науково-дослідна станція карантину рослин достойно відповідає на виклики сьогодення.
Буковина — мальовничий край. Тут органічно поєднані природна краса та велич історичних пам’яток. Утім, сучасність рішуче вривається в життя буковинців, ставлячи повсякчас суворі питання, на які, власне, доводилося з давніх-давен відповідати і їхнім пращурам: що сіяти, чим обробляти, як захищати посіви. Нині до традиційних, мало не гамлетівських, хліборобських питань долучаються ще такі: куди й за якою ціною продавати і як зберігати. Відповісти, як захищати посіви та вже зібраний урожай, допомагають науковці Української науково-дослідної станції карантину рослин. Наступного року станції виповнюється 70 років. Історичний шлях, який вона пройшла, містив у собі трагізм і героїку радянської минувщини, складні перші роки незалежності, коли держава фактично відвернулася від науковців, і буремне сьогодення, коли ситуація потроху, неквапом, але таки змінюється на краще, зростають молоді наукові кадри, ведеться науково-дослідна робота, активізувалися міжнародні зв’язки.
Нашим гідом по науково-дослідній станції люб’язно погодилася стати вчений секретар Руслана Коржук. З її допомогою ми відвідали практично всі лабораторії станції.
“Середній вік наших співробітників — 35 років”, — підкреслює вона. Це, на жаль, нечасте явище для сучасної української науки. Здебільшого наукові установи відчувають нестачу кадрів, а їхні директори скаржаться, мовляв, не хоче молодь іти в науку, а якщо і йде, то ненадовго — два-три роки, а потім у бізнес. Відтак 30-40-річні кандидати наук не поспішають обирати наукову установу як місце застосування своїх можливостей. Втім, молоді обличчя — не рідкість для Української науково-дослідної станції карантину рослин Української академії аграрних наук. Цьому, вочевидь, сприяють невелика — 20-кілометрова — відстань від обласного центру, а також зусилля керівництва установи, яке змогло зберегти творчу атмосферу наукового пошуку, органічно поєднавши теоретичну складову з практикою.
Основними своїми завданнями буковинські науковці вбачають гарантування фітосанітарної безпеки території України, розробку методів діагностування, цілеспрямовану селекцію та відбір порівняно стійких сортів і гібридів, створення засобів моніторингу й біологічних засобів контролю, моніторинг територій для виявлення загрозливих і карантинних організмів, вивчення санітарної безпеки насіннєвого матеріалу іноземної селекції. Уже кількадесят років основну увагу на станції приділяють проблемі раку картоплі. За цей період нагромаджено неабиякий досвід у цьому питанні. За часи існування станції оцінку на стійкість проти раку пройшли понад 100 тисяч сортозразків картоплі, досліджено біологічні особливості збудника хвороби, розроблено низку методів визначення зараженості грунту в осередках захворювання та його знезараження. Вивчали й вивчають тут також теоретичні основи стійкості картоплі проти колорадського жука, збудників фітофторозу, чорної ніжки та кільцевої гнилі, вірусів. Утім, не картоплею єдиною. На станції досліджують також стійкість кукурудзи проти стеблового метелика, бобових культур — до основних шкідників і хвороб. Вагомий внесок станції у боротьбу з поширенням ризоманії цукрових буряків. Кількість випробуваних у станційних лабораторіях засобів захисту рослин як вітчизняного, так й іноземного виробництва наближається до півтисячі. До послуг науковців — близько 4 тис. м2 лабораторних приміщень, тепличний комплекс, фітотрон, інтродукційно-карантинний розсадник, експериментальна садова ділянка, дослідне поле. У майновій структурі станції перебуває також Сторожинецький сортовипробувальний стаціонар, лабораторія в селищі Майдан Міжгірського району Закарпатської області, а також польові стаціонари в Чернівецькій, Івано-Франківській і Закарпатській областях. Відділ фітопатології складається з лабораторії аналітичних досліджень карантинних організмів (там є сектор служби менеджменту та маркетингу), лабораторії селекційного відбору й біотехнології сортів диференціаторів, лабораторії карантинних хвороб і лабораторії карантинних шкідників.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 Реферат на тему: На сторожі фітосанітарної безпеки

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок