Головна Головна -> Реферати українською -> Технологія виробництва -> Процес організаційного проектування та раціоналізації виробничих систем

Процес організаційного проектування та раціоналізації виробничих систем

Назва:
Процес організаційного проектування та раціоналізації виробничих систем
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
11,27 KB
Завантажень:
55
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7 
Реферат на тему:
Процес організаційного проектування та раціоналізації виробничих систем


Методичні основи проектування. Мета створення підприємства (виробничої системи) пов’язана з вибором елементів, масштабом, організаційним типом виробництва та іншими чинниками.
Цілі та підцілі створення і функціонування виробничої системи різноманітні і численні. Тому використовують системне формулювання цілей і підцілей для забезпечення побудови дерева цілей. Дерево цілей дає змогу оцінити ймовірність досягнення цілей вищого та нижчого рівня відповідно до ресурсів, а також установити пріоритет цілей.
При створенні виробничої системи, а також в процесі її функціонування необхідне чітке виконання вимог до продукції, послуг:
відповідність технологічного процесу властивостям сировини, матеріалу, продукції;
відповідності виробничих потужностей усіх складових елементів системи, що забезпечує результативність у цілому.
При цьому треба визначити спеціалізацію закріпити її за кожним робочим місцем. За спеціалізацією робочих місць визначають їх підбір згідно з технологією виготовлення виробів чи надання послуг.
Вибір виду організації праці та системи обслуговування робочих місць здійснюється стосовно устаткування і технологічного процесу.
Властивості виробничих систем зумовлюють їх складність, особливо взаємодією головних її елементів — людей та технічних засобів праці. Виходячи з конструктивно-технологічних характеристик будь-якого нового багатофункціонального виробу, підприємство як система теж має свої властивості і принципи побудови.
Системний методологічний підхід до визначення суті організаційних процесів в управлінні виробничими системами дає змогу чіткіше визначити галузі організаційної діяльності у виробничих си-стемах: це встановлення і забезпечення доцільних зв’язків у сфері руху і використання засобів виробництва, живої праці та управління.
Проектування організації виробництва — це процес розроблення організаційної, технічної і планово-економічної документації, за якою створюється і реалізується (матеріалізується) на практиці виробнича система.
Узагальнений алгоритм організаційного проектування виробничої системи наведено на рис. 14.6.
Передпроектний етап проектування. Головною метою оргпроектування на ранніх стадіях є побудова структури ВС і визначення основних параметрів її функціонування, що розглядається як зовнішнє проектування.
Рис. 14.6. Загальний алгоритм
Зовнішнє проектування передбачає: 1) проведення комплекс-ного техніко-економічного обстеження виробництва; 2) розроблення технічного завдання.
Мета передпроектного обстеження полягає в усвідомленні ролі і місця об’єкта оргпроектування в системному оточенні, фор-мулюванні вимог зовнішнього середовища, яким він має відповідати; виявленні недоліків базового варіанта організації об’єкта (діючого чи аналогічного виробництва), їх причин і шляхів усунення; намічанні організаційно-технічних заходів і формулюванні вихідних вимог на проектування.
Загальна характеристика об’єкта обстеження (оргпроектування) охоплює такі питання: призначення виробництва; показники призначення продукції, що випускається; зовнішні зв’язки і сполучені виробництва; техніко-економічна характеристика виробництва.
Аналіз діючого (базового) варіанта організації об’єкта містить аналіз: конструктивно-технологічних та організаційно-планових характеристик продукції; технологічних процесів і засобів технологічного оснащення; виробничої структури і виробничого процесу; соціальних характеристик праці; основних техніко-еконо-мічних показників виробництва.
За результатами проведеного обстеження та аналізу його даних мають бути сформовані такі рішення:
основні цілі та завдання створення, функціональне призначення ВС;
напрям і ступінь охоплення комплексною автоматизацією виробничого процесу за його стадіями і складовими;
форма спеціалізації та ступінь концентрації виробництва у ВС однотипних деталей (робіт);
переважний тип виробництва, необхідна виробнича потужність, номенклатура деталей «першого запуску» та її розбивка на групи;
припустимий діапазон зміни конструктивно-технологічних характеристик деталей (технологічний потенціал ВС);
динаміка відновлення номенклатури як за рахунок параметричної, так і структурної гнучкості;
вимоги до: організаційної, функціональної та елементної структури ВС; характеру зовнішніх і внутрішніх зв’язків (планування, розміри транспортних партій, ритмічність, час функціонування, фор-ми постачання і вивозу інгредієнтів виробництва); складу завдань, що розв’язується АСУ; системи документообігу; охорони праці і техніки безпеки; техніко-економічні показники оцінки роботи ВС.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7 Реферат на тему: Процес організаційного проектування та раціоналізації виробничих систем

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок