Головна Головна -> Реферати українською -> Технологія виробництва -> Оптимальна технологія вирощування столових буряків

Оптимальна технологія вирощування столових буряків

Назва:
Оптимальна технологія вирощування столових буряків
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
4,66 KB
Завантажень:
253
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 
Реферат на тему:
Оптимальна технологія вирощування столових буряків


За калорійністю столовий буряк перевищує всі інші соковиті овочі. У його коренеплодах містяться вуглеводи, вітаміни (С, В, РР), органічні кислоти, солі Са, Мg, Fе, пектин. За вмістом фосфору та калію він посідає одне з перших місць серед овочевих культур. Тому столовий буряк — це одна з коренеплідних овочевих культур, яку споживають практично повністю: спочатку молоді листки, черешки й коренеплоди, а під кінець вегетації — тільки коренеплоди.
Забарвлення коренеплодів — від світло-малинового до інтенсивного темно-червоного, майже чорного. Форма коренеплодів також досить різноманітна: видовжена, циліндрична, конічна, округла, плоска. Це є сортовою ознакою столових буряків.
Для одержання врожаю високої якості та відмінних смакових властивостей слід добирати сорти відповідно до кліматичних умов та структури грунту, а також додержувати технології вирощування, за якої рослини були б забезпечені всіма важливими чинниками для свого росту й розвитку. В Україні використовують досить великий набір сортів як вітчизняної, так і зарубіжної селекції: Бордо 237, Бона, Булліт, Глоб, Єгипетський плоский, Носівський плоский, Опольський, Циліндра, Червона куля та інші. За даними ЛДАУ останніх двох років досліджень, урожай коренеплодів понад 400 ц/га забезпечили сорти Червона куля, Детройт, Делікатесний. Інші сорти на темно-сірому опідзоленому грунті формували врожай 300–400 ц/га (Бордо 237, Бона, Єгипетський плоский).
Для вирощування столових буряків найпридатнішими є глибокі, розпушені, родючі з нейтральною реакцією грунти. Найкращими вважають родючі чорноземні, сірі, темно-сірі опідзолені легкого механічного складу грунти. Високі врожаї можна одержати й на окультурених низинних торфовищах.
Столові буряки — культура холодостійка, насіння його може проростати при 4...5°С, проте за такої температури сходи з’являються через 22–23 дні. За підвищення температури до 10°С проростання закінчується через 20 днів, до 25°С — через 5–6 днів. Оптимальна температура сходів — 25...26°С, подальше підвищення її вже згубно діє на появу сходів.
У перший період, від сходів до початку коренеутворення, столові буряки краще проростають за помірної температури — 15...18°С, якщо ж у цей час температура опуститься нижче 0°С, це призведе до значного ушкодження або навіть до повної загибелі сходів.
З утворенням 2–3 пар листочків буряки стають стійкішими до знижених температур, але тривале зниження температури впливає на наступний розвиток, і в таких умовах рослини дають значну кількість цвітушних пагонів.
На початку формування коренеплодів вимоги до тепла зростають, і оптимальна температура в цей період становить 20...25°С.
Перше короткочасне осіннє зниження температури до 2...3°С рослини витримують безболісно, проте подальше її зниження негативно впливає на всю рослину. Особливо це стосується сортів, що формують коренеплоди згори (коренеплід заглиблений у грунт лише на 1/3 і 1/4), зокрема, таких як Опольський та Циліндра.
Щодо маточників, то зниження температури призводить до пошкодження верхівкової бруньки, а продовольчі коренеплоди, уражені заморозками, погано зберігаються.
Вимоги рослин до вологи також різні й залежать від умов вирощування та особливостей агротехніки. Вважають, що для формування однієї частини сухої речовини рослини використовують до 300–400 частин грунтової вологи. Нестача вологи в грунті особливо негативно діє за високої температури. Однак надлишок вологи і близькість грунтових вод також даються взнаки. У таких умовах спостерігаються захворювання коренеплодів та різке зниження врожаю.
Вимоги рослин буряку до водного режиму в різні періоди росту змінюються. Так, для проростання насіння потрібно 70% вологи від його маси. Підвищеної вологості грунту рослини потребують після появи сходів.
Столові буряки — культура світлолюбна. Світло потрібне рослинам упродовж усієї вегетації, за його браку врожай зменшується на 30%.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 Реферат на тему: Оптимальна технологія вирощування столових буряків

Схожі роботи:


BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок