Головна Головна -> Реферати українською -> Технологія виробництва -> Ефективність використання обладнання для первинної обробки молока

Ефективність використання обладнання для первинної обробки молока

Назва:
Ефективність використання обладнання для первинної обробки молока
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
5,09 KB
Завантажень:
253
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 
Реферат на тему:
Ефективність використання обладнання для первинної обробки молока


Розглянуто проблеми якості сирого молока в сучасних ринкових умовах. Наведено технічні характеристики вітчизняного та зарубіжного обладнання для охолодження та зберігання молока. Проаналізовано та визначено чинники, що впливають на ефективність використання цього обладнання.
Механічна забрудненість молока у виробничих умовах відбувається здебільшого в період доїння через неякісну санітарну підготовку вимені, а також у разі спадання доїльних апаратів через засмоктування механічних домішок у систему молокопроводу. Механічна забрудненість молока значно знижує його якість.
Для очищення молока на молочних фермах використовують фільтри та відцентрові сепаратори. Для відцентрового очищення молока використовують очисники-охолоджувачі ОМ-1М. Пропускна здатність очисника за агрегатування з доїльною установкою становить 14,3 дм3/хв, а під час забирання молока з фляг — 19,9 дм3/хв. Недоліком у використанні очисників такого типу є те, що в них немає системи автоматичного видалення осаду і циркуляційного промивання сепаратора. З огляду на це, їхнє обслуговування потребує значного часу. До того ж, під час очищення молока з використанням такого обладнання пошкоджуються жирові кульки. Кількість дестабілізованого жиру зростає у 2–2,5 раза, що негативно впливає на технологічні властивості отриманої продукції. На всіх сучасних доїльних установках з молокопроводом молоко очищується в потоці за допомогою фільтра молока АДМ.09.200 із фільтрувальним елементом одноразового використання, але фільтрувальна здатність його недостатньо висока. Тому розробка ефективніших фільтрів передбачена “Українською національною програмою виробництва машин і технологічного устаткування для сільського господарства, харчової та переробної промисловості”. Проведені дослідження свідчать, що кількість і розмір механічних домішок у молоці має мінливий характер і залежить від конкретних умов одержання продукції. Мінімальний розмір механічних часток становить 21мкм, а максимальний — 5655 мкм. Отже, щоб одержати молоко високої санітарної якості, потрібна тонина його очищення на рівні 20–40 мкм. З’ясовано також, що лавсанові та капронові тканини затримують значно меншу кількість механічних домішок, ніж неткані фільтри. Підвищення продуктивності праці в разі використання фільтрів на доїльних установках має становити 5–7%. Економічний ефект у разі використання нових типів фільтрів буде одержано завдяки підвищенню якості молока на фермах, його технологічних властивостей, економії фільтрувальних матеріалів та валютних коштів, що їх витрачають тепер на закупівлю фільтрів.
Для одержання молока з високими санітарними й технологічними властивостями потрібно його якісно очистити та охолодити відразу після доїння корів. На фермах використовують два способи охолодження молока: в потоці й у містких резервуарах-охолоджувачах, які призначено для охолодження та зберігання молока. Місткі резервуари, своєю чергою, розподіляються на резервуари з проміжним холодоносієм (охолодження льодяною водою) і безпосереднього охолодження. Як зазначалося, до резервуарів із проміжним холодоносієм належать РОМ-1,6 і РОМ- 2,5 розробки ВАТ “НДІферммаш”, виробництво яких на замовлення здійснюють ВАТ “Брацлав” і Карлівський механічний завод. Ці резервуари забезпечують виконання технологічного процесу охолодження й зберігання молока, але поступаються аналогам РПО-1,6 і РПО-2,5 виробництва підприємства “Кургансільмаш” (Росія) за споживаною потужністю й масою.
Вдалу конструкцію охолоджувачів молока з безпосередньою системою охолодження розробив ВАТ “НДІферммаш” разом із ВАТ “Агромаш” (Київ). Це охолоджувачі ОМБ-1,8-01 на 1800 л і ОМБ-1-01 на 1000 л, що отримали рекомендацію про постановку на серійне виробництво. Але ВАТ “Агромаш” поки що не освоїв серійного виробництва цих охолоджувачів.
Отже, на сьогодні обладнання для охолодження та зберігання молока в Україні серійно не виробляють. Тому широкий попит має обладнання іноземного виробництва, що представлено на ринку України такими провідними фірмами, як: De Laval (Швеція), Westfalia (Німеччина), Frigotecnica (Італія), Pako (Бельгія), Meko (Нідерланди), Serap (Франція) тощо.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 Реферат на тему: Ефективність використання обладнання для первинної обробки молока

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок