Головна Головна -> Реферати українською -> Технологія виробництва -> Проблеми виробництва і якості молока та шляхи їх вирішення на реконструйованих фермах

Проблеми виробництва і якості молока та шляхи їх вирішення на реконструйованих фермах

Назва:
Проблеми виробництва і якості молока та шляхи їх вирішення на реконструйованих фермах
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
3,78 KB
Завантажень:
155
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 
Реферат на тему:
Проблеми виробництва і якості молока та шляхи їх вирішення на реконструйованих фермах


Практика такого дрібнотоварного виробництва, коли в господарстві утримують одну-дві корови, поставила перед молокопереробними підприємствами гостру проблему якісної сировини, адже селянські подвір’я не можуть забезпечити потребу України ані щодо кількості молока, ані щодо його якості.
Проведені останніми роками реформи агропромислового комплексу призвели до того, що основними виробниками молока в Україні стали індивідуальні господарства селянина. Нині частка молока, що її виробляють у селянських подвір’ях, становить 75% загального обсягу виробництва, а в західних регіонах та зоні Полісся вона сягає 90%.
Згідно з ДСТУ 3662-97 “Молоко коров’яче незбиране. Вимоги при закупівлі”, що діє сьогодні в Україні, молоко першого гатунку має містити 500 тис. бактерій на 1 мл, проте молокопереробні підприємства через великий дефіцит сировини змушені приймати навіть молоко з бактеріальною забрудненістю 3–4 млн/мл, що, певна річ, негативно впливає на якість молочної продукції.
Аби ситуацію на ринку молока змінити на краще, окремі молокопереробні підприємства розпочали інвестування різних заходів, спрямованих на збільшення виробництва молока і поліпшення його якості. По селах створюють спеціалізовані пункти для збирання молока, облаштовані холодильними установками та приладами для контролю його якості, і навіть розпочато роботи з поліпшення генетичного потенціалу корів в індивідуальних господарствах. Втім, ці окремі заходи ніколи не дадуть бажаного результату, адже за такого дрібнотоварного виробництва створити умови для отримання молока високої якості практично неможливо. Стало цілком очевидно, що для стабільного забезпечення молокопереробних підприємств якісною сировиною треба створювати спеціалізовані високорентабельні молочні ферми, де технологія виробництва відповідала б сучасному рівневі й забезпечувала б отримання високоякісного і дешевого молока.
Створити такі молочні ферми можна двома шляхами: будувати нові й реконструювати старі. Проте, з огляду на економічну ситуацію в країні, перший напрям є проблематичним, адже вимагає великих інвестиційних вкладень. Більш реальним шляхом, що потребує менших капітальних вкладень і часу, є створення сучасних молочних ферм на базі старих тваринницьких приміщень, які нині, через відсутність поголів’я худоби, не використовуються. Вартість таких приміщень у колишніх колективних господарствах України перевищує 1 млрд грн. Тому використання наявної матеріально-технічної бази має стати головним завданням у відновленні галузі молочного тваринництва.
Водночас проведений нами аналіз проектів наявних в Україні тваринницьких приміщень показав, що в них закладені застарілі високозатратні технології виробництва молока 30–40-річної давності, і ефективне їх використання можливе тільки після проведення реконструкції та впровадження сучасних технологічних і технічних рішень, що забезпечать комфортні умови утримання тварин, їхню високу продуктивність та якість молока і, головне, — зниження затрат праці на виробництво 1 ц молока з 10–15 до 2–3 люд·год, що зробить молочні ферми високорентабельними. Таких показників можна досягти за умови впровадження системи самообслуговування тварин, сучасних систем доїння і первинної обробки молока, приготування і роздавання кормів, прибирання та утилізації відходів виробництва.
З огляду на ситуацію, що склалася в молочній галузі України, у нашому інституті ведуться роботи зі створення сучасних молочних ферм на базі реконструйованих тваринницьких приміщень. Досвід свідчить, що створення кожної конкретної ферми потребує глибокого технологічного і техніко-економічного обгрунтування. Залежно від природно-кліматичних і економічних умов самих господарств та об’ємно-планувальних вирішень приміщень, що підлягають реконструкції, ми пропонуємо різні технології утримання тварин: вільно-вигульну, комбіновану і прив’язну. Але за будь-якої технології використовуються такі основні принципи й нові елементи:
збільшується площа приміщення на одну голову;
годівля здійснюється з кормового столу;
для приготування й роздавання кормів використовують універсальні машини, так звані “кормові комбайни”;
за прив’язної технології утримання стійла облаштовують автоматизованими прив’язями;
доїння корів проводять на високопродуктивних доїльних установках-майданчиках — як у доїльних залах, так і в приміщеннях корівників;
впроваджують різні економічно вигідні системи прибирання гною.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 Реферат на тему: Проблеми виробництва і якості молока та шляхи їх вирішення на реконструйованих фермах

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок