Головна Головна -> Реферати українською -> Технологія виробництва -> Інтегрована система захисту багаторічних насаджень від американського білого метелика

Загрузка...

Інтегрована система захисту багаторічних насаджень від американського білого метелика

Назва:
Інтегрована система захисту багаторічних насаджень від американського білого метелика
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
7,87 KB
Завантажень:
25
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0
Загрузка...
Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 
Реферат на тему:
Інтегрована система захисту багаторічних насаджень від американського білого метелика


Нинішнє широке розповсюдження американського білого метелика (АБМ), періодичні спалахи його розмноження зумовлюють гостру потребу в удосконаленні заходів проти шкідника, що потребує використання високоефективних пестицидів нового покоління та обгрунтованого їх включення до інтегрованого захисту насаджень.
Американський білий метелик (Hyphantria cunea Drury) — багатоїдний карантинний шкідник. В Україні живлення гусениць АБМ відмічено більш як на 250 видах плодових і декоративних порід й тому характеризує його як виключно агресивного і небезпечного шкідника, здатного завдати великої шкоди насадженням.
Внаслідок великої потреби в живленні, гусениці повністю об’їдають листя на деревах, оповиваючи гілки павутиною. Така дефоліація насаджень призводить до порушення обмінних процесів у рослинах та їхнього послаблення. Через це знижується врожайність і захисна, декоративна, естетична функції насаджень, погіршуються умови існування фауни. Типовим місце живленням АБМ є насадження в населених пунктах, присадибних ділянках, парках, садах, уздовж доріг. Джерелом заселення шкідника залишаються і лісосмуги, де концентрується більшість гнізд метелика, а це викликає реальну загрозу його розселення на прилеглі промислові сади.
Розповсюджується АБМ як шляхом природних перельотів, так і з рослинною продукцією (головним чином) в пакувальному матеріалі з тарою і транспортними засобами на стадіях як гусениць, так і лялечок.
Перші осередки фітофага в Україні було виявлено в 1952 році в Закарпатській області. Звідтоді почалося поступове розповсюдження його на території країни. Стрімке розширення вогнищ АБМ припадало на 1990 рік. Надалі ареал фітофага стабілізувався, і впродовж 1995–2000 рр. площа заселення шкідником перебувала в межах 85220,9–81986,3 га, займаючи територію 15 областей.
Останнім часом, внаслідок розкорчовування старих нерентабельних промислових садів, зменшуються обсяги площ заселення АБМ — до 67559,6 га. Проте поява осередків фітофага в нових регіонах країни (Київській, Тернопільській, Хмельницькій, Івано-Франківській) збільшила його територіальне розселення до 19 областей.
Що ж посприяло такому швидкому поширенню цього адвентивного фітофага?
1. Висока адаптаційна здатність, низький рівень обмеження їх чисельності ентомофагами.
2. Добра кормова база: доволі широке коло культурних і диких кормових рослин.
3. Глобальне потепління клімату, пом’якшення метеорологічних умов як влітку, так і взимку, що призвело до розмноження цього фітофага.
4. У період спалахів розмноження лускокрилі здатні активно мігрувати на значні відстані. Вочевидь, саме таким шляхом американський білий метелик потрапив у 2002 році в Житомирську та Чернігівську області, а в 2003 році — в Київську.
5. Тривале призупинення заходів боротьби з АБМ у плодових садах, лісосмугах і паркових насадженнях через економічні труднощі.
6. Переміщення садівництва з великих промислових садів у дрібні приватні (фермерські, присадибні, аматорські — дачні) сади, закладання яких відбувалося безконтрольно вирощеним садивним матеріалом, що стихійно періодично реалізується на ринках, і недостатня увага з боку виробників та населення до цього шкідника.
Є ще низка об’єктивних і суб’єктивних чинників, що слугували послабленню уваги до таких небезпечних фітофагів, як американський білий метелик, каліфорнійська щитівка і східна плодожерка. До них належать недостатність фінансування на наукові розробки та значне скорочення публікацій у доступній для широкого загалу садівників формі, в яких були б висвітлені біологічні особливості цих фітофагів і рекомендації щодо засобів боротьби з ними.


Біологічні особливості американського білого метелика
В умовах України шкідник розвивається в двох генераціях, окремими роками в АР Крим спостерігається поява третього факультативного покоління. Зимує шкідник у стадії лялечки під відсталою корою дерев, у щілинах будівль, рідше в грунті та інших захищених сухих місцях.
Загрузка...

Завантажити цю роботу безкоштовно
Загрузка...
Пролистати роботу: 1  2  3  4 
Реферат на тему: Інтегрована система захисту багаторічних насаджень від американського білого метелика

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок